Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 339243 razy)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
I jak panowie, ktoś się podzieli wrażeniami?
Od początku używam tylko axe edita (studio) dlatego chwile poczekam :)
Ja czekam na full wersję i update Axe Edit.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja pierniczę, to tak szybko biegnie do przodu, że nie nadążam z apdejtami :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
update updatem - teraz podobno algorytmy wzmaków są pisane od nowa, Cliff zapowiadał dość istotną poprawę brzmienia. Dlatego tak się palę.  FAS nie pozwala się znudzić ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
algorytmy od nowa? najs
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Cytuj
This firmware incorporates all-new amp modeling algorithms. With this update the Axe-Fx II now incorporates our “G3 Amp Modeling Technology”. G3 modeling improves upon G2 modeling with better touch sensitivity, better dynamics, better distortion texture (or “grain”) with less fizz, more crunch and improved frequency response accuracy.
Myhymyhymyhy :)))

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Sporo się zmieni to na pewno. Dlatego też czekam na oficjalną wersję.

Offline Nerd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
  • Władca Ptaków
Cytuj
This firmware incorporates all-new amp modeling algorithms. With this update the Axe-Fx II now incorporates our “G3 Amp Modeling Technology”. G3 modeling improves upon G2 modeling with better touch sensitivity, better dynamics, better distortion texture (or “grain”) with less fizz, more crunch and improved frequency response accuracy.
Myhymyhymyhy :)))

Te same pierdy czytam od czasow Ultra. Jak Wy mozecie ta firme jeszcze traktowac powaznie?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ty tak powaznie? bo jak na razie to kazdy update przez fas wydany jest faktycznym ulepszeniem, a updaty wychodza bardzo czesto, dodaja nowe funkcje, nowe ampsimy, nie mam pojecia o co Ci chodzi man.
i always go full retard

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Tylko czekałem kiedy ktoś zripostuje ten bełkot... i minęło 10 minut

Offline Nerd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
  • Władca Ptaków
E tam belkot od razu :) co update to poprawiaja feeling. No please...

Od dzis bede kolekcjonowal opisy updateow. Za rok sie posmiejemy

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
E tam belkot od razu :) co update to poprawiaja feeling. No please...

Od dzis bede kolekcjonowal opisy updateow. Za rok sie posmiejemy
Po ostatnim updacie reverbów reampowałem wszystkie numery. To tak jakbym kupił Bossa RV, a po pół roku sprzedawca wymienił mi za darmo na Lexicona.  O co chwila nowych, darmowych IRach nie wspomnę.
Jakby byli Line 6 to byś miał poda 5000 i 15 płatnych model packów.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
nie karmic trolla!
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
No pain No gain !

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
http://axefxtutorials.com/2015/02/ax8-floor-version-of-axe-fx-new-teaser-from-fractal-audio/
Bez nerw

"I’ll just say a few things:

It is not an Axe-Fx. It won’t be able to do two amps or two cabs. It won’t have things like the Vocoder and other esoteric blocks. It’s a stripped down floor version at an aggressive price.

It will have G3 modeling and user IR slots. It has two dual-core DSPs, one for amp modeling the other for effects. These DSPs are slower than the ones in the Axe-Fx so it won’t be able to do two instance of amps.

There will be block compatibility between the Axe-Fx and the AX-8 meaning you can copy blocks from your Axe-Fx presets into the AX-8.

It has USB, XLR outs for FOH, 1/4 outputs for local monitoring and an FX loop. Four expression pedal inputs. AC powered, no wall-wart".

A to już zakładam większość z Was widziała. Wg. mnie zbędny ficzer, ale co kto lubi :)
http://forum.fractalaudio.com/showthread.php?t=92325

