Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 312130 razy)

Orange

  • Gość
To chyba od konstrukcji wzmaka zależy. Zaraz ci się tu jakiś spec wypowie, ale mi się to widzi tak. Wpinasz gitarę w wejście in wzmaka, lampy preampu ci wysterowują sygnał i następnie ten sygnał idzie na końcówkę i do głośnika. Ślicznie. Komplikujemy bardziej. Wysterowany przez preamp sygnał idzie do pętli efektów i dalej na końcówkę i do głośników. Ślicznie. Teraz komplikujemy bardziej. Odpinamy preamp i wpinamy poda w return pętli. NIEWYSTEROWANY sygnał idzie do końcówki. Kupa. Śmierć. Obadałem to z moim kiślem. Po prostu końcówka wzmaka jest wysterowywana z preampu. Sama lampowa końcówka, jk np mg2x50, czy podobne mają w torze sygnałowym 2 lampy 12ax7 do wysterowania końcówki. Jak wpinasz się bezpośrednio w return pętli swojego wzmaka to podajesz za słaby sygnał, dlatego nie brzmi to jak powinno. Inna konstrukcja i inne zastosowanie wzmacniacza i końcówki mocy. Moim zdaniem to nie zadziała. Innym sprzętem jest hybryda - cyfrowy pre i lampowa końcówka, jak choćby spider valve :D tam masz symulacje poda w pre i lampowy tor w końcówce. Z 12ax7 i 6l6 na samej końcówce.
« Ostatnia zmiana: 24 Lis, 2014, 11:26:00 wysłana przez Orange »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nie wiem, czy byla juz mowa o tym ale zdaje sie nowa, desktopowa wersja Amplifi wyszla

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ale to ładneeeee :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Design trzeba przyznac bardzo udany.

Offline samuraj_jack

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Sprawa jest:
uwaliło się (samo ;) ) usb. A POD bez kompa to mi się nie widzi.
wymieniał ktoś? jakieś rady porady? Powiem szczerze, że totalnie zielony w temacie elektroniki jestem i zapach cyny przy lutowaniu to kojarzę z wczesnego dzieciństwa.
do kogo z problemem uderzyć? (najlepiej w mieście Kraka)
"Poznał też mowę zwierząt i posiadł umiejętność czytania w ludzkich myślach, ale jedno i drugie okazało się gówno warte"

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
moje 2 presety do oceny ;) używam HD500X


Wlacz osadzony player soundcloud

Wlacz osadzony player soundcloud

jak komuś się spodobają to mogę podesłać  :P

przy solowym patchu nie kombinowałem w DAWie :D w rytmicznym dałem EQ z Low Pass 11,2khz, czyli standard ;)

BTW. szkoda że w PODzie nie można ustawić globalnego Low Pass
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2014, 17:48:28 wysłana przez sibi00 »

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Eee, pierwszy zajebisty! Jak możesz to zapodaj ;)

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
http://www71.zippyshare.com/v/60362618/file.html  ;D

Widzę że masz w zestawie Mese 212 i końcówkę, mam dylemat i nie wiem co kupić do PODa. Zastanawiam się nad końcówką Crown XLS1500+ jakaś paka 212 na V30 (Noisy Box, Buzzaro, DL, Hesu) lub Alto TS115A V2 lub Atomic Reactor FRFR 50W(to jak okazja się trafi  :D ), co byś doradził? ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2014, 09:19:39 wysłana przez sibi00 »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Mi też się pierwszy podoba.

Ja mam takie pytanie. Posiadam poda GX i tylko standardowy pakiet do niego. To ze mną jest coś nie tak czy na tym gównie nie da się niczego fajnie brzmiącego ukręcić? Co trzeba dokupić?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
Bawiłem się co nie co ustawieniami i znalazłem sposób na Low Pass Filter  ;) (pewnie Ameryki nie odkryłem ale może się to komuś przydać  :D )  Wykorzystałem do tego Mid Focus EQ, w załączniku preset (HD500X) z tym patentem i obrazek przedstawiający EQ Frequency przy różnych ustawieniach  :P

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ratunku!

Drodzy użytkownicy POD HD... Jakiej siły trzeba użyć, żeby wcisnąć Toe switch? No kurwa, nie udało mi się, mimo włażenia nań całą masą ciała.

Czytałem o problemach z tym switchem, ale żeby aż tak?




Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
U mnie chodzilo to dosc ciezko ale az tak, to nie.

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
@Ghost_of_Cain Poluzuj może śrubę pedała? U mienia działa jak przeniosę ciężar ciała na palce lub lekko za śródstopie a śruba jest dość luźna. Tylko na tyle, żeby pedał nie opadał pod własnym ciężarem.
Ew. może masz za długie gumki albo bolca za krótkiego? :D
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Zomballo

  • Gość
Zobacz w zakładce controllers czy masz go włączonego pod kaczką. :)

Offline barteg3

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
nie miał ktoś może problemów z przełącznikami w podzie hd (300)?
dzisiaj dopiero to wyszło na jaw, przełącznik 'B' nie działa, tzn. raz odpowie, dziewięć razy nie, nieważne jak mocno się go naciśnie.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Poluzuj może śrubę pedała? U mienia działa jak przeniosę ciężar ciała na palce lub lekko za śródstopie a śruba jest dość luźna. Tylko na tyle, żeby pedał nie opadał pod własnym ciężarem.
Ew. może masz za długie gumki albo bolca za krótkiego? :D
Zobacz w zakładce controllers czy masz go włączonego pod kaczką. :)

