Autor Wątek: Porównanie wszystkiego  (Przeczytany 24518 razy)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Porównanie wszystkiego
« 14 Lis, 2008, 00:16:29 »
Dzisiaj wraz z moim drugim gitarzystą(Owczur na tym forum, niestety nie miał odwagi się ujawnić) postanowiliśmy trochę ponagrywać, trochę obadać sprzęt jakim dysponujemy i jak to się sprawdza w praktyce. Stworzyliśmy 14 nagrań, z których każde było jednocześnie rejestrowane dwoma różnymi mikrofonami co daje razem 28 plików. TUTAJ można obejrzeć pięknie w tabelce rozpisane co było jak nagrane i pobrać interesujące nagrania. Do dyspozycji mieliśmy dwa heady(Laney GH50L oraz Peavey 6505), dwie paczki(Orange 4x12'' v30 prosta i ścięta - obie z angielskimi głośnikami), dwie gitary(Ibanez RG7321(Dimarzio Evo7) oraz Schecter Hellraiser C7(EMG707)) oraz dwa mikrofony(Shure SM57 oraz Audix I5). Jako karty dźwiękowej użyliśmy TonePorta UX2. Mikrofony były za każdym razem zakładane na dwa różne, górne głośniki w paczkach. Próbowaliśmy nagrywać w dwóch położeniach paczki: "przodem do pomieszczenia"; czyli jej plecy było około 20cm od ściany a na wprost miała około 3m do ściany oraz w położeniu "Przodem do ściany" kiedy ustawialiśmy paczkę przodem około 40cm od ściany. Nagrania przeprowadzaliśmy w pomieszczeniu około 25m2 całym wygłuszonym specjalnymi płytami stworzonymi do tych celów.
Z takich przemyśleń to:
-wybaczcie potknięcia w nagraniach, ale zmęczenie i brak motywacji by się skupić w 100% dawały się we znaki
-z braku zapału(a raczej braku większej ilości preampów w UX2) nie wpięliśmy żadnej pojemnościowy, ale to mam nadzieję nadrobimy jeszcze
-do dyspozycji mieliśmy jeszcze M-Audio ProFire 2626, z którego nie skorzystaliśmy z powodu chęci testowania UX2, ale to też nadrobimy;)
Grał Owczur, a ja żonglowałem ustawieniami i konfiguracjami.
I w ogóle powiedzcie co robię źle, a co fatalnie, czego nie nagrałem, a by się przydało i czy to ma jakiś sens w ogóle.

A tutaj: http://schron.art.pl/nagrania.rar do ściągnięcia paczka z wszystkimi nagraniami ~250MB.
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2008, 16:48:43 wysłana przez Dexterek »
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #1 14 Lis, 2008, 00:57:41 »
Rewelka. Moja sugestia, jak bys pokolorowal ta tabelke tzn. raz kolor raz biale. Latwie jwtedy sie to czyta.
 Z teg co slysze. Nagrania z krawedzi sa bardizej zmulone, Audix jest zawsze wyrazniejszy od sm. Najbardziej podoba mi sie Audix gdy jest ustawiony na srodek, na kopulke. Najbardziej mi to lezy. Sm jest jakis taki mulisty.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Jakis czas temu nagrywalismy nasze poczynania, mikrofonem wokalowym Shure Beta, taki juz raczej pro. Stal sobie na srodeczku, no i np. moj wzmak (Fireball) gdy brzdaknalem kikla razy, brzmial duzo klarowniej, nie bylo tyle syfu co przy nagrywaniu mikrofonem zaraz przy glosniku tak jak uCiebie. O co kaman ?

http://www.sendspace.pl/file/LIiIxo18/

Tak sobie teraz pomyslalem, ze te nagrania z charakteru przypominaja mi toneporta. Takie lekko zmulone. No i moze, to wina toneporta ? Moze on nadaje taki charakter ?? To co ja tutaj dalem bylo nagrane przez mikrofon wpiety do zewnetrznej kartki soundblastera, nie wiem jaki model i do I maca. Moze to wlasnie wina toneporta ?
« Ostatnia zmiana: 02 Sty, 2009, 20:40:50 wysłana przez Fasol »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #2 14 Lis, 2008, 07:35:02 »
super inicjatywa

nie mam w tej chwili mozliwosci odsluchac ale w weekend nadrobie

dzieki
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #3 14 Lis, 2008, 12:09:57 »
shure niezamula sam z siebie. roznica miedzy nim a audixem jest baaardzo mala, imho na korzysc smki.

Moze jutro cos wrzuce, jesli nie bede rył do kolosa, bo dzisiaj na probie mam cos ponagrywac.

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #4 14 Lis, 2008, 15:12:42 »
Ha, ok mysle ze najwyzsza pora sie przywitac - od dawna czytuje forum jako gosc, jakis czas temu zalozylem konto, przy okazji tematu o naszych wypocinach oficjalnie zamieszczam pierwszego posta i do popelnienia nagran sie przyznaje ;p
Zauwazylismy z Piotrem dziwna zaleznosc - odkad napisalem tu posta, nic sie nie dzieje - temat umarl;p
Wiec oglaszam wszem i wobec, ze mimo trzeciego tekstu tutaj, nowy na forum nie jestem - mozecie mnie smialo gnoic za nagrania, Dexterka zreszta tez, zeby mu za dobrze nie bylo ;]
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2008, 16:11:49 wysłana przez Owczur »

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #5 16 Lis, 2008, 00:37:29 »
shure niezamula sam z siebie. roznica miedzy nim a audixem jest baaardzo mala, imho na korzysc smki.

ja tu slysze, ze wlasnie shure zamula...