Offline cameleoon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Hej chłopaki ...i dziewczyny...mam nadzieję, że w dobrym miejscu wrzucam mój post.
Mam pytanie i proszę o pomoc, zostało mi po świętach trochę pieniędzy i zastanawiam się nad kupnem właśnie XL'a...
Niestety ale nie udało mi się znaleźć w Krakowie nikogo kto by miał i dałby ograć ....więc czy ten sprzęt jest na tyle drogi,  że w okolicach Krakowa nikogo na niego nie stać - same biedaki gitarzyści...albo  ten sprzęt nie  jest na tyle dobry żeby w niego inwestować??? ...albo macie go w domach i.... nikomu nie pokażę , nie dam, jest tylko mój???? HE?
Teraz tak bardziej na poważnie...gdzie kupić? Teraz dolar drogi niestety...więc ze stanów to nie wiem czy się tak bardzo opłaca no chyba żeby kupić na aukcji...na g66 za komplet tzn. XL - 2699 , Sterownik 799, kabel 25? - który wybrać tak żeby nie trzeba było zasilania osobnego do MFC , nakładki magnetyczne 39 , to daje 3562 e...czego jeszcze potrzebuje do tego aby mieć cały komplet do grania??? futerały kupię już w Polsce i pedał głośności więc to doliczam już po dostawie pod Kraków...
Raczej skłaniam się właśnie żeby kupić na g66 ...i pomóżcie jeśli coś pominąłem a będzie mi potrzebne żeby mieć wszystko  do tego XL'a...
Dzięki za odpowiedź
pozdrawiam wszystkch




Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
 - Ograj II u @Musza (jeśli pozwoli ;) ) , to to samo co XL w kwestii symulacji (XL ma tylko więcej pamięci).
 - XL/II nówka tylko na G66 , ewentualnie polowanko na ebay.de , w PL będzie ciężko trafić.
 - Sterowniki spokojnie obskoczy Em Custom Thunder (dwie osoby na tym śmigają i japa im się cieszy) - wyjdzie taniej i jakościowo git (naklejki to odpust ;) )
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2015, 11:30:25 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wczoraj nagrywałem ślady na FW18, na pewno jest inaczej, tak jakby bardziej "płynne" brzmienie, a i Axe Edit ogarnia.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
@Lechu_ Musza musiałby mieć
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
No to koledze zostaje Oświęcim albo Wojkowice.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Hej chłopaki ...i dziewczyny...mam nadzieję, że w dobrym miejscu wrzucam mój post.
Mam pytanie i proszę o pomoc, zostało mi po świętach trochę pieniędzy i zastanawiam się nad kupnem właśnie XL'a...
Niestety ale nie udało mi się znaleźć w Krakowie nikogo kto by miał i dałby ograć ....więc czy ten sprzęt jest na tyle drogi,  że w okolicach Krakowa nikogo na niego nie stać - same biedaki gitarzyści...albo  ten sprzęt nie  jest na tyle dobry żeby w niego inwestować??? ...albo macie go w domach i.... nikomu nie pokażę , nie dam, jest tylko mój???? HE?
Teraz tak bardziej na poważnie...gdzie kupić? Teraz dolar drogi niestety...więc ze stanów to nie wiem czy się tak bardzo opłaca no chyba żeby kupić na aukcji...na g66 za komplet tzn. XL - 2699 , Sterownik 799, kabel 25? - który wybrać tak żeby nie trzeba było zasilania osobnego do MFC , nakładki magnetyczne 39 , to daje 3562 e...czego jeszcze potrzebuje do tego aby mieć cały komplet do grania??? futerały kupię już w Polsce i pedał głośności więc to doliczam już po dostawie pod Kraków...
Raczej skłaniam się właśnie żeby kupić na g66 ...i pomóżcie jeśli coś pominąłem a będzie mi potrzebne żeby mieć wszystko  do tego XL'a...
Dzięki za odpowiedź
pozdrawiam wszystkch
Kiepsko szukałeś o ile to zrobiłeś, bo ja znam co najmniej jedną osobę w KRK co ma Axe (a przynajmniej miała)
http://forum.sevenstring.pl/inne/ogram-paczki-2x12-i-4x12/

- Ograj II u @Musza (jeśli pozwoli ;) ) , to to samo co XL w kwestii symulacji (XL ma tylko więcej pamięci).
 - XL/II nówka tylko na G66 , ewentualnie polowanko na ebay.de , w PL będzie ciężko trafić.
 - Sterowniki spokojnie obskoczy Em Custom Thunder (dwie osoby na tym śmigają i japa im się cieszy) - wyjdzie taniej i jakościowo git (naklejki to odpust ;) )
To całkowicie wyczerpuje temat. No jeszcze trzeba do czegoś podłączyć, ale zakładam, że coś już masz. Ewentualnie nowy Axe mógłbyś spróbować wyhaczyć od Jacka Polaka (jest endorserem FAS) i na pewno będzie taniej parę stów, ale szału ni ma. I tak widzę, że już z Widkiem prowadzisz rozmowę i forum to zdecydowanie najlepsze miejsce na zakup - ja tak kupiłem swój ;) To raczej sprzęt bezawaryjny, więc używkę kupujesz w zasadzie bez ryzyka (ludzie i tak chuchają na to i dmuchają jak na artefakt). Powodzenia!

