Autor Wątek: Jak zaradzic opadaniu gitary?  (Przeczytany 16216 razy)

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Jak zaradzic opadaniu gitary?
« 14 Lip, 2011, 23:05:41 »
Siema,
Czy jest jakis domowy czy moze lutniczy sposob na opadanie gryfu?  :facepalm:
Mam Vke i co raz czesciej mi to przeszkadza. Dziwne, bo w sklepie, na ichnym najgorszym strapie gitara mi nie opadala, albo uległem efektowi wow i nie zauwazylem.
Ktos mial kiedys podobny problem i jakos go rozwiazal?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #1 14 Lip, 2011, 23:25:43 »
nie jestem pewien na ile jest w tym, co zaraz powiem prawdy (zaslyszane skadstam) i nie wiem, czy to sie tez tyczy V-ki, ale w niektorych wioslach (slyszalem, ze ludzie tak robia z SG) ludzie przemontowuja gdzie indziej zaczepy na paski i jesli sie dobrze uceluje to ponoc potrafi pomoc... ale ja bym sam w domu bal sie pokaleczyc wioslo celujac w nowe miejsca na slepo, wiec jesli w ogole mialbym tego sprobowac, to u lutnika, ktory bedzie mial na dzien doby jakies pojecie gdzie umieszczony zaczep na pasek jaki da efekt.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #2 14 Lip, 2011, 23:27:22 »
No tylko, że w SG masz możliwość przestawienia zaczepu gdziekolwiek, w vałkach to już chyba tylko w tył ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #3 15 Lip, 2011, 01:22:47 »
nie jestem pewien
(zaslyszane skadstam)
nie wiem, czy to sie tez tyczy V-ki,
slyszalem, ze ludzie tak robia 
ponoc

Kurwa dla takich postów żyję :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #4 15 Lip, 2011, 03:25:11 »
przynajmniej nie udaje nieomylnej madrali, tylko jesli mam jakis trop do zweryfikowania to staram sie dac go jako podpowiedz do zbadania tematu, moze pomoze ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #5 15 Lip, 2011, 07:58:24 »
A ja kupiłem skórzany, w kurwę szeroki pas i tak poradziłem sobie z nurkowaniem gryfu.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #6 15 Lip, 2011, 08:45:43 »
Ależ to nie problem - wiertło i śrubokręt. W większości SG trzeba przestawiać mocowanie tutaj:


W podobne miejsce walnij w V-ce. Bułka z masłem, czy tam inny piece of shit.
Paczki z głów!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #7 15 Lip, 2011, 08:48:22 »
Sylkis, ale ogólnie wiesz jak wygląda flying? :D
Mój Warlock leciał na łeb bardzo, kupiłem szeroki pasek, a jak to było za mało, to wszyłem w niego bandaż elastyczny od spodu (szorstki) i problem solved :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #8 15 Lip, 2011, 09:07:24 »
Sylkis, ale ogólnie wiesz jak wygląda flying? :D

Ha ha, Bacio też owned! ;D

Miszcze - a kombinowanie z drugim zaczepem? Albo:
It's probably because the strap pins are on the back, and not the side. Am I right? You can change the position of the pins without much bother, an electric screwdriver will do the trick. On my Warlock the pins are on the back, and I hold it up by putting my right leg in the gap near the bridge. I guess you could do the same for the Flying V.
Paczki z głów!

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #9 15 Lip, 2011, 11:17:19 »
weimar guitar gently weeps

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #10 15 Lip, 2011, 12:00:14 »
Sylkis, ale ogólnie wiesz jak wygląda flying? :D
Ha ha, Bacio też owned! ;D

hmmm, nie wiem, pierwsze slysze o czyms takim :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #11 15 Lip, 2011, 12:48:10 »
jako, że od niedawna mam v-kę i miałem podobny problem, to się wypowiem. Otóż rozwiązaniem jest skórzany pas i nie tyle szeroki ile nieśliski od strony, którą styka się z ciuchami/gołą klatą.
minimum respect!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #12 15 Lip, 2011, 13:48:09 »
Zawieszaj sobie gitarę jak sam król i oszukaj przeznaczenie!

Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #13 15 Lip, 2011, 17:21:21 »
Ołów do cavity :D A na poważnie to szeroki pas, szorstki od spodu, mam taki i moge sobie gite ułożyć jak chce :)
ore ore na traktore

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #14 15 Lip, 2011, 17:52:00 »
Nie głupi pomysł z tym ołowiem. Satriani chyba stosował jakieś ozdobne odważniki zawieszone w taki sposób, aby mu równoważyły masę opadającej główki w siódemce. Widziałem na jutubie :D

ED:
Jednak to są żadne odważniki. Oglądnąłem jeszcze raz jutube... : (
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2011, 17:59:13 wysłana przez Niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #15 15 Lip, 2011, 19:11:59 »
Daj model i zdjęcie swojej Vki (ale nie takiej jak na obrazku kolegi wyżej, to nie ten temat :P ) i paska do niej. Wtedy pomyślimy co dalej, może się okazać że trzeba przenieść i przedni zaczep i tylny (niektóre mają go bardzo daleko na rogu i się robi niewygodnie).

PS. Np. SG będzie zawsze niewyważone, czego byś nie zrobił. Wiem bo mam, już pisałem o tym - przeniosłem zaczep na szczyt górnego roku (jak w modelu T. Iommi) i mam szerszy, podszywany szorstką skórką pasek. I nadal czuć że jest niewyważona, ale przynajmniej się nie zsuwa.

