Autor Wątek: Porównanie PAFów dimarzio i merlin  (Przeczytany 10501 razy)

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Porównanie PAFów dimarzio i merlin
« 04 Cze, 2011, 13:57:39 »
Cześć może miał ktoś obydwa pikapy dimarzio paf7 i merlin paf7 i mógłby skrobnąć o różnicach między tymi przetwornikami? I czy pogram na merlinku korna?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
zaryzykuje stwierdzenie ze na kazdej gitarze pograsz korna. Ja kiedys grałem na flejmie strato ze stoskowymi pupami i strojony do E
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
zaryzykuje stwierdzenie ze na kazdej gitarze pograsz korna.

noto po co mi siódemka jak moge grac na klasyku ;/

chodzi mi o to czy na pafie merlina uzyskam chociaz troche podobne brzmienie do korna

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
o to to to :D
Pisz od razu ze chcesz podobne brzmienie do nich, myslałem że chcesz tylko zagrać ;)

naprawde wierzysz że przystawki to klucz do ich brzmienia? Fakt, swój charakter niewątpliwie po części zawdzięczają PAFom, ale reszta sprzętu odegrała kurewsko znaczącą rolę. Szczerze mówiąc jakbym miał uzyskac brzmienie podobne do nich, to przystawki nie bylyby pierwszą rzecza którą bym kupił. Najpierw wzmacniacze/paki/podłoga etc. Nie napisałes nawet jaki masz pozostały sprzet. Bo powiem Ci że uzyskasz, Ty kupisz, podłaczysz do marshalla mg15 i powiesz ze jestem chujem bo nie brzmi.
B ( o ) ( o ) B S

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Powiedz do jakiej gitary, bo pickupy różnie brzmią w różnych drewnach. Ja się zastanawiam na Dimarzio Blaze do mojego Ibaneza RG7321. Słyszałem opinie, że na Dimarzio Paf 7 nie pograsz nic innego, a blaze to bardziej uniwersalny przetwornik (Którego Munky teraz używa w APEX100 - korpus z olchy). Myślę, że może jednak warto byłoby się zaopatrzyć w nieco większy out.
Myślę, że któryś z forumowiczów jeszcze się wypowie na temat tych pickupów  ;)

G-zs : zgodzę się z Tobą  8)  niektórzy uzyskują ich sound na Gibsonie LP z l6 pod gx/ux1/ux2  ;D
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2011, 10:04:25 wysłana przez 1nowyuzytkownik »

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
sprzet mam wystarczajacy, bo nie gram jeszcze jakos swietnie

chodzilo mi tylko o porownanie tych obu pikapow paf merlina i dimarzio, wiec jak ktos mial obydwa to prosze o opinie

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Z ciekawosci - jakich ampów używa / używał Korn?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Mesa/Boogie Triple Recfier, paczki to też Mesy. Nie wiem ile maja kanałów oraz jakich dopałek używają/używali i czy w ogóle kiedykolwiek używali.
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2011, 11:40:34 wysłana przez 1nowyuzytkownik »

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
http://www.guitargeek.com/rigs/img/k/korn_munky_1997.gif

Pewnie gear trochę się różni i był systematycznie zmieniany.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
sprzet mam wystarczajacy, bo nie gram jeszcze jakos swietnie

chodzilo mi tylko o porownanie tych obu pikapow paf merlina i dimarzio, wiec jak ktos mial obydwa to prosze o opinie

A możesz napisac bez ciągnięcia za język jaki to jest ten wystarczający sprzęt?
Bo jesli masz "sprzęt wystarczający bo nie grasz jakos świetnie" to kręć brzmienie na stockowych pickupach.

A o różnice konkretniejsze zapytaj twórce Merlinów
B ( o ) ( o ) B S

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Absolutnie g-zs ma rację: Merlin produkuje aż sześć wersji PAF7
- wersja pod most i pod gryf 10KOhm / 8,6KOhm
- magnesy ceramiczne /alnicoII/alnicoV

spytaj pana Merlina o output w mV


DiMarzio jedną wersję:
Magnet: Ceramic
Output mV: 220
DC Resistance: 7.23 Kohm

Powiedz do jakiej gitary, bo pickupy różnie brzmią w różnych drewnach. Ja się zastanawiam na Dimarzio Blaze do mojego Ibaneza RG7321. Słyszałem opinie, że na Dimarzio Paf 7 nie pograsz nic innego, a blaze to bardziej uniwersalny przetwornik (Którego Munky teraz używa w APEX100 - korpus z olchy). Myślę, że może jednak warto byłoby się zaopatrzyć w nieco większy out.

