Autor Wątek: Wysyłanie gitary - jak ją przygotować  (Przeczytany 16680 razy)

Offline trooper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Wysyłanie gitary - jak ją przygotować
« 07 Sty, 2011, 07:28:50 »
Hej!

Mam do Was następujące pytanie: Jaki jest najlepszy sposób wysyłki wiosła. Nie chodzi mi o spedytora ani nic z tych rzeczy. Ma do mnie przyjść gitara zza oceanu, i zastanawiam się jak będzie najlepiej dla gryfu, chciałbym żeby przyszedł w stanie używalności - czy popuścić mu struny i go odciążyć? Ew może rozłożyć ją na części mniejsze -> wykręcić gryf?

Pozdrawiam

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Jak leci w case'ie to do case'u napachać jakiś bąbelków itp. zmiękczaczy. Poluzować struny do maximum-zwałaszcza jak ma floyda (można też zdjąć spręzyny na floydzie). Case owinać od zewnątrz bąbelkami i włożyć do kartonu.

Tyle wystarczy. 3 gitary mi w ten sposób doszły bez skazy.

Offline trooper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Właśnie problem w tym że nie będzie lecieć w futerale. Prawdę mówiąc będzie płynąc, dlatego zastanawiam się nad jej rozkręceniem.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
no to chyba lepiej dokupić byle jaki pasujący case za te 50-100$

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Proszzzzzz... zeskroluj na dół shippingaguitar.pdf

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Wysyłaj przez PKP, przesyłka konduktorska, zapakuj w karton ukradziony ze sklepu muzycznego (najlepiej żeby miał jeszcze foremki styropianowe i wszystkie zabezpieczenia od wysyłki gitary od dystrybutora do sklepu), owiń folią bąbelkową w newralgicznych miejscach (główka!). W moim przypadku tyle wystarczyło.
Łe tej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Wysyłaj przez PKP, przesyłka konduktorska, zapakuj w karton ukradziony ze sklepu muzycznego

Ja już 2 razy ładnie poprosiłem w muzycznym i mie dali.
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
PKP z USA? :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
PKP z USA? :)

Musisz się zaraz tak czepiać? :D
Paczki z głów!

Offline Px48

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
  • 80% brzmienia to palce...
Poprzednie rady z bąbelkami itp są ok. Chciał bym zwrócić uwagę na główkę żeby "wisiała w powietrzu". Każdy najlepszy nawet futerał nie mówiąc o kartonach, ugina się.  Wkładanie wypełniaczy na opór też może być ryzykowne.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
to z oceanem to mi chyba umknęło ;)
Łe tej.

Offline trooper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
No właśnie PKP niestety nie wchodzi w grę;) Poluzować struny oczywiście, zabezpieczyć przed zginaniem jak już zauważył Px48 jest ciężej. Nie wiadomo też jak paczka zostanie zapakowana do kontenera na statku. Najbardziej narażonym miejscem na zgięcie jest wtedy łączenie korpusu z gryfem. Co sądzicie o rozkręceniu jej, potem oczywiście owinięciu obu części jak jajko i wreszcie spokojnym śnie bez koszmarów że wróci z zerwanym gniazdem pod gryf. 

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
rozkręć. potem kolo który nie wie jak się obchodzić z wiosłem po tego typu transporcie skręci ją od razu i mu pięknie pójdzie neck crack.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline trooper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
właśnie ona będzie szła do mnie:)
nikt, jaką Ty miałbyś radę?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
1.* TWARDY CASE - możesz pakować w milion pudeł, styropianów i folię a jak nie ma case'a to i tak przyjdzie w drzazgach.
2. Poluzować tylko trochę struny (nie luzować pręta)
3. Owinąć dokładnie głównę aż po 3 próg w folię bąbelkową
4. Wsadzić pomiędzy dolny strap pin a case dużo folii bąbelkowej tak żeby była dociśnięta i się nie ruszała, oprócz tego w tym miejscu wiekszość gitar ma klejenie deski korpusu i lubią się rozwarstwiać po mocnym uderzeniu
5. na gitarę dać pełno folii tak aby wieko case'a dociskało wiosło
6. zapakować case w karton
7. zrobić dystanse ze styropiany z każdej strony
8. zapakować w jeszcze jeden większy karton ale tak aby nie latała w nim

* 1a. Jeśli wiosło nie ma twardego kufra to wysyłaj w częściach, gryf pakuj w kartonową rurę taką jak na rysunki techniczne albo po szpuli z papierem kserograficznym. Korpus obłożyć styropcem i w folię bąbelkową. Zawsze wyjąć floyda z korpusu i zapakować oddzielnie bo pokiereszujesz lakier na desce


miałem tak wysyłane 4 gitary które zrobiły po > 15tyś km. bez szwanku
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline trooper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
nikt dzięki za rady, napewno okażą się bardzo przydatne. Prawdopodobnie będę musiał ją rozkręcić.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Nagrywanie gitary

Zaczęty przez Rafik « 1 2 3 4 » Ogólnie

95 Odpowiedzi
41199 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2010, 09:23:15
wysłana przez Hesu
3 Odpowiedzi
5689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2011, 20:41:03
wysłana przez mondomg
24 Odpowiedzi
16215 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2011, 08:53:52
wysłana przez Chomick
8 Odpowiedzi
3880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 19:37:49
wysłana przez kermcio
25 Odpowiedzi
16248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2013, 13:16:45
wysłana przez Mat