Autor Wątek: Stały most w super-stracie, szóstce.  (Przeczytany 2055 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Stały most w super-stracie, szóstce.
« 22 Lis, 2009, 19:35:14 »
Hej,

Dumam sobie ostatnio nad 6-stunowym nie-mahoniowym super-stratem, koniecznie bolt-on, koniecznie z singlem pod gryfem.

Ma być decha z olchy lub jesionu, gryf z klonu, szeroki jak się da, gruby, ale nie kluchowaty, bardziej w literkę D lub U jak to niektóre kompanie określają; mają być duże progi i radius podstrunnicy tak bliżej 16’ niż standardów strato-podobnych. To ma służyć do stroju standardowego, lub co najwyżej drop D.

Ma mieć koniecznie stały most. Pytanie brzmi – jaki? Przyoszczędzić na tym elemencie nie zamierzam, ale naprawdę nie wiem, w którą stronę patrzeć.

1) Czy jest sens przypinać się na siłę do koncepcji strun przez korpus? Wtedy można niby ograniczyć ilość pasujących mostków… Jaki byście zasugerowali?

2) Jeśli nie struny przez korpus, to czy takie fajowe mosty, jak 456 Schallera z mikrostroikami, zdają egzamin? Można spokojnie olać temat blokady przy główce?

3) Nie będzie dramatu, jeślo most – wszystko jedno, ten Schaller z mikrostroikami, czy też zwykły TOM, będzie miał siodełka na stałe „wygięte” w 14 cali, a radius podstrunnicy będzie miał 16’? Tego się trochę obawiam.

Jeśli chodzi o wykonanie, to na razie zaczepiłem chłopaków z kastom szopu Libra :-)

Co do wyglądu - nie upieram się przy jakimś konkretnym, ale zauważyłem u siebie ten niepokojący objaw, że jak myślę o super-stratach, to najczęściej widzę coś takiego:

 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika Ghost_of_Cain


:D

(sorry, fotoszopy to nie jest moja mocna strona)

Dzięki za wszelkie wskazówki!

Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2009, 19:37:16 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ojajebie nie wiedzialem ze chce miec Caparisona, a tym zdjeciem mnie przekonales, ze jednak chce :o

w temacie nie pomoge, wybacz ;)
Łe tej.

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
no ja w tym miesiącu będę miał coś podobnego (włącznie z wykończeniem + binding czarny woło kopusu) tylko h-h i inna główka i decha z koriny. Mostek schaller 456, ale blokady mimo wszystko proponuję nie olewać, bo ten mostek z blokadą trzyma strój idealnie przez cholernie długi czas. Mam w tej chwili zastępczo kopię PRS'a na podobnym modelu do tego schallera, ale bez blokady na gryfie i trzeba raz na jakiś czas dostroić bo są odchylenia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4939 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2010, 02:48:18
wysłana przez RaiQ
6 Odpowiedzi
2921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2010, 20:55:30
wysłana przez aralez
14 Odpowiedzi
11116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2014, 09:36:06
wysłana przez Orange
2 Odpowiedzi
1530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2015, 20:47:08
wysłana przez yapcok
1 Odpowiedzi
4484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2015, 12:10:19
wysłana przez g-zs