Autor Wątek: Kable pętla etc.  (Przeczytany 16487 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #25 15 Maj, 2011, 20:26:24 »
Jak kupię świeże materiały,  to się zgadamy i podeślę Ci mój kabelek do testów. Będzie łatwiej ;)
mniut i piah

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #26 15 Maj, 2011, 20:27:25 »
Spoko, tak też można. Ja mam w domu trochę kabli na Klotz AC110, chyba podobna półka jak sommer.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #27 15 Maj, 2011, 20:30:52 »
Ja mam jeszcze pytania, gdzie można dostać kątowe i płaskie jacki?

O taki:

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #28 15 Maj, 2011, 20:32:06 »
Ja kupowałem je na allegro ostatnio - te płaskie, od exara. Od razu uprzedzam, że od spraw kontaktów z klientami internetowymi mają jakiegoś cwaniaka i trzeba się nastawić na dziwne rozmowy :-) POLANDIA! :)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #29 15 Maj, 2011, 20:36:58 »
Możesz coś więcej o nich napisać?

Stosuje ktoś coś takiego: http://allegro.pl/do-laczenia-efektow-przejscie-jack-6-3-6-3-i1576041359.html ?

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #30 15 Maj, 2011, 20:53:25 »
nie znasz firmy EXAR???????? Kiedyś KODA :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #31 15 Maj, 2011, 22:06:50 »
Stosuje ktoś coś takiego: http://allegro.pl/do-laczenia-efektow-przejscie-jack-6-3-6-3-i1576041359.html ?

fajna rzecz, pod warunkiem że masz gniazda in/out na tej samej wysokości :)
B ( o ) ( o ) B S


Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #33 15 Maj, 2011, 22:26:05 »
G&H   raczej w Polsce nie kupisz, ja mogę odsprzedać podstawowe  modele. Lutuje się je  genialnie i są niezwykle wytrzymałe.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #34 15 Maj, 2011, 22:51:33 »
nie znasz firmy EXAR???????? Kiedyś KODA :)

Znam, pytam o opinię użytkownika.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #35 15 Maj, 2011, 23:09:57 »
Pytanie w temacie było trochę inne ;) Imo monsterów w PL nie opłaca się kupować, a kupując (o czym mało kto pamięta) trzeba patrzeć na serie bo jest ich chyba - 4 : 100/200/500/1000 - różnią się jak wszystkie ceną i jakością. Jak miałeś MonsterRocka 100 czy 200 to nawet pewnie planet go ruchał w dupsko, ja testowałem głównie 500, a zamierzam kupić 1000, więc o jakość się raczej nie przejmuję, dokładniej to SP-1000.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #36 15 Maj, 2011, 23:29:39 »
Ja używam głownie serii rock i nie zamienił bym ich na planet waves, nawet za dopłatą :-)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #37 15 Maj, 2011, 23:33:30 »
A który model ? rock100, rock200, rock500 czy rock1000 ;)?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #38 15 Maj, 2011, 23:37:48 »
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś te serie, ja nie znalazłem info o nich, ale generalnia to Monstery mają się tak(od najwyższej klasy do najniższej): Studio Pro 1000, Rock/Jazz/Acoustic/Bass, Performer, Standard- wystarczy choