Autor Wątek: OGD: Washburn PTK aka Poptop Korina  (Przeczytany 9907 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
OGD: Washburn PTK aka Poptop Korina
« 11 Cze, 2011, 20:23:07 »

Z wiosłem wiąże się długa historia. W 2004 ściągałem je z USA od kolesia z forum Washburna, po ok. 2 latach poszukiwań. Później 2 lata katowania w ówczesnej kapeli i z przyczyn finansowych próba sprzedania przez allegro. Jako że model jest rzadki i występuje w sporej ilości odmian, nikt nie skumał co to za instrument a jeśli już wiedział to pisał najczęściej maile że doskonała kopia. W końcu po kilku miesiącach przestoju odsprzedałem mojemu drugiemu gitarowemu z kapeli za przysłowiowy psi hui. Po 5 latach z nudów wysłałem smsa z zapytaniem czy wiosło ma nadal a jeśli tak to czy chce się go pozbyć… i oto PTK wpada po raz drugi w moje brudne łapska, tym razem na stałe.

Specyfikacja mojego egzemplarza:

Korpus: Korina
Gryf: Korina
Konstrukcja: Set-in
Podstrunnica: Heban z markerami w postaci kropek z macicy perłowej
Mostek: oryginalny wymieniony został na TonePros’a , strings thru body
Pickupy: EMG 85 bridge oraz Seymour Duncan ’59 neck
Klucze: Grover 18:1
Progi: Jumbo
2 potencjometry Vol ,2 tone (drugi tone jest zintegrowany z pot. Vol)
Buzz Feiten Tuning System

Gitary były produkowano po kilka sztuk według konkretnej specki i zmieniano ją. Najbardziej znane modele z serii poptop to PT3, PTK (obydwa USA CS) i PT60 model koreański. Kilka lat temu wyszła jeszcze seria Lyon LPT klepana gdzieś w Indonezji. Modele USA robione były z aktywami, pasywami, w układach HB+HB, HB+S+HB, głowka normal lub reverse, wykończenia natural, czarne, metalowe płyty zamiast topu, z topami z klonu etc.


Słit focie:







happy abuser
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja na to wiosło mam okresowe jazdy. Raz mi się podoba do tego stopnia ze codziennie się na nie gapię, innym razem jak spojrze to się sam sobie dziwie o co mi kurwa chodziło ;)

Tak czy inaczej długo czekalem na ten temat ;) Wiosło świetne. Twoj deal - Twoja sprawa, ale mozesz napisac mniej lub bardziej dokładną cenę po jakiej to wiosło chodzi po tej stronie oceanu?
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Tego konkretnie modelu nie widziałem w ogóle po tej stronie wielkiej wody. Model PT3 widziałem z 4 razy u ruskich.

http://soundcheck-ua.com/index.php?option=com_portfolio&id=21&view=item&Itemid=56
http://www.muzbar.ru/view/3700/

szczerze powiem że byłbym w stanie dać za nią dwa razy tyle co dałem bo tak mi pasuje. ;)



Mało znam ludków którym ten model się podoba. W sumie nie dziwie się bo dosyć oryginalne podejście do tematu V-ki. Gryf i waga wiosła plus wygar z dechy rekompensują nawet to że leci na łeb :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
szczerze gratuluje powrotu suczy do domu, chyba nieprędko opuści to gniazdo... ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
dzięki men

właśnie się zastanawiam nad tym czarnym PT3 od ruska czy nie przygarnąć :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Śliczna sunia, szczere gratulacje.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
o jakie fajne drewno widać, gratulacje,

z drugiej strony zastanawiam się teraz co to za korinę ładuje epi do swoich wioseł bo podobieństwo jest żadne

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Zajebista! Do Washów miałem zawsze sentyment. Gratuluję :)

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
gratulacje :-* obyś się jej nie musiał pozbywać już nigdy ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Końcówka główki ładnie współgra z dolnym skrzydłem korpusu. Gratulacje, ładna nawet jest :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
pogooglałem i zakładając że to ten sam model (a po specce widać że tak) to to wiosło 5 lat temu puszczałeś za 2300 a dwa lata później stała za 2600 na allegro. I obydwie ceny wydają się śmiesznie niskie jak na USA Cs.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Gratulacje :) Gitara wyglada naprawde fajnie, super drewno :headbang:

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Zorras. Zabrzmi to jak tani podryw w dyskotece po alko ale hui z tym.... "Jak weźmiesz do łapy to ci się jeszcze bardziej spodoba" ;)

g-zs. pewnie cie znowu podkurwie tak jak ze stefkiem ale cena jaką znalazłeś na mojej starej aukcji to nie cena za jaką sprzedałem bo za tyle nikt jej nie chciał myśląc że podróbka... ;)

dzięki pany za miłe słowa

kiedyś się zastanawiałem czy nie zamówić stefana z full koriny na pasywach. pomysł ciągle wraca do głowy a odkąd PTK w domu to częściej o tym myślę
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
g-zs. pewnie cie znowu podkurwie tak jak ze stefkiem ale cena jaką znalazłeś na mojej starej aukcji to nie cena za jaką sprzedałem bo za tyle nikt jej nie chciał myśląc że podróbka... ;)

Przypomnę Ci to jak będziesz ją sprzedawał :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
fajny badyl, sam chętnie bym przygarnął :) gratulacje że ją odzyskałeś
No pain No gain !

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Gratulacje, wiosło jest przepiękne, tylko trawnik masz wysuszony - nie taki soczysty jak u Lorda na przykład. Decha jest trochę cieńsza niż Vki Gibsona, czy tylko mi się wydaje?

BTW: budowla z tyłu to nie bloki przy kwiskiej na Gądowie? ;D
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2011, 11:24:36 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Ładna, ma w sobie coś co przyciąga wzrok. Gratuluję.
007

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Całkiem ładne, lubię korinę. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
drozdu: bingo :)

zorras: miałem być w pierwszy weekend lipca ale w wawie same pizdeczki i wszyscy się wydygali podwieszać ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
17034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 01:32:55
wysłana przez mondomg
49 Odpowiedzi
17099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2015, 14:31:29
wysłana przez Orange
50 Odpowiedzi
19537 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2011, 11:39:03
wysłana przez Musza
10 Odpowiedzi
5345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2012, 16:34:02
wysłana przez saurus
15 Odpowiedzi
7494 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2015, 06:28:49
wysłana przez MrJ