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #6 16 Lis, 2008, 19:09:15 »
Chłopacy dało by się zrobić trick i umieścić te pliki .wav w jednym archiwum RAR na serwerze? :) Jak głośno były rozkręcone wzmacniacze?

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #7 16 Lis, 2008, 22:35:16 »
shure niezamula sam z siebie. roznica miedzy nim a audixem jest baaardzo mala, imho na korzysc smki.

Jak dla mnie ewidentnie SM zamula.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #8 16 Lis, 2008, 23:35:10 »
Dałoby się zrobić taki trik.
Jutro jak wrócę ze szkoły zapuszczę uploada całej paczki.
Jak głośno były odkręcone wzmacniacze? hmmm... głośno :D Ciężko powiedzieć ile to dokładnie było, ale było to odrobinę głośniej niż zwykle w czasie próby.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #9 17 Lis, 2008, 11:01:52 »
6505 na okolo trojeczke, Laney tez cos kolo tego- z tym ze mial gain z dwoch kanalow- o tym zabiegu wiecej od Dexterka, bo ja nie wiem dokladnie co on tam czaruje- wiec ciezko mi powiedziec ile to bylo lacznie ;p
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2008, 11:05:22 wysłana przez Owczur »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #10 17 Lis, 2008, 14:57:46 »
Laney był na niewiele ponad 4/10. A paczkę właśnie wrzucam.
Jak się wrzuci to podlinkuje w pierwszej wiadomości tematu.

Edit: jest już link
http://schron.art.pl/nagrania.rar
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2008, 16:48:08 wysłana przez Dexterek »
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #11 17 Lis, 2008, 23:58:04 »
Nie wiem jak w tych nagraniach, nie miałem czasu słuchać ich dokładnie, ale SM57 nie zamula sama z siebie, może chłopaki źle ją ustawili po prostu - na to trzeba troche czasu, chociaz zawsze gada dobrze.

Ja się zbieram do nagrywania i zbieram i nic z tego nie wychodzi.
Ostatnio na próbie nie było czasu, dzisiaj pojechałem specjalnie do salki, żeby ponagrywać to prąd wyłączali cały czas :/
Nagrałem coś na szybko, jest kilka zbuków, ale jutro może wrzuce. Nie chodziło mi o tejk, tylko o samo brzmienie - IMHO jest czad.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #12 18 Lis, 2008, 11:38:30 »
Panowie a ja wam mowie, ze jak dla meni to caly ten toneport na rzuca charakteru do tego brzmiania. Ijedno i drugie kojarzy mi sie z brzmieniem z toneporta. Wydaje mi sie, ze jak by koledzy nagrali przez to drugie urzadzenie bylo by znacznie lepiej. Jak dla mnie duzo zywiej chociazby brzmi, to co ja zarzucilem. Bardziej nauralnie pomimo, ze nie zbierane bylo bezposrednio majkiem z paczki.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #13 18 Lis, 2008, 16:03:15 »
tak jak obiecałem tak też i czynie.
Przepraszam, za kilka błędów, ale wszystko jest z pierwszego tejku - problemy z zasilaniem, o ktorym juz pisałem. No i przepraszam za losowe szumy - skutek darmowego ApTrigga ;)
http://licorea.pl/el/probka.mp3 - z wokalem
http://licorea.pl/el/bezwokalu.mp3 - bez wokalu.

Gitary są bez żadnej edycji, kompresji czy eq. Po prostu nagrane i wstawione w mix. Cała reszta ścieżek(stopa jest tylko podmieniona samplem, który niedawno nagrałem) pochodzi z naszej sesji, która to kiedyś wygraliśmy.

http://licorea.pl/audio/promo_2008/04%2014%20words.mp3 - tu macie ten sam kawałek, tylko profesjonalnie zmiksowany i zmasterowany. Gitary w nim to głównie Tone Port z lekka wstawka nagranych ze studia Vempire'a i DRki.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #14 20 Lis, 2008, 18:50:31 »
Tak na moje ucho od 9 do 13 (10 najbardziej mi się podoba) brzmią całkiem OK.
09 (czyli SM57) po EQ i innych pierdołach (według mojego gustu i tanich słuchafonów) wrzuciłem na mojego drop'a (dajcie znać, jak chcecie żebym to zdjął) :)
http://drop.io/lord_awesomeguy

Fasol możesz mieć trochę racji z tym TonePortem... Podwójne (dziwne) resamplowanie sygnału pewnie wprowadza jakiś aliasing...

el-biczel brzmi Ci to klasa :)
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2008, 18:53:23 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Odp: Porównanie wszystkiego
« Odpowiedź #15 20 Lis, 2008, 20:27:31 »
Mnie ani troche nie przeszkadza, ze wrzuciles to na dropa ;]
Jezeli bedzie troche czasu (a raczej bedzie- mamy go sporo) i mozliwosc (z tym bywa roznie-my nie mamy w tej kwestii zbyt wiele glosu), to mysle ze nagramy jeszcze raz, tym razem nie na TP i zobaczymy jakie beda efekty ;]

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
8085 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2009, 19:52:08
wysłana przez Dexterek
55 Odpowiedzi
24202 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2014, 14:04:13
wysłana przez Ewolter
3 Odpowiedzi
1849 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2015, 18:27:13
wysłana przez dom?n
0 Odpowiedzi
1327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2015, 13:05:29
wysłana przez 5iatka
2 Odpowiedzi
13498 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2016, 22:49:57
wysłana przez inches666