Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 339264 razy)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Mam pytanie które mnie meczy po 1,5 roku z Ultrą mianowicie jak wy to robicie live bo u mnie historia wyglada tak:

Mam preset który ustawie sobie na odsluchach w domu brzmi mi pieknie gram zadowolony myśle sobie ale bedzie szał macicy i jade na koncerta a tam ten preset po lini brzmi jak gówno z frontów wiec trzeba ukrecić inny preset do grania live a axe nie miał dawac tej wygody że brzmisz jak na nagrywce grając na żywo?

Może coś źle robie to podpowiedzcie jak to u was wygląda.



Bo to trochę inaczej brzmi na odsłuchach i głośnościach domowych a inaczej na frontach/paczce i głośnościach koncertowych (krzywa fletchera-munsona). Ja jak miałem ultrę to wyglądało to tak - jedne presety do nagrywek i grania w domu, drugie presety live. Różnice - brałem preset na nagrywki/dom i na koncertówki - trochę mniej basu, mniej góry, więcej środka, trochę mniej gainu i było spoko. No i - wyrównanie poziomów we wszystkich presetach

Super dzieki u mnie własnie podobne edycje presetów wyszły.
Powiedz mi jeszcze co rozumiesz pod "wyrównanie poziomów we wszystkich presetach" ?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Mam pytanie które mnie meczy po 1,5 roku z Ultrą mianowicie jak wy to robicie live bo u mnie historia wyglada tak:

Mam preset który ustawie sobie na odsluchach w domu brzmi mi pieknie gram zadowolony myśle sobie ale bedzie szał macicy i jade na koncerta a tam ten preset po lini brzmi jak gówno z frontów wiec trzeba ukrecić inny preset do grania live a axe nie miał dawac tej wygody że brzmisz jak na nagrywce grając na żywo?

Może coś źle robie to podpowiedzcie jak to u was wygląda.



Bo to trochę inaczej brzmi na odsłuchach i głośnościach domowych a inaczej na frontach/paczce i głośnościach koncertowych (krzywa fletchera-munsona). Ja jak miałem ultrę to wyglądało to tak - jedne presety do nagrywek i grania w domu, drugie presety live. Różnice - brałem preset na nagrywki/dom i na koncertówki - trochę mniej basu, mniej góry, więcej środka, trochę mniej gainu i było spoko. No i - wyrównanie poziomów we wszystkich presetach

Super dzieki u mnie własnie podobne edycje presetów wyszły.
Powiedz mi jeszcze co rozumiesz pod "wyrównanie poziomów we wszystkich presetach" ?

Głośność - i w kontekście dynamiki utworu (czyli jak masz być głośno na cleanie to głośny clean, jak cicho to cicho, jak cośtam to cośtam) i w kontekście presetów - presety drive'ove na podobnych poziomach, cleany patrz wyżej, solówki racjonalnie podbite
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
w XL/II jest VU Meters , zajebista sprawa do kontroli poziomów głośności presetów dla Out 1 i Out 2.

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
w XL/II jest VU Meters , zajebista sprawa do kontroli poziomów głośności presetów dla Out 1 i Out 2.

Spoiler
Shit, posiadam dwójkę a nie zwróciłem na to uwagi... gdzie to znaleźć i na czym polega owa zajebistość, poproszę o więcej info jeśli można.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Wszystko jest w info o firmware
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja pierdolę, muszę zrobić apdejt, bo widzę, że w tyle jestem :D ktoś chętny na próbkę audio? :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Mam pytanie do Lecha - ustawienie poziomu wyjściowego presetu mierzone przez VU Meter powinno oscylować wokół wartości zero ? Czy to optymalne ustawienie dla presetu ? Co jeśli ustawiam presety rhythm i lead - gdzie podbijam sygnał o parę db ? Czy sygnał presetów rhythm zmniejszać poniżej zera, czy też ustawienie presetów lead podbijać powyżej 0 db ( zauważyłem, że pomimo przekraczania 0 db przez sygnał nie występuje cliping sygnalizowany diodą na przednim panelu ) . Napisz proszę jak to ustawiasz.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Rytm/cleany - do 0 db (który notabene w rzeczywistości daje -20dB)

Spoiler

Solo/lead- wg uznania kilka dB powyżej "0" VU meters (tak aby przebijało się w kapeli/FOH/NFM)


.... zauważyłem, że pomimo przekraczania 0 db przez sygnał nie występuje cliping sygnalizowany diodą na przednim panelu ) . Napisz proszę jak to ustawiasz.

z Wiki o levelu :

-- Be aware that the meter is offset by 20 dB, so when the meter reads 0 it’s actually -20 dB. This means that the "0" mark does not indicate clipping. This allows for sufficient headroom.

