Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 350870 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wlacz osadzony player soundcloud


Taki krótki teścik ENGL Savage z firmware 15.07
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Piotr_

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Witam
Przymierzam się do kupna Fractala Ultra i zastanawiam się do czego go podłączyć, żeby to miało ręce i nogi. Głownie warunki do gry domowe.  Będę wdzięczny za porady

pozdrawiam

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
a) Dobre monitory studyjne
b) Odsłuch podłogowy ( na próby miód malyna)
c) Końcówka mocy np. MG, ENGL, Marshall i do paki 212/412

Offline Piotr_

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
a co myślicie o samej pace marshalla?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
a co myślicie o samej pace marshalla?

Musisz mieć jakiś koniec mocy do tego. Fractal nie ma końcówki mocy, a z tego co pamiętam, Marshall nie robi aktywnych paczek
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Kup kolumnę aktywną i będzie git na wszystkich głośnościach :)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Piotr_

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
oj będę miał ciężki orzech do zgryzienia co kupić. Jestem raczej początkującym jeżeli chodzi o kategorie akcesoria i wzmacniacze. Jak możecie podawajcie mi konkretną markę lub nazwe . Wcześniej grałem tylko na piecu b52 + pod hd :)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
alto 112a albo jakiś tranzystorowy koniec mocy (aka Rocktron Velocity). Albo hardcore - Mackie HD1221 (polecam, sam mam)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Taki offtop trochę
@youshy , próbowałeś na tym Mackie PODa jakiegoś? Bo nie wiem czy nie skołować sobie do domku...

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Taki offtop trochę
@youshy , próbowałeś na tym Mackie PODa jakiegoś? Bo nie wiem czy nie skołować sobie do domku...

Nie próbowałem ale zdzwonię się w końcu z @Isu , łun chyba ma poda, zobaczymy co to się będzie działo
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Piotr_

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
A co sądzicie o takim zestawieniu Fractal Ultra+Rocktron Velocity 300 + paka 212/412

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A co sądzicie o takim zestawieniu Fractal Ultra+Rocktron Velocity 300 + paka 212/412

Będzie grać. A co?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
A co sądzicie o takim zestawieniu Fractal Ultra+Rocktron Velocity 300 + paka 212/412
Ja mam Axe Fx Ultra + Reloop Admire 720 + pake 2x12 Harley Benton na V30 i jest zajebiscie :D Wcześniej grałem Axe + Alto TS115A i też było dobrze, ale jednak preferuje klasyczną kolumnę gitarową.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
A co sądzicie o takim zestawieniu Fractal Ultra+Rocktron Velocity 300 + paka 212/412

Testowałem. Nie polecam. Mocy mało (mam pakę na 16 łomów), brzmienie z dupy, ogólna słabizna.

Jestem świeżo po nasiadówie z Razorem i knujemy właśnie rozwiązanie problemu, które nie będzie Matrixem za kupę piniendzy. Jest obiecująco ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
A co sądzicie o takim zestawieniu Fractal Ultra+Rocktron Velocity 300 + paka 212/412

Testowałem. Nie polecam. Mocy mało (mam pakę na 16 łomów), brzmienie z dupy, ogólna słabizna.

Jestem świeżo po nasiadówie z Razorem i knujemy właśnie rozwiązanie problemu, które nie będzie Matrixem za kupę piniendzy. Jest obiecująco ;)

Faktycznie słaby ten Velocity 300. Przy 16 Ohmach ma tylko 37,5 wat mocy na kanał. Reloop Ampire 720, który posiadam ma 90 wat przy 16 Ohm i na pewno brzmienie nie jest z dupy. Kumpel z kapeli ma 5150 + Mese 4x12 i już się zastanawia nad przejściem na Axe + końcówka mocy + paka 2x12, bo lepiej to brzmi.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A ja właśnie przesiadam się na Carvin'a Tube 100, ale na dzień dobry leci do Marka Gierszewskiego na mocne przeróbki, by gadał jak trzeba, no i do tego pewnie będzie Buzzaro 212.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
My testowaliśmy ostatnio rozwiązanie pt "mała końcówka lampowa wpięta w dużą tranzystorową". Efekty są bardzo zachęcające, więc zapewne coś się z tego urodzi (porównywaliśmy to z samą końcówą tranzystorową i well, zgadnijcie co grało bardziej jak piec lampowy ;)).
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Piotr_

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Hej
Chodzi mi po głowie jeszcze matrix GT800 lub GT1000 + mesa 212 ? Opieram się głownie o wasze opinie i jakieś filmiki z youtuba, bo sam osobiście nie miałem okazji sprawdzić jak to brzmi

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
A co sądzicie o takim zestawieniu Fractal Ultra+Rocktron Velocity 300 + paka 212/412

Testowałem. Nie polecam. Mocy mało (mam pakę na 16 łomów), brzmienie z dupy, ogólna słabizna.

WAT
To chyba kwestia paki. U mnie dupę urywa i brzmienie i głośność (paka ENGL 212 Pro). Albo dajcie Velocity w mono.
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Hej
Chodzi mi po głowie jeszcze matrix GT800 [ciach] + mesa 212 ? ...

Mam , z XL pięknie kopci. @Leon wie ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Piotr_

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
powiedzcie mi gdzie najlepiej szukać używanego fractala ultra? wiem ze latają niekiedy na allegro i na ebay.de

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Na śmietniku, nikt poważny takiego gówna w domu nie trzyma.

Stary, sam sobie na pytanie odpowiedziałeś. Allegro i ebay.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Popieram @Lechu_ :D Miałem okazję pograć na jego XLce z Matrixem i dupi przeprotwornie.
@wuj Bat nie miałem z tą paką żadnych problemów, przy żadnej konfiguracji piecowej w której grała. Co więcej silnie ją lubię. Nie wykluczam, że się nie lubi z Velocity, ale w czwartek zapięliśmy w nią chamsko końcówę estradową DASa (a przed nim małą lampówkę) i zgadzało się wszystko - charakter presetów zachowany, moc odpowiednia (hehehe ten DAS ma 700W na kanał), dynamika i bonusowe harmoniczne z lampówki. Yup. Rocktron może mi skoczyć na paukę ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Od siebie dodam, że wpięty Sractal w końcówkę Powerball'a 100 i dalej w MESA Recto 412 kurwił przeokrutnie. Friedman brzmiał tak, że zwieracze mi popuściły, oddech się zatrzymał, i dopiero po chwili skapnąłem się, że czas wyczyścić gacie. Natomiast reszta wzmaków po prostu rozpierdalała. Przepraszam, za wulgaryzmy, ale to tak napierdala, że aż szok człowieka bierze, że "cyfra" tak może zagadać. To mówiłem ja, kiedyś hejter i dalej sceptycznie nastawiony wobec cyfr.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
@Piotr_ , przemyśl kupno II , można dostać w wielu miejscach, jest dalej rozwijane (co jakiś czas nowe Firmware i dodatki) , cena nieco odbiega od Ultry ale jeśli już poczuć cyfrę to tylko na II. Miałem Ultre i sądziłem że II to zbędny upgrade...jakżeż się myliłem......;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
225338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
90943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
248950 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
313028 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
213469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555