Głupoty, aż zęby bolą. Mam PAF7 pod gryfem i z powodzeniem sprawdza się w jazzie, rocku, stonerze, również sprawdzał się przełożony pod most. Dzięki niskiemu outputowi jest bardzo wrażliwy na artykulację, i z tej przyczyny zagościł u Korna. Nie powiedziałbym więc, że nie pograsz nic innego niż Korn na tym pickupie - to raczej panowie z Korna są oryginalni, używając do łojenia takich słabych przystawek - stąd też zapewne ich charakterystyczny sound  ;)

Merlina PAF ceramic ograłem kiedyś krótko w Epi LP pod mostem i to na wintadżowym wzmaku, więc się nie będę wypowiadał w temacie dotyczącym brzmienia Korna  ;D
ED:
I posiada ciut inne parametry niż wersja siedmiostrunowa.
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2011, 13:19:53 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Miałem na myśli inne Hi-gainowe łonienie. Do wymienionych przez Ciebie gatunków na pewno się nada, bo w końcu po coś powstał ten pickup. Wybacz za moje niektóre głupoty - nie miałem zbyt wiele do czynienia z PAFami i ogrywałem je tylko na YT.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Kwestia przystawek to temat rzeka, Korny grają mordownie na PAF'ach, a na jutjub znajdziemy gościa, który gra Pink Floyd na SD Blackouts ahb-3. Jedyną metodą jest kupować, testować, sprzedawać, szukać złotego środka. Nie ma innej rady, nikt inny też Ci nie powie co zabrzmi najlepiej w danym klimacie, bo każdy zabrzmi inaczej nawet na takim samym sprzęcie.

ED:
Co do tematu, miałem okazję ograć Gibsona SG z PAF'ami od Dimarzio i po wymianie na Merliny. Kilka subtelnych różnic, ale mimo wszystko 1:0 dla p.Zbyszka ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2011, 14:55:21 wysłana przez Niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Co do tego, co wspomniano - napisz o sprzęcie. Moim zdaniem nie ma sensu inwestować w takie pickupy jeśli mamy, mówiąc eufemistycznie, średnie wiosło lub średni wzmacniacz. No offence  ;)

Dla przykładu - dawne czasy: moja pierwsza gitara ibanez grx70 (legendarne "pickupy" Pałersałnd) i piecyk fender frontman 15 (albo 10  :P). Kumpel podłączył do niego swojego Fendera standard MIM i brzmiał równie chujowo. Jaki był wniosek, pewnie wiesz. Prócz późniejszego kupna lepszego wiosła, dozbierałem i kupiłem lampę...
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2011, 16:11:22 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
dobra moj sprzet to dean vendetta 1.7 i roland cube 20x   :ups:

hehe mozecie sie juz smiac ;p

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ale nikt sie nie będzie śmiał, bo każdy od czegoś zaczynał. Imo na tym sprzęcie osiągniesz brzmiene korna w takim samym stopniu z pafami jak i bez nich. To będzie zbędny wydatek, który i tak nie wprowadzi rewolucji do Twojego brzmienia
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
I tu nadszedł czas na magiczne "dozbieraj i kup lampę" które jakiś czas temu przestałem już postrzegać jako absurdalne i widzę w nim teraz kosmicznie dużo sensu.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Dozbieraj i kup Fractala za jakiś czas może przebić "dozbieraj i kup lampę" ;)

Offline lewys777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Paf 7 brzmi w zależności od wysokości ustawienia przystawki od strun, jak chcesz brzmieć jak KORN to ustawiasz wyżej, jak chcesz napier...ć death core to ustawiać 0,5 - 0,6 mm od struny i brzmi wogóle inaczej

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2008, 07:57:17
wysłana przez Pan Sinner
15 Odpowiedzi
25579 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2008, 20:27:31
wysłana przez Owczur
14 Odpowiedzi
3218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2012, 15:52:39
wysłana przez Franq
0 Odpowiedzi
1482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2015, 13:05:29
wysłana przez 5iatka
11 Odpowiedzi
5454 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2015, 00:54:54
wysłana przez ITHMW