Autor Wątek: Jamy z pniaczej jamy  (Przeczytany 3886 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Jamy z pniaczej jamy
« 05 Wrz, 2011, 21:33:56 »
Dzisiaj Piotrek Pniak wyciągnął mnie z nory, w celu iżby opierdolić "nudle w pudle" i pogadać o preampach, sreampach, mikrofonach i generalnie sytuacji na Bliskim Wschodzie. Oczywiście ziścił się najgorszy scenariusz - zwabił mnie podstępem do swojej kanciapy nieopodal i aby uniknąć niezręcznej ciszy -  stwierdziliśmy, że trzeba coś nagrać.

Za inspirację posłużyła ilustrowana książeczka dla dzieci, nie wiadomo czemu walająca się w pniaczej jamie pt. "Opowieści o dawnej ziemi" autorstwa Honoraty Korpikiewicz (Krajowa Agencja Wydawnicza 1989). Mam nadzieję, że autorka wybaczy nam nieuzgodnione zawłaszczenie jej dóbr intelektualnych w zamian za przyszłe miliardy z ZAiKS-u.

Nagranie od momentu rzucenia pomysłu, do wypalenia płytki, zajęło 3,5 godziny. Bez basu, only bębęn+dwa traki wiosła i dogrywki w dwóch miejscach. Wszystko grane dwa razy, wzięliśmy lepsze tejki. Oprócz kompresora i dileji nic nie było dogłębnie edytowane.

Niniejszym potwierdza się po raz enty opinia, że do "dużego" soundu, niepotrzebny jest duży piec. Wiosła nagrałem przez kombo 1X12 wielkości 19-calowego telewizora -  Fender Blues Junior, 15W na dwóch EL-84, popędzony OCD Fulltone'a. Majk  SM57, wiosło Hagstrom Super Swede na DM Tone Zone, grane w standard E, tak jak stoi w Starym Testamencie.
Po drugie, potwierdziło się po raz kolejny, że z dobrym bębniarzem sensownie brzmi nawet z dupy wyjęty na poczekaniu riff.

Jak się trafi jakiś bassman, pomęczę Pniaka i wrzucę to samo po głębszym miksie, edycji i masterze w celach poglądowych, jeśli będzie takie zapotrzebowanie społeczne.
Endżoj
Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz, 2011, 21:41:58 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #1 05 Wrz, 2011, 21:47:20 »
fajne, zajeżdża mi Sweet Noise trochę
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #2 05 Wrz, 2011, 21:56:39 »
Ha, miałem o SN-podobieństwie napisać, ale aktualnie kładziecie ich i dymacie! Pioter - teraz to już nie masz wyjścia, robicie jeszcze 5 takich (17,5h), wydajecie w dobę EP i robicie trasę z Red Seas Fire. Grałem one-g-day koncert z jednymi Niemcami - i było ich dwóch w takim samym składzie i majtki leciały na scenę. Tylko daj drop D (żebyś za dużo nie musiał kręcić - ułatwiam Ci karierę jak tylko mogę.)
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #3 05 Wrz, 2011, 22:02:37 »
Kurczę, przyznam szczerze, że Sweet Noise znam tylko z zamierzchłych przeboi z radia, ale i te nagie dwa posty przyjmę na znak zwycięstwa.
A ta wrzuta, to raczej na poparcie tezy mały wzmak=duży sound. No i humor mam lepszy. Ale raczej nie sądzę, żeby coś więcej z tego wyszło;)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #4 05 Wrz, 2011, 22:02:48 »
gruby sałnd
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #5 05 Wrz, 2011, 22:08:00 »
Kurczę, przyznam szczerze, że Sweet Noise znam tylko z zamierzchłych przeboi z radia, ale i te nagie dwa posty przyjmę na znak zwycięstwa.
A ta wrzuta, to raczej na poparcie tezy mały wzmak=duży sound. No i humor mam lepszy. Ale raczej nie sądzę, żeby coś więcej z tego wyszło;)

Ja tylko raz usiadłem na ławce z jedno kobieto, a teraz mam z nio dzieci. Ciąg temat!

Początek traka wali młodym Mansonem/Crowbarem. 
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #6 05 Wrz, 2011, 22:21:13 »
Zapotrzebowanie nie jest społeczne. Zapotrzebowanie jest militarne. Tak się składa, że mam chyba jednego rekruta w stolicy, który grałby to ku chwale ojczyzny i z pocałowaniem w rękę.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #7 05 Wrz, 2011, 22:26:44 »
Mondo - to też a propos Pniaka - niechętnie powiedział "tak", tylko go zaskocz;)

EDYTA
Jeśli jakimś cudem powstanie kiedyś radosna płyta w tym składzie, to utwór o charakterze balladowo-relaksacyjnym będzie prawdopodobnie zamieszczony jako ostatni. Może być to inna Pniacza kompozycja np. ta dedykowana Panu Bogusławowi Schaefferowi.
Sami posłuchajcie (utwór w wersji demo) zanim porównacie do Sweet Noise, czy jakiegokolwiek innego i mocno napiętego marketingowo projektu.
Oto jedna z wielu pokręconych kompozycji Pniaka,"Wieloświat" nagrana przy użyciu jednego mikrofonu TLM103, kompresora "Looptrotter Monster"  i wielu instrumentów w większości perkusyjnych.
GOTBLESJU!!!
Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz, 2011, 22:48:23 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #8 06 Wrz, 2011, 00:07:08 »
ROZKOSZUJĘ SIĘ TYM

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #9 06 Wrz, 2011, 00:22:29 »
No to mamy już jedno potencjalne ściągnięcie z torrenta.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #10 06 Wrz, 2011, 08:23:04 »
Maaan to wyrywa trepki!

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #11 06 Wrz, 2011, 13:42:16 »
Wrobelsparrow, mialem gdzies napisac, ze podba mi sie jak grasz na gitarze, no to napisze to tutaj.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #12 06 Wrz, 2011, 13:52:27 »
Bardzo ciekawy kącik się tu zrobił.
Paczki z głów!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 457
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #13 06 Wrz, 2011, 16:12:24 »
Obu słuchając miałem ciarki. Czyli nie jestem sam grający w E! :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #14 06 Wrz, 2011, 16:18:38 »
rewelacja

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #15 06 Wrz, 2011, 16:23:59 »
Dobra, koniec żartów, jest odbiór społeczny, trzeba to ciągnąć: jutro o tej porze EPka gotowa (macie fory, bo już 2 numery są w tej chwili), wywiady, turne, plakaty i endorsmenty. Dziwki, przepraszam!, fanki też zaraz się znajdą, są wrażliwe na sztukę.

BTW - czemu by nie? ;)
Paczki z głów!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #16 06 Wrz, 2011, 23:08:03 »
jako że to też jam z pniaczej jamy, to też wrzucę:

http://soundcloud.com/radek-m/01-radek-music-man-test-01-wav

ogólnie klimat w chooy inny(to nie kawałek, ot kilka nagranych dźwięków), ot takie funky munky - nagrane w celu sprawdzenia jak sobie radzi w nagrywkach rołsłódowy axis. za kwasy i nieczystości przepraszam, ale nie wiosło nowe i się go jeszcze nie nauczyłem, a poza tm solówki som pedalskie i nie wiem po chuj to zagrałem :)
No pain No gain !

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #17 07 Wrz, 2011, 12:31:06 »
Pięknie nam się Pan tu przedstawił przed milionami słuchaczy. Radziu, czy zostałeś wykonawcą muzyki do windy już na zawsze? :D
A na serio, to ten aksis się klei do miksu jak pojebany, spróbuj cos bardziej zdecydowanego łupnąć, zobaczysz.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #18 07 Wrz, 2011, 13:07:13 »
Wtórne i bez polotu. Pocwicz artykulacje, dozbieraj i kup lampe.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #19 07 Wrz, 2011, 13:26:30 »
To miało być wtórne i bez polotu James,  a poza tym sam jesteś lampa.

I co to do chuja jest artykulacja?

:)

to jest zwykła próbka axisa, z której muszę powiedzieć jestem bardzo zadowolony, pomimo że nigdy wcześniej takich klimatów nie grałem ani na żywo ani nie nagrywałem. Taka właśnie muzyczka do windy albo żeby sobie leciała w tle w jakimś bistro. Masa rzeczy do poprawek, ale po co poprawiać skoro to tylko próbka?

A ten axis wcale nie jest takim prostym wiosłem, pomimo że ma mocniejsze pikapy. ma swój charakterek z którym się trzeba oswoić.

Pniaqu stwierdził że to najlepiej się nagrywająca gitara jaką u siebie miał. Dlatego muszę pomyśleć o jakimś tłusto grającym braciszku dla niej i będzie naprawdę w cipkę.

a co do hagsztroma, to tez w chuj fajne wiosełko - za takie pieniądze ten egzemplarz jest zajebiście słitaśny. Już pisałem na szałcie, ale się powtórzę - kawałeczek też zajebisty.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrz, 2011, 13:29:56 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #20 07 Wrz, 2011, 13:40:03 »
Cytuj
a co do hagsztroma, to tez w chuj fajne wiosełko - za takie pieniądze ten egzemplarz jest zajebiście słitaśny.
Ja wiem, czy to egzemplarz akurat? Po prostu zmieniłem mu pikapy, no i pożyczyłem Piotrkowi na dwa lata i zapomniałem, że to fajnie gra.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #21 07 Wrz, 2011, 14:02:43 »
Radziu, nie wiem czemu ale

Ta prosta solówka jest zajebista. :) Nagranie klimatem mi przypomina takie superprodukcje światowego kina jak "Grom z Raju", "Nash Bridges" czy "Gorączka sobotniej nocy".
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #22 07 Wrz, 2011, 14:50:17 »
Radziu, nie wiem czemu ale

Ta prosta solówka jest zajebista. :) Nagranie klimatem mi przypomina takie superprodukcje światowego kina jak "Grom z Raju", "Nash Bridges" czy "Gorączka sobotniej nocy".

exakli :)


Wró, a co żeś za pikapy tam wsadził?
No pain No gain !

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #23 07 Wrz, 2011, 18:36:46 »
ernorton i tołnzołn

Zomballo

  • Gość
Odp: Jamy z pniaczej jamy
« Odpowiedź #24 07 Wrz, 2011, 20:40:53 »
Łoho, gruuubo! W pytkie Wroo! Brzmienie gitar takie jak lubię. Smels like Sweden 80/90's (to musi przez hagstroma) ;)