Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 332988 razy)

Offline sbuchelt@wp.pl

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Pomóżcie ?  Kupiłem Fractal Standard (jedynka znaczy się) i nie mogę obsługiwać jej z kompa - nie mam midi (standard nie ma jeszcze wyjścia USB) w związku z tym wszystko robię klawiszami w hardware. Nie wiem jak wyjść z edycji presetu nie zapisując zmian - kiedy wchodzę w edycję, tweakuję i nie podobają mi się zmiany to  nie mogę wyjść z presetu nie zapisując zmian. Wciskam "Cancel" ale niestety wtedy dalej pozostaję w trybie edycji. Pomoże ktoś ?

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Z tego co pamiętam to za pomocą przycisku RECALL

Offline sbuchelt@wp.pl

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Dzięki wielkie ! Muszę spróbować.

Offline marknawacki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Witam wszystkich na forum, To mój pierwszy post.
 Od kilku dni jestem posiadaczem Axe II XL Plus. Dodam, że to czarna magia jak dla mnie...
Ktoś poradził, bym od razu załadował jakieś zawodowe presety. Zanim zdecyduje się na coś konkretnego, na próbę wziąłem free pack od Sinmix.
Ale nie mogę załadować presetów. W czym jest problem ?
Po kliknięciu  w Import, wybraniu presetu, pojawia się okno o możliwości przesłuchania..... No i nic...
Akceptuję ów fakt możliwości przesłuchania...i nie ładuje się nic.
Czy wina leży np po stronie softu ?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Witam wszystkich na forum, To mój pierwszy post.
 Od kilku dni jestem posiadaczem Axe II XL Plus. Dodam, że to czarna magia jak dla mnie...
Ktoś poradził, bym od razu załadował jakieś zawodowe presety. Zanim zdecyduje się na coś konkretnego, na próbę wziąłem free pack od Sinmix.
Ale nie mogę załadować presetów. W czym jest problem ?
Po kliknięciu  w Import, wybraniu presetu, pojawia się okno o możliwości przesłuchania..... No i nic...
Akceptuję ów fakt możliwości przesłuchania...i nie ładuje się nic.
Czy wina leży np po stronie softu ?

Presety Sinmixa maja pewnie przypisany IR a ty go tam nie masz, zerknij do CAB i załaduj sobie jakiś randomowy IR i wtedy powinno odpalić.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.


Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Jaka będzie różnica jeżeli połączenie Fractala z interfejsem zrobię przy pomocy kabli jack-jack, a jaka przy XLR-XLR? Jakość kabla zakładamy, że studyjna.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Jaka będzie różnica jeżeli połączenie Fractala z interfejsem zrobię przy pomocy kabli jack-jack, a jaka przy XLR-XLR? Jakość kabla zakładamy, że studyjna.

Ja zawsze preferuję XLR->Jack Stereo albo XLR->XLR, można dłuższy kabel zastosować i lepsze niwelowanie siania z instalacji elektrycznej lub innych urządzeń.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Jaka będzie różnica jeżeli połączenie Fractala z interfejsem zrobię przy pomocy kabli jack-jack, a jaka przy XLR-XLR? Jakość kabla zakładamy, że studyjna.
To zależy czy podepniesz XLR do wyjścia symetrycznego, czy użyjesz go jako zwykłego kabla mono.
Wyjaśnienie, z ładnymi obrazkami, tutaj: https://www.aviom.com/blog/balanced-vs-unbalanced/



Jak się ma FM-3, pod względem jakości i możliwości kreowania brzmienia, do np FX-III?

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Fm3 brzmieniowo to to samo co FX3, jednak ograniczenia są zauważalne. Zależy co konkretnie chcesz osiągnąć brzmieniowo. W moim przypadku do odtworzenia prostego Rigu jest ok, efektami przestrzennymi go zatkasz (1 reverb, 1 delay) w ramach 1 presetu. Natomiast masz do dyspozycji 8 scen więc do każdej możesz przypisać inne ustawienia. No i w ramach 1 presetu każdy element ma 4 kanały (np. 4 różne wzmacniacze na preset).

W FM3 nie odpalisz równocześnie dwóch wzmacniaczy, a kolumny są ograniczone do dwóch (4 w fx3).

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
efektami przestrzennymi go zatkasz (1 reverb, 1 delay) w ramach 1 presetu
Co to za straszne rzeczy mi tu opowiadasz? To już nie chcę takiego czegoś. Nawet HX Stomp sobie radzi z większym natłokiem zadań.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Wybacz, oszukałem. Dwa delaye na preset.

Posty połączone: 21 Paź, 2021, 11:38:45
Tzn. ja jestem zadowolony. Z tym że mój Rig jest raczej prosty  - kaczka/whammy, drive, chorus, gate, amp, cab, eq, delay i reverb. Jakies 65% zużycia procesora. Brzmieniowo względem Helixa jest przepaść totalna.
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2021, 11:38:45 wysłana przez Majk »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Fractal wprowadza małą rewolucje w IRach, pozycjonowanie mikrofonu. Wiadomo , nie nowa technologia ale czekam na oficjal , żeby sprawdzić jak to bangla.

https://forum.fractalaudio.com/threads/axe-fx-iii-firmware-22-00-public-beta-beta-6.193187/
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Pierwsze testy porównawcze na YT

Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Fractal wprowadza małą rewolucje w IRach, pozycjonowanie mikrofonu. Wiadomo , nie nowa technologia ale czekam na oficjal , żeby sprawdzić jak to bangla.

Dlaczego to jest nazywane "dynamic" IR, skoro w dalszym ciągu jest to statyczny equalizer i zmienił się tylko sposób przewijania presetów i reprezentacja w GUI?

Czekam na prawdziwy dynamic, gdzie będzie to pochodna po czasie zmian eq.

Offline dziubekbm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Kupię gdzieś w Polsce ten chip eurekaprom do Behringera fcb 1010?
Dziubek

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Dwa pytanka:
1. Czy da się Fractalem FX II "normalnie" sterować za pomocą PODa XT live albo HD500? Może głupie pytanie, ale jedno i drugie kosztuje tyle co Behringer FCB1010...

2. Jak wygląda sterowanie kaczką z takiego sterownika MIDI?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Dwa pytanka:
1. Czy da się Fractalem FX II "normalnie" sterować za pomocą PODa XT live albo HD500? Może głupie pytanie, ale jedno i drugie kosztuje tyle co Behringer FCB1010...

2. Jak wygląda sterowanie kaczką z takiego sterownika MIDI?


Sterować możesz wszystkim co wysyła komunikaty midi. Jeśli da się zdefiniować w XT albo HD rodzaj i parametry wysyłanej komendy (tak samo pedału ekspresji) to będzie to działać.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
No właśnie tego dotyczy moje pytanie:
czy
Cytuj
da się zdefiniować w XT albo HD rodzaj i parametry wysyłanej komendy

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
218449 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
82676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
235354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
296986 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
193888 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555