Autor Wątek: EMG 707-TW - regulacja odległości od strun  (Przeczytany 8030 razy)

Offline uchal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
EMG 707-TW - regulacja odległości od strun
« 03 Cze, 2011, 20:07:42 »
Witam Forumowiczów

Otóż niedawno stałem się posiadaczem Schecterka C7 Hellraiser z przetwornikami EMG 707-TW.
Czy ktoś wie czy można zmieniać odległość tych przetworników od strun?

Na oficjalnej stronie EMG pisze że należy ustawić je tak blisko jak się da (piszą że słabiutki magnes itd.) Aktualnie są one w odległości ok 6-7mm.
Do tej pory przyzwyczaiłem się że w mojej szóstce mogę regulować moje pasywki (obecnie 4mm), a tutaj jak śrubki odkręcę to tylko pickup się luzuje.

Ktoś z was może coś kombinował w tym temacie?
Może te 7mm to jest optymalna odległość dla aktywnych - jestem kompletnie zielony w tym temacie więc pytam.


Pozdrawiam

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
masz pickupy wkręcone w deche. A nie brzmi Ci, ze chcesz je podniesc?
B ( o ) ( o ) B S

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
pisze

Jest napisane!
Osobiscie, daje moje Emg (bijacz) tak nisko, zeby nie zachaczac o nie kostka :P Zauwazylem ze im nizej sie da pickupy, tym staja sie selektywniejsze i daja mniej gaina, ktorego i tak mozna dolozyc w eq (yep sherlock)
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2011, 21:20:30 wysłana przez immortal-king »

Offline uchal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Generalnie jestem zainteresowany wzmocnieniem sygnału z gitary bez wzmacniania zakłóceń. Myślałem że może zmniejszenie odległości od strun w tym pomoże.

Dlatego chciałem wiedzieć czy ktoś coś kombinował i jakie miał po tym wrażenia ze zmiany.
Może po prostu je odkręcę i coś tam wsadzę aby je podwyższyć na stałe.

7mm to jeszcze daleko do kostki, więc jest jeszcze pole do popisu :)
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2011, 21:22:56 wysłana przez uchal »

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Wykręcasz je całkowicie, dokładasz trochę gąbki/sprężynki pod nie i wkręcasz na taką wysokość jak chcesz.
Mi nie przeszkadza wysokie położenie, więc mam ustawione dość wysoko przy moście, ale za to trochę niżej przy gryfie, po prostu grając przy moście wymagam mocnego sygnału, natomiast na gryfie czasami jakiś clean trzeba ukręcić i dla mnie po prostu lepiej wtedy brzmi jak pickup jest niżej.

Musisz sam kombinować, tutaj nie ma jakiejś żelaznej zasady jak ma być ustawione.
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2011, 11:01:50 wysłana przez gkoz »

Offline uchal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Dzięki za radę.
Tak właśnie zrobię :)


Wykręcasz je całkowicie, dokładasz trochę gąbki/sprężynki pod nie i wkręcasz na taką wysokość jak chcesz.
Mi nie przeszkadza wysokie położenie, więc mam ustawione dość wysoko przy moście, ale za to trochę niżej przy gryfie, po prostu grając przy moście wymagam mocnego sygnału, natomiast na gryfie czasami jakiś clean trzeba ukręcić i dla mnie po prostu lepiej wtedy brzmi jak pickup jest niżej.

Musisz sam kombinować, tutaj nie ma jakiejś żelaznej zasady jak ma być ustawione.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja w Schecterze fabrycznie pod pickupami miałem sprężynki i piankę techniczną i pełny zakres regulacji wysokości pickupa dostępny.
U ciebie tego nie ma?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline uchal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odkręciłem na tyle ile pozwalają struny, widać jakieś dwie gumki przyklejone do spodu emg ale sprężyn nie ma.
Niedługo wymienię struny więc coś tam wsadzę.


Ja w Schecterze fabrycznie pod pickupami miałem sprężynki i piankę techniczną i pełny zakres regulacji wysokości pickupa dostępny.
U ciebie tego nie ma?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
5453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2009, 15:07:54
wysłana przez T0mexs
3 Odpowiedzi
3149 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2012, 20:19:34
wysłana przez majkelk
15 Odpowiedzi
45245 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2014, 15:42:46
wysłana przez Johnny
3 Odpowiedzi
1558 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2016, 20:09:15
wysłana przez Zenon
Regulacja gryfu

Zaczęty przez stell Ogólnie

4 Odpowiedzi
3419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2021, 19:31:48
wysłana przez wuj Bat