Autor Wątek: Roland JC-120 - problem, albo i nie  (Przeczytany 3709 razy)

Offline annih1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Roland JC-120 - problem, albo i nie
« 12 Sie, 2011, 13:24:27 »
Mam , albo nie mam problem z Roland JC-120. Kupiłem ten piecyk wersja OLD :) i o ile clean brzmi bajecznie o tyle distortion jest nie do słuchania. Praktycznie bardziej pierdzi niż gra na przesterze.

I teraz pytanie głównie do właścicieli w/w pieca.
Czy tak ma być czy coś jest skopane w tym piecu?

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
A słuchałeś go przed zakupem (ten albo inny egzemplarz)? To raczej nie jest piec do nakurwiania, chociaż PODOBNO bardzo dobrze się z kostkami OD/DIST.
Jakbyś chciał go sprzedać mogę być zainteresowany. :)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A mozesz nagrac owe pierdzenie? Bo jazzchorus generalnie ma dość chujowy/specyficzny drive. Zreszta nie drivem przeciez zaslynął :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline annih1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
a słuchałem , słuchałem , i słyszałem ten pierdzący drive, ale cena była taka, że byłbym głupi gdybym nie wziął :)
Nawet nie chcę pisać ile bo zamkniecie temat :D

Tak jak pisałem clean ma bajeczny , a postawiona na nim mesa studio preamp gada rewelacyjnie i powiem jedno:
w tym zestawie to jest piec do nakurwiania :)
Mam porównanie z drugim moim zestawem lampowym rack (marshall 9005+9001) i mesa+ JC-120 wymiata.


Nie bardzo mam jak nagrać brzmienie.
Dźwięk jest taki jak by głośniki były uszkodzone i pierdziały, tak jak by ucinał drive.
oczywiście na cleanie jest bajka, podpięta mesa, bajka, podpięty BEE overdrive, rewelacja.

"birthmark" - może byłbym zainteresowany sprzedażą :) wal na priv



Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Czyli V12 się sprawują :) skoro clean jest super i masz tą mesę, to jakiś mały looper kup żebyś mógł się między nimi przełączać i olej pierdzący przester z rolanda.

Zomballo

  • Gość
Grałem kiedyś na starym pomarańczowym Cube-60 (produkt ala lata osiemdziesiąte/dziewiędziesiąte). Piękny czysty ale drajw to tak jakby ktoś w tube pierdział. Z kostkami ładnie latało ale samo z siebie miało denny przester. Może te typy tak mają?

Offline annih1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
<Pneumonia2>
Sprawują się rewelacyjnie :) thx
No tak, mogę olać , ale jakoś tak mnie męczy to, bo jeżeli jest coś z nim nie tak to chciałbym naprawić, nawet jeżeli nie będę z niego korzystał. Tak już mam :)




Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ten typ tak ma. Przester w nim to wypadek przy pracy. A kliny - wystarczy posłuchać słynne intro do kawałka pt.:"Ból mych jąder" zespołu Marzycielskie Kino:


Offline annih1

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
:) nad klinem nie ma się co rozwodzić bo to legenda :) i nie bez powodu moim zdaniem


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
58 Odpowiedzi
38124 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 12:11:23
wysłana przez MrJ
41 Odpowiedzi
9847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2010, 18:52:54
wysłana przez Guziel
6 Odpowiedzi
2086 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2010, 11:34:17
wysłana przez Marcins
20 Odpowiedzi
6986 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2010, 21:20:08
wysłana przez oz
Roland GR-55

Zaczęty przez mlodysatan Efekty

0 Odpowiedzi
2677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2011, 13:01:31
wysłana przez mlodysatan