PS2. Jak grałem na Gibsonie FlyingV to jak dla mnie - SG-usera - była baaardzo wyważona i wygodna, pod warunkiem że trzymało się ją z mocniej podniesionym gryfem, a nie poziomo.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #16 17 Lip, 2011, 23:02:41 »
Nie chodzi o to, ze gitara mi sie zsuwa z paska. jak ja uloze, tak na ramieniu siedzi. Chodzi o to, ze jak puszcze gryf to sama ląduje do dołu (efekt cieżkiej głowki?), wiec zgaduje ze jest zle wywazona. Czy mozna cos z tym zrobic?

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #17 17 Lip, 2011, 23:34:38 »
Cytuj
Czy mozna cos z tym zrobic?

Cytuj
Daj model/zdjęcie swojej Vki
to pogadamy, bo o tym że jest źle wyważona i ma za ciężki gryf+główkę w stosunku do reszty, to wiemy od pierwszego posta ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #18 18 Lip, 2011, 01:03:02 »
Zwyczajny King V.
A konkretniej model Jackson kvx10. Zdjeć mojej nie mam, ale na googlach jest sporo.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #19 18 Lip, 2011, 01:15:51 »
Tzn. masz z tyłu takie mocowanie paska:



???

Jak tak, zrób eksperyment - wykręć zaczep i załóż go na tej metalowej płytce montażowej, na (na foto) prawej górnej śrubie (czy raczej wkręcie ;) ). Albo jeszcze jaśniej - zamontuj zaczep za pomocą tej prawej górnej śruby (wkrętu) , będzie ona (on) wtedy wspólna dla płytki i zaczepu. Jak się obawiasz operacji wykręcenia jednej ze śrub (wkrętów ;D ), to poluzuj struny i dopiero potem kręć śrubokrętem ;)

Albo jeeeeszcze jaśniej - efekt ma wyjść taki jak w EB-0 http://www.thomann.de/pl/epiphone_ebo.htm - fotki od dupy strony wszystko wyjaśnią :P

Jeśli poprawa będzie odczuwalna, docelowo kup śrubę (czy w sumie wkręt) te kilka mm dłuższy, chociaż IMO nie będzie to konieczne.,
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #20 19 Lip, 2011, 22:26:17 »
      Patent Bata jest bardzo dobry - miałem signuma i miałem zaczep w tym samym miejscu i gitara prawie w ogóle nie leciała na ryj - leciała tylko trochę jakby do poziomu tzn. o ile normalną sobie powiesisz tak przekrzywioną główką do góry i tak zostanie jak puścisz gryf to tu trochę  będzie opadać tak prostopadle do ciała, ale nie jakoś hamsko i w niczym to nie  będzie przeszkadzało, nie męczyło ręki i nie czuło się będzie tego w ogóle. Trzeba tylko pamiętać, że Bat jest z lewicy i się nie jebnąć i nie dać tego bolca w dolny róg łączenia gryfu, tylko górny bo sam się złapałem patrząc na tą fotę :P
     Podobnie jest z V, bodajże w sygnaturze Alexi Laiho i możliwe, że paru innych sygnaturach w ESP bolec jest w górnym rogu łączenia gryfu z korpusem. Tak jakby gryf był przykręcany, to po prostu w miejscu górnej, lewej śruby (tak jakby odwrócić gitarę na plecy i patrzeć) -  w sumie w signumie standardzie śruba od gryfu robiła jednocześnie za bolt.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #21 19 Lip, 2011, 22:40:53 »
No, to tutaj od razu zrobiłbym metodą MrJ, to przesunie punkt podczepienia o dobre 2 cale, co powinno zdecydowanie poprawić rozkład mas, może nawet załatwić problem. A nie wiem, czy bym i w stopkę gryfu się nie wkręcił, chociaż trochę ryzyko osłabienia/awarii.
Paczki z głów!

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #22 19 Lip, 2011, 23:21:45 »

Jak nie wystarczy, to można dorzucić ołowiu do cavity ;-)
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #23 20 Lip, 2011, 07:16:03 »
Tak po prawdzie to ani "patent Bata: ani "moja metoda" nie są nasze :P Przeniesienie zaczepu z tyłu górnego rogu Signuma na stopkę (kopyto, jak zwał tak zwał) to norma w gitarach typu SIgnum/Viper. A to com sam podrzucił, robi się m.in. w Epi Thiunderbirdach... ale też i Signumach z mocowaniem typu bolt, oczywiście jeśli już nie jest to zrobione* ;) Zaletą jest to, że operacja jest wtedy względnie bezinwazyjna, bo korzystamy już z istniejącego otworu i śruby. Tak czy siak, zajmuje to parę minutek, więc jest jak najbardziej do sprawdzenia :tak:

*o jak tu u kolegi zuosieja (chyba się nie obrazi za podrzucenie fotki - a po prawdzie to nie wiem czy od razu w ogóle Mayo nie robi właśnie takiego mocowania)

Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Jak zaradzic opadaniu gitary?
« Odpowiedź #24 20 Lip, 2011, 08:53:52 »
      Oczywiście chodziło mi w cudzysłowie o "Patent Bata", w sensie "rozwiązanie, jakie przytoczył" tylko, że nie dałem "", bo liczyłem na domyślność :P

     miałem signuma i miałem zaczep w tym samym miejscu 

     w sumie w signumie standardzie śruba od gryfu robiła jednocześnie za bolt.
« Ostatnia zmiana: 20 Lip, 2011, 08:55:54 wysłana przez Chomick »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
114 Odpowiedzi
99463 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2023, 10:21:32
wysłana przez spacelord7
15 Odpowiedzi
16680 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2011, 18:38:35
wysłana przez trooper
3 Odpowiedzi
5689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2011, 20:41:03
wysłana przez mondomg
8 Odpowiedzi
3880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 19:37:49
wysłana przez kermcio
25 Odpowiedzi
16249 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2013, 13:16:45
wysłana przez Mat