Mamy po prostu zapas aby spokojnie ustawiać inne potrzebne głośniejsze presety.


Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
FW 17.04

http://forum.fractalaudio.com/axe-fx-ii-discussion/94957-axe-fx-ii-firmware-17-04-released.html

Release notes :

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Panowie proszę o pomoc - chciałbym nabyć sobie ten oto zestaw - http://shop.fractalaudio.com/Cab_Pack_7_CK_s_USA_Traditional_4x12_p/fas-801-0007.htm - niestety wszystkie dotychczasowe próby zakupu kończą się niepowodzeniem ( system na wskazanej stronie odrzuca wszystkie moje karty ). Jaki rodzaj kart jest akceptowany przy tego typu zakupach ? W jaki sposób bank ściąga forsę ? Ile Wam wyszło przy zakupie CabPack 7 Clarka Kenta ( wiem, że wielu z Was posiada ten zestaw ) po przeliczeniu kursu dolara przez bank? Pomożecie  :) ?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Uderz do @Nightmarishreaper  , mi pomógł w zakupie. Po starszym kursie wyszło mi coś ok 80 pare złotych.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Uderz do @Nightmarishreaper  , mi pomógł w zakupie. Po starszym kursie wyszło mi coś ok 80 pare złotych.
Uderzałem, ale coś milczy  :(

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.


Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odezwę się wieczorem obiecuję :) Ja akurat placiłem kredytówką Visa. Wyszło 80PLN z okładem.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odezwę się wieczorem obiecuję :) Ja akurat placiłem kredytówką Visa. Wyszło 80PLN z okładem.
Dzięki ! Próbowałem kredytówką Visy i dupa, odrzuciło, próbowałem innymi i ... zdecydowałem się napisać do Was  :D

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Zostawiłem Ci tam PM na skrzynce :)

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Rach ciach i po kłopocie  :D Dzięki chłopaki za pomoc !!!

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Rach ciach i po kłopocie  :D Dzięki chłopaki za pomoc !!!
Anytime. Paczuszka czeka już na Ciebie na mailu także miłej zabawy ;)

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Dzięki @Nightmarishreaper  Cab Pack 7 już w nowym domku - DZIĘKI !!!
BTW
Dziś na próbie miałem okazję pograć na ENGLU Blackmore i mimo, że nie oddałbym swojego Axe 2, którego podpinam pod końcówę lampową engla e 840/50 ( chyba identyczną jak w Blackmore ) nawet jakby mnie kastrowali tępą żyletą to powiem, że wzmak mega rozpierducha...może se kupie  ;) ?

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Wracając do Cab Packów i IR ogólnie :

- za chwile wychodzi Cab Pack 8 , temat poniżej :

http://forum.fractalaudio.com/axe-fx-ii-user-cabs-irs/95124-cab-pack-8-teaser-brit-tv.html

- konkurencja natomiast nie śpi i wypuściła Ownhammer V3  do posłuchania :

http://forum.fractalaudio.com/axe-fx-ii-recordings/95035-ownhammer-v3-mesa-demonstration-kinda-heavy-lowwwww.html

a do kupienia tu :

http://www.ownhammer.com/store/index.php?main_page=index&cPath=104_125_126

Ten V3 moim zdaniem na prawdę dobrze gada , szkoda tylko że nie można kupić całego pakietu powiedzmy kilka/naście dolców taniej niż pojedynczo.


Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2015, 10:27:04 wysłana przez Nightmarishreaper »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
FW 18.00

Use at your own risk. You should backup your presets if you need/want to roll back.


http://forum.fractalaudio.com/axe-fx-ii-discussion/96198-axe-fx-ii-firmware-18-00-public-beta.html

Release notes :

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
This beta version does not fully support Axe-Edit so front panel editing is recommended.
Czyli będzie nowy Axe Edit również :D
Spoiler

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
I jak panowie, ktoś się podzieli wrażeniami?
Od początku używam tylko axe edita (studio) dlatego chwile poczekam :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
221103 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
86098 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
239737 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
302645 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
200515 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555