No to koledze zostaje Oświęcim albo Wojkowice.
W razie czego zapraszam do Oświęcimia, ale to nie ma większego sensu, bo i tak kupisz Fractala :D



Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Ja mieszkam w Krk i mam dwójkę (nie XL).
Jeżeli w PL nie masz - najlepiej forum fractala i szukasz z Europy. Ja z gościem ze Szwajcarii zrobiłem taki deal, że on to wysłał do G66, oni przetestowali czy wszystko jest ok, potwierdzi emailem, zrobiłem gościowi przelew, axe poszedł z g66 do mnie.

Co do ogrywania axe - jasne, można, ale to raczej koń roboczy niż wyścigowy. Przy szybkim ogrywaniu pewnie wybrałbym dobry wzmak, ale po kilku miesiącach używania nie oddam go za nic.


Offline cameleoon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Dzięki chłopaki za odzew, muszę się jeszcze zastanowić czy faktycznie kupić w g66, czy poczekać i faktycznie upolować jakąś używkę :).
Pisałem tam jeszcze do chłopaków na priv ale jak już tu jestem to jeśli możecie napisać czym różni się zwykły Mark II od XL?
Dzięki :)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Cytuj
Built-in FASLINK™ port for connection to MFC-101 Mark III over conventional XLR cables.
Dedicated MIDI IN, OUT, and THRU jacks (vs. shared OUT/THRU in the Mark II).
Two onboard PEDAL jacks (vs. one in the Mark II).
Primary VALUE entry via optical encoder with a lifespan of 1,000,000+ rotations.
“Secret Sauce III” instrument input features an even lower noise floor.
128 Mb of non-volatile Super-FLASH memory allows for storage of up to 512 presets and 512 user cabinets with copious reserves for future expansion.
Double-capacity preset size allows for expanded functionality including X/Y switching on more blocks and more instances of effects.
Built-in backup firmware allows recovery in the event of complications during update.
Backward compatibility with Axe-Fx II Mark I/II presets via Axe-Edit software.

IMO jedyne co w moim przypadku przemawia za XL, to to, że na II nie mogę otwierać presetów ludzi z XL-kami (co jest trochę...dziwne).
Jak dla mnie miejsca jest od ch....

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Cytuj
Built-in FASLINK™ port for connection to MFC-101 Mark III over conventional XLR cables.
Dedicated MIDI IN, OUT, and THRU jacks (vs. shared OUT/THRU in the Mark II).
Two onboard PEDAL jacks (vs. one in the Mark II).
Primary VALUE entry via optical encoder with a lifespan of 1,000,000+ rotations.
“Secret Sauce III” instrument input features an even lower noise floor.
128 Mb of non-volatile Super-FLASH memory allows for storage of up to 512 presets and 512 user cabinets with copious reserves for future expansion.
Double-capacity preset size allows for expanded functionality including X/Y switching on more blocks and more instances of effects.
Built-in backup firmware allows recovery in the event of complications during update.
Backward compatibility with Axe-Fx II Mark I/II presets via Axe-Edit software.

IMO jedyne co w moim przypadku przemawia za XL, to to, że na II nie mogę otwierać presetów ludzi z XL-kami (co jest trochę...dziwne).
Jak dla mnie miejsca jest od ch....
Nie wiem czy wersja XL nie ma jeszcze dodatkowych wentylatorów? Jak to jest @Lechu_ ? Wolnej przestrzeni na dysku nigdy dość i odwieczna reguła mówi, że zawsze jest go za mało ;) Wg. mnie opcja z dodatkowymi bankami D i E to super sprawa - można je potraktować stricte jako 'user banks', natomiast pozostałe 3 pierwsze jako stocki lub miejsce na inne banki presetów, których jest trochę na necie. Wolne sloty na IR też się przydadzą jak zaczniesz ładować CAB PACK, Ownhammer itp. - nagle miejsce gwałtownie maleje. Dla moich potrzeb Axe II styka, ale rozumiem jeśli ktoś ma większe potrzeby.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
221098 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
86093 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
239725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
302625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
200490 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555