Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 308393 razy)

Franq

  • Gość
Dzięki @Franq :) Wiem że kręcenia będzie sporo ale chcę mieć w miarę gotowy jutro nie mam jak ciągnąć wzmaka a nie chcą mendy udostępnić i chuj blady, więc biere HD300 i w przody gnoja tylko muszę mieć takie mniej a więcej gotowe brzmienie coby tylko kilka rzeczy poustawiać :)

W załącznikach wrzucam. Ten z dopiskiem live jest modyfikacją "hi-gain", którą robiłem na próbie przed koncertem (wylazłem sobie z bezprzewodem przed scenę i tak ukręciłem, więc na przodach brzmiało to dobrze). Możesz popróbować sobie z tego coś wykręcić.

Pozdro.


Offline Bony666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Pod hd 500
« Odpowiedź #176 12 Lip, 2014, 21:18:49 »
Witam
Może ktos z was miał podobny problem z hd 500 nagle podczas grania pokazał mi sie jakis błąd w programie i od tego czasu w podzie miga tylko ekranz napisem Line 6 i sie nie uruchamia :/  Proszę  o pomoc

Pozdr

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Podłącz pod kompa i postaraj się strzelić najnowszy lub starszy frimware jak masz ten ostatni. Czasem ponowne flashowanie rozwiązuje każdy problem :). Flash'uj z całkowitym czyszczeniem presetów. Chyba masz gdzieś buckup swoich brzmień ?
INTERSTELLAR

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Dzięki @Franq :) Wiem że kręcenia będzie sporo ale chcę mieć w miarę gotowy jutro nie mam jak ciągnąć wzmaka a nie chcą mendy udostępnić i chuj blady, więc biere HD300 i w przody gnoja tylko muszę mieć takie mniej a więcej gotowe brzmienie coby tylko kilka rzeczy poustawiać :)

W załącznikach wrzucam. Ten z dopiskiem live jest modyfikacją "hi-gain", którą robiłem na próbie przed koncertem (wylazłem sobie z bezprzewodem przed scenę i tak ukręciłem, więc na przodach brzmiało to dobrze). Możesz popróbować sobie z tego coś wykręcić.

Pozdro.



Dzięki piękne, koncert brzmiał świetnie :) Troszkę akustyk zBIASowany ale to jak zazwyczaj tutaj :) Jedyne co modyfikowałem to troszkę EQ, Gain i Master a poza tym w sumie gotowe bździąg :)

Franq

  • Gość
No i super! Więcej z Poda nie wyciągnę ;)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
To przyjadę kiedyś z flaszką i razem wyciągniemy :D

Franq

  • Gość
Zapraszam!

Spoiler

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Siemano,
chciałbym tak wszystko połączyć jak na załączonym poniżej profesjonalnym schemacie technicznym. Chciałbym na słuchawkach lub kolumnie mieć odsłuch podczas gry, jak i słyszeć(słuchawki/kolumna) swoją gitare i podkład puszczony na PC jednocześnie podczas nagrywania. Pomyślałem o jakimś małym budżetowym mixerze,  ale ponoć na Xenyx Q802USB nie da rady słyszeć gitary i podkładu na raz. Może macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?


Dzięki serdeczne
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2014, 09:19:02 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Od paru miesięcy mam HD 500 i według twojego schematu wydaje mi się że mixer jest niepotrzebny.Wyjści e słuchawkowe niezależne POD ma    ,więc odsłuch na słuchawkach masz.Do kompa przez USB sygnał do DAW-a idzie,,wyjściem liniowym na odsłuchy aktywne sygnał można puścić
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
A czy przy takim zaproponowanym połączeniu będzie dało się przy nagrywaniu gitary jeszcze puścić w kompie podkład i dać go na słuchawki?
« Ostatnia zmiana: 28 Lip, 2014, 08:50:00 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Sorry że tak późno odpowiadam.Jeżeli PODA ustawisz w DAWIE jako główną kartę dźwiękową na wejściu i wyjściu DAW-a (ja mam CUBASE ) to w słuchawkach podłączonych do PODA będziesz miał odsłuch wszystkiego co jest w DAWIE.Czy to instrumenty VSTi,  albo podkład wrzucony jako ścieżka audio, lub to co nagrywałeś.
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jakieś porządne presety typu ambient plus jakieś nowe pomysły na dżęty? Mam już tego trochę ale przyjąłbym coś na testy chętnie ;)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jakieś porządne presety typu ambient plus jakieś nowe pomysły na dżęty? Mam już tego trochę ale przyjąłbym coś na testy chętnie ;)

podziel się, bo ja nie mam nic :D
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Ma ktoś może jakieś fajne basowe presety do XT Pro?
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Franq

  • Gość
Zaspamuje, nagrałem demo presetu, który wcześniej wrzuciłem:

http://forum.sevenstring.pl/efekty/(franq)-pod-hd-300-moj-preset-i-film-)/



Jak macie coś swojego fajnie wykręconego to też się podzielcie ;)

Offline kosiaq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Czy ktoś z Was używa PODa na 4 kable?

Otóż mój problem problem polega na tym, że korzystając z PODa wpiętego przed preamp wzmacniacza strasznie obniża jakość brzmienia, robi się nieprzyjemna buła kompletnie zniechęcająca do grania (oczywiście ustawiłem wyjście w podzie jako "amp",wejście "guitar" oraz dostosowałem poziomy sygnału).

