Autor Wątek: Wymiana mostka ruchomego na stały  (Przeczytany 11134 razy)

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Wymiana mostka ruchomego na stały
« 01 Lip, 2011, 01:03:38 »
Forum jest również po to, aby mądrzejszych pytać, więc poruszę nurtującą mnie kwestię :]
Od jakiegoś czasu mam wizję (być może okropnie durną) coby w starej gitarze wymienić mostek tremolo na stały. Ze strunkami przez korpus albo po prostu hardtail. Do tego tylko jeden przetwornik zostawić, a dziury po usuniętym ustrojstwie wypełnić drewnem. Gitara była tania i jest rzadko używana (jak nie wcale). Ibanez z niskiej półki. Trzymam ją jedynie z sentymentu, bo była mi pierwszą. Sprzedawać się nie opłaca, a wpadł mi taki projekt do głowy, coby trochę sobie poćwiczyć.

Tylko czy jest w ogóle sens takiego działania? Jeśli np. stały mostek jest umieszczony w miejscu doklejonego drewna, czy nie będzie przykrych konsekwencji przy naciągniętych strunach?

Przeszukując net nie znalazłem nic na ten temat (może dlatego, że to durny pomysł:D), więc chciałem was poprosić o rozwianie wątpliwości. Może ktoś z was się z takim czymś spotkał... albo wie dlaczego się z czymś takim nie spotkał ;D

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
To do list:
dziury po usuniętym ustrojstwie wypełnić drewnem
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Nie lepiej po prostu zablokować?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Nie lepiej po prostu zablokować?
Jest zablokowany, ale nie o to chodzi :) To prostu pomysł-fanaberia. Nie jest uzasadniony żadnym problemem. Nie zależy mi bardzo na tej gitarze, a frapuje mnie strasznie kwestia jej przerobienia w taki sposób. Chodzi mi raczej o techniczne kwestie takiego działania. Czy to jest w ogóle wykonalne?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ja widzialem na yt jak ktos flojda wywalil i wsadzil toma do jakiegos jacksona wiec wykonalne
tylko po co?  :headache:
i always go full retard

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
ja widzialem na yt jak ktos flojda wywalil i wsadzil toma do jakiegos jacksona wiec wykonalne
tylko po co?  :headache:
O... czyli się da. Choć pewnie duże znaczenie ma tu wykonanie tego :)

A po co? Sam nie wiem. Taka myśl mnie nawiedziła i już. Nie twierdzę, że to jest logiczne w jakikolwiek sposób ;]

Offline wysek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 107
  • elektrogumonapawacz
Ofkors że się da, tylko jest dużo pierdolenia z tym. Trzeba zdjąć lakier, precyzyjnie wyfrezować prostokątny otwór, z bardzo dobrze wysuszonego drewna wyciąć klocek co w ten otwór wejdzie, wkleić (nie zapomnieć o kierunku włókien), wyszlifować i położyć lakier. Powodzenia :)
likmapusy

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Bez odpowiednich narzędzi lepiej się za to nie zabierać, chyba że chcesz całkiem spieprzyć gitarę do której masz sentyment. Raz pytałem lutnika o taki zabieg to stwierdził że się da, ale niechętnie by się takiego czegoś podjął bo to mało sensowne i opłacalne.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Wymień całe pudło! :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
no to chyba najlogiczniejsze by bylo :)
i always go full retard

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

Jak pomyślę, że mogę dobrą gitarę spierdolić to rzeczywiście lepiej zrobić/zamówić cały korpus nowy.
Chyba, że ktoś będzie sprzedawał za grosze taki korpus na jakimś jeBaju czy innym allegro to kupię i się pobawię ;]

Ale przemówiliście mi do rozsądku. Dzięki :)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja tam nie wiem jak to jest z tymi korpusami z inszych wioseł, ale podejrzewam że rozstaw śrub nawet z innego ibka by nie pasował - jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi bo też się z chęcią dowiem :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Sinn3R

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odgrzeję topic, bo dla wszystkich zainteresowanych, jest dość proste wyjście przy takiej przeróbce.
Nie trzeba z korpusem nic - dosłownie - nic robić. Żadnych doklejeń, docinania drewnianych klocków etc.
Koszt przeróbki to koło 50 zł + prawa autorskie :) Zainteresowanych zapraszam na pm.

Powodzenia :)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Temat przywodzi mi na myśl stare przysłowie  ;)
Spoiler

Orange

  • Gość
Ja w exg wywaliłem TOMa i wsadziłem sobie hardtail. Dziurę po TOMie zaklajstrowałem drewnem. Ale mostka ze sprężynami bym nie tykał, tylko wstawił kołki żeby most zablokować.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2057 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2009, 23:47:09
wysłana przez Bloo
7 Odpowiedzi
4957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2010, 02:48:18
wysłana przez RaiQ
0 Odpowiedzi
1088 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2015, 18:56:27
wysłana przez Szydera
6 Odpowiedzi
2156 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2015, 17:34:37
wysłana przez Sleepwalker74
3 Odpowiedzi
1443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2020, 14:58:57
wysłana przez spacelord7