Problem solved. Ale nie przyznam się, jakim jestem idiotą - i nie, nie chodziło o włączenie kontrolera :-)

Poza tym - wszystko fajnie, przy czterech kablach wpiąłem sobie kopię decimatora po drodze do return pętli poda i mam piękną ciszę z preampu wzmaka. Ale sama pętla PODa to chujnia - szumi i już. A tego się skutecznie nie zbramkuje, albo ja nie wiem jak... Podowe bramki są chujowe, a wpięcie fizycznej dalej w torze, np za podem, a przed return wzmaka chyba zczesze mi modulacje z PODa... muszę się zastanowić i to sobie narysować ;)

Fajny jest ten prościutki patent z volume pedal i kaczką pod jednym kontrolerem - trza pamiętać by volume pedał był włączony, bez przypisanego kontrolera no i co jasne, na 100% opuszczony do gry. Pod toe switch włącza się kaczkę i odstawia ją po wdepnięciu na koniec zakresu - wówczas exp pedal znów jest volume pedałem :)

Zomballo

  • Gość
nie miał ktoś może problemów z przełącznikami w podzie hd (300)?
dzisiaj dopiero to wyszło na jaw, przełącznik 'B' nie działa, tzn. raz odpowie, dziewięć razy nie, nieważne jak mocno się go naciśnie.
Ja miałem. Znana usterka lichych przełączników. Na szczęście PODzik był na gwarancji i szybko naprawili. Jeżeli ktoś zna się deko na lutowaniu i elektronice to spokojnie da się to ogarnąć samemu.

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
POD HD 2.6

    Global EQ—Three fully parametric bands plus low and high cut filters, available from an additional Setup menu page; we had to do quite a bit of clever optimization to fit Global EQ, and you might see a tiny bit of extra DSP for other blocks (a few percent perhaps)
    Metal Pack ($49)—Peavey 5150 (block logo), Bogner Shiva, Remastered JCM800 (model 2204), plus favorite POD Farm models Insane, Big Bottom, Varaic'ed Plexi, Purge, Aggro, Smash, and Octone
    Vintage Pack ($49)—Orange OR-80, Roland JC-120, Fender Champ (Tweed), VOX AC30 Fawn Normal, VOX AC30 Fawn Bright, JC-120 cab, Fender Champ cab, plus POD Farm Acoustic
    Bass Pack ($29)—Ampeg SVT Normal, Ampeg SVT Bright, Gallien-Kruger 800RB, SVT 8x10 cab, SVT 410 HLF cab
    Fully Loaded ($99)—All three packs


mogli dać jeszcze dodawanie własnych impulsów, ale i tak jestem zadowolony że będzie Master EQ :D no i ciekawe jak zagada Peavey od Line 6 :D

Zomballo

  • Gość
H A    H A   H A! A tak miało nie być płatnych modelpacków. Kto śledził historię serii HD od początku ten wie o czym piszę.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
POD HD 2.6

    Global EQ—Three fully parametric bands plus low and high cut filters, available from an additional Setup menu page; we had to do quite a bit of clever optimization to fit Global EQ, and you might see a tiny bit of extra DSP for other blocks (a few percent perhaps)
    Metal Pack ($49)—Peavey 5150 (block logo), Bogner Shiva, Remastered JCM800 (model 2204), plus favorite POD Farm models Insane, Big Bottom, Varaic'ed Plexi, Purge, Aggro, Smash, and Octone
    Vintage Pack ($49)—Orange OR-80, Roland JC-120, Fender Champ (Tweed), VOX AC30 Fawn Normal, VOX AC30 Fawn Bright, JC-120 cab, Fender Champ cab, plus POD Farm Acoustic
    Bass Pack ($29)—Ampeg SVT Normal, Ampeg SVT Bright, Gallien-Kruger 800RB, SVT 8x10 cab, SVT 410 HLF cab
    Fully Loaded ($99)—All three packs


mogli dać jeszcze dodawanie własnych impulsów, ale i tak jestem zadowolony że będzie Master EQ :D no i ciekawe jak zagada Peavey od Line 6 :D

Szukam i nie mogę znaleźć. Podaj linka.
power to a being never dies

Zomballo

  • Gość
Było chwilkę wrzucone do PDFa na stronce z nowinkami NAMM. Przeszukaj forum L6.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Czyli dopiero to się pojawi, a myślałem że już wyszło. Forum też tam przeglądałem i nic nie ma jak narazie.
power to a being never dies


Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Dzięki, wszysktko jasne :) Do końca marca jescze daleko. Ja mam Beana i będę musiał czekać jeszcze dłużej LOL. Z resztą nie wiem czy L6 jest w stanie przekroczyć pewien poziom który prezentują i dlatego wydaje mi się, że te płatne wzmaki jakoś dupy nie urwą. Fajnie jakbym się mylił ;)
power to a being never dies

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
248160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
349832 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
6065 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
212361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555