Pomyślałem, że może pomógłby reampbox wpięty pomiędzy PODa a wzmaka (aby dopasować impedancje),  ktoś próbował w ten sposób podpinać?

Dodam, że obecnie jadę na próbach korzystając z PODa wyłącznie w pętli efektów, a opcja używania symulacji wzmaków i samej końcówki mocy nie leży mi.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Nie wiem czy amp to dobra opcja do grania na 4CM. Sprawdź inne i wyłącz symulacje, również paczki.
@Radek M chyba tak gra, może pomoże.
mniut i piah

Franq

  • Gość
Wlacz osadzony player soundcloud


Taki "stratowy preset".
Rozłączony BKP JN pod gryfem w moim Ranie (nastrojone w A) ;)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Spatchowałeś wszystko na te najnowsze aktualki? Może popróbuj z innymi portami, ewentualnie kabel nawala

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
łojezu kochany przez godzinę miałem małą psychiczną masakrę.Mój POD  HD 500 strzelił zawieche.Juz myslałem że będę musiał go gdzieś wlec żeby go rozkręcać .Ale na necie znalazłem opis tego samego problemu.Mianowicie po włączeniu zasilania system nie mógł wstać ,na wyświetlaczu pojawiał się tylko logo LINE 6 i znowu się resetował i znowu tylko logo.Zawał na miejscu..Wklejam tu opis dwóch kombinacji resetu w takiej sytuacji, mi odpalił przy pierwszej kombinacji.Jest to po angielsku ale myślę ze się przyda i przy moim słabym englisz i tak wiadomo o co chodzi.Nie wiem czy był taki temat na forum ale tak na wszelki wypadek

 Problems with my POD HD500
by warisnake on 2012-10-15 01:12:54

Hello everybody,

Well, an hour ago I was recording, using my POD HD500 connected through USB cable to my Notebook, and using samplitude 11. Months ago I downloaded a preset from this very site, and now I was making some changes to that preset, and I was assigning footswitchs, when the pedal did not recognize the changes.... well, I selected send from PC to Pedal to send the changes,and then the POD HD500 edit software had a problem and turned off,and simultaneously the pedal looked empty (without presets), so I turned it off. I waited about 10 secs, and then I turned it on again, and the pedal showed my LIne 6, and again Line 6 and again Line 6 and did not continue to the menu. I don't know if it is a coincidence, but I think the POD HD edit failure ended with a system failure and I had to restart my notebook (It is okay now, but my POD is still not working).

Then I tried to restart my pedal with the factory configuration by  holding the down directional arrow, and then I followed all the instructions of Line 6 Monkey selecting flash memory, but nothing happened, and my pedal is not working, and just showing my Line 6 repetitively. Before today, I never had problems with my POD.

Maybe you will tell me, go to a service center (Audiomusica in Santiago, I'm from Chile), and that is what I will do. But I would love to have an idea of what is going on with my pedal, what kind of failure is happening and if it is repairable or not, according to the info I gave you. I spent about USD 900 14 months ago and I will appreciate sincerity, and kind words if you feel I still have chances. This thing destroyed my holiday.

Best

Marcelo


Re: Problems with my POD HD500
by jimsreynolds on 2012-10-15 02:17:14

I think there are two things you can try.  You have already done part of one of them buit it might be worth trying variation on this,

First off, try a global settings reset (Power up the POD with the 'Left' button on the navigation pad depressed).  If this works, make sure that you remember to calibrate your Expression pedal.

Try changing to the last preset you were editing before things crashed.  Can you access it?  Does it crash the POD?   If so, copy another preset over the top of it to wipe the bad preset.

    Global Settings Reset HD500.http://line6.com/support/docs/DOC-2222
    Expression Pedal Re-Calibration HD500  http://line6.com/support/docs/DOC-2223

If that fails, you can try another flash memory recovery.

1)  Unplug the POD usb from the computer.

2)  Reboot the computer.

3)  Reconnect the POD to the computer and wait for one minute.

4)  Power up the POD with the 'Down' on the Navigation pad depressed,

5)  Load Line 6 Monkey on the PC

6)  If the POD is recognised, reinstall the flash memory - do not erase your presets.

If you get to step 6 then power up the POD once the update has finished.  Is it working?

If not, try the procedure again, but this time on step 6 you should choose to overwrite the presets.


Good luck.
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ostro katujesz te pody :D
i always go full retard

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
To fakt.No ostatnie 2 dni miał w pi......czke...... :D. Reinstalacja kompa i sprawdzanie czy sie podzik buja z całym tym nowym bajzlem na kompie,coraz częściej używam go jako zewnętrznej karty,bo nawet nieźle brzmi jak dla mnie
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Mialem to samo z moim podem jak tylko go kupilem, wiec polecial na wymiane i drugi egzemplarz byl cacy. Myslalem, ze to tylko takie moje szczescie, bo ja wszystko co kupuje, musze odeslac bo zjebane, dopiero 2-3 egemplarz jest OK. Fatum jakies czy inna klatwa.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
No właśnie być może niepotrzebnie go oddawałeś.W skrócie obydwa resety polegają na odpalaniu przy wciśniętym kółku nawigacyjnym .Jeden sposób przy wciśniętym w lewo i włączeniu jednoczesnym zasilania, a drugi sposób to wciśnięte kółko  nawigacyjne  w dół, ale tam jest więcej kombinacji i totalne flashowanie pamięci
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10624 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
245022 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
346115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5938 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
208026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555