Autor Wątek: Programowanie perkusji w MIDI, tutorial  (Przeczytany 17527 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ja tylko dodam w temacie samego DAWa że od rana siedzę i się bawie różnymi i szczerze mówiąc pod względem intuicyjnosci PreSonus przebija cubase i reapera na łeb. Tak jak bylem w Cubase zakochany, tak chyba PreSonusa juz nie opuszcze przez najbliższy czas. Polecam wszystkim, którzy chca zaczać zabawe w Home Recording
B ( o ) ( o ) B S

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Ja tylko dodam w temacie samego DAWa że od rana siedzę i się bawie różnymi i szczerze mówiąc pod względem intuicyjnosci PreSonus przebija cubase i reapera na łeb. Tak jak bylem w Cubase zakochany, tak chyba PreSonusa juz nie opuszcze przez najbliższy czas. Polecam wszystkim, którzy chca zaczać zabawe w Home Recording

Ja się tylko mogę pod tym podpisać :) Jest mega intuicyjny, nie jest przeładowany zbędnymi opcjami, pracuje się bardzo komfortowo i przede wszystkim jest szybki i stabilny.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Fajny ten Studio One, ale jak załadować na ścieżkę jakiś amp sim czy superiora? Nie ogarniam tego w tym DAWie. Help please.
power to a being never dies

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
1. Na dwa sposoby - klikasz "+" na ścieżce w mikserze i wybierasz z listy plugin albo otwierasz browse i listę pluginów i przeciągasz na ścieżkę w mikserze.
2. W mikserze masz tam po lewej stronie "instruments", kilkasz, wybierasz "+" i z rozwijanej listy wybierasz np. superiora. Teraz w oknie głównym przy ścieżce MIDI (zakładam, że już była stworzona wcześniej) wubierasz input (albo instrument, nie pamiętam) tegoż właśnie superiora.

ED
Na youtube jest pełno tutoriali, więc weź pierwszy z brzegu i zobaczysz jak dodają pluginy, instrumenty.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Nie wykrywa mi żadnych VST. Lokalizację podałem i nawet skopiowałem wszystko do katalogu Plugins i dalej nic. Chyba jednak zostanę przy Reaperze. Dzieki za pomoc.
power to a being never dies

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Może zainstalowałeś wersję 64 bitową i szuka pluginów w wersji 64? U mnie automatycznie wykrył i załadował od razu, nie miałem żadych problemów z tym.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Mi też superiora wykrył bez problemu (klik instruments i "przeciągnąłem" superiora na ścieżke MIDI)
B ( o ) ( o ) B S

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Może zainstalowałeś wersję 64 bitową i szuka pluginów w wersji 64? U mnie automatycznie wykrył i załadował od razu, nie miałem żadych problemów z tym.

O! Tak właśnie zrobiłem. Sprawdzę to.

Działa, dzięki raz jeszczce :)
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz, 2011, 18:24:21 wysłana przez 7th »
power to a being never dies

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Chyba będę zmuszony pozostać przy reaperze. Presonus działa tylko po pierwszym uruchomieniu po instalacji. Jak zamknę program i chcę go ponownie uruchomić to podczas ładowania pluginów wyskakuje komunikat "floating piont supportnot loading" i chuj. Próbowałem z inną wersją i to samo. Już kiedyś bawiłem się studio one i było cacy.

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Jeśli używasz DAWa, którego znasz i ci odpowiada to po co przestawiać się na coś nowego?
nie lubie placki

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ze względu na zasobozerność? Choc przy porównaniu Reaper - Presonus to wszystko jedno, bo obydwa są lekkie dla kompa. Ale przy porównaniu do Cubase (wersja 3, bo o 5 to juz w ogóle szkoda gadać) Presonus wydaje sie ultraszybki i ultrastabilny. Ale dla mnie bardziej intuicyjny niż pozostałe
B ( o ) ( o ) B S

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Jeśli używasz DAWa, którego znasz i ci odpowiada to po co przestawiać się na coś nowego?
Bo w studio one są większe kwadreciki do wklepywania perkusji, jest łatwiejszy w obsłudze, ma fajne narzędzia i ładniej wygląda.
Lubię reapera, ale czasem trzeba wyjechać poza granice swojej wiochy/miasta, bo tam też ciekawe rzeczy są.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Może zainstalowałeś wersję 64 bitową i szuka pluginów w wersji 64? U mnie automatycznie wykrył i załadował od razu, nie miałem żadych problemów z tym.

O! Tak właśnie zrobiłem. Sprawdzę to.

Działa, dzięki raz jeszczce :)
A możecie podpowiedzieć co zrobić? Bo u mnie ni hu hu nie działa. W opcjach dodałem foldery z program files (x86) i dalej dupa.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Ja mam wszystkie VST w osobnym folderze bo tak jest mi najwygodniej. Używam kilku programów i nie chciałem kopiować tego samego sto razy więc w opcjach Studio One podaję lokalizację folderu z plig-inami i tyle. Mówię oczywiście o Studio one w wersji 32-bit.

Fajny ten program,  układa wtyczki  w osobne foldery, elegancja francja a nie najebane na kupie wszystko jak w Reaperze  ;)
power to a being never dies

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No ja wlasnie to samo zrobilem ale nie bangla. Tyle, ze ja 64bit zainstalowalem...

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
No ja wlasnie to samo zrobilem ale nie bangla. Tyle, ze ja 64bit zainstalowalem...

Wersja 64 będzie działać tylko z pluginami 64b.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Dzieki. Zainstalowalem 32 bit i dziala OK.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
15280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2010, 13:46:37
wysłana przez zerodead
11 Odpowiedzi
6078 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2011, 00:00:06
wysłana przez Vertigo
3 Odpowiedzi
2245 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2013, 15:52:51
wysłana przez gajet0828
12 Odpowiedzi
8769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2016, 22:19:32
wysłana przez gizmi7
4 Odpowiedzi
5570 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2018, 13:41:09
wysłana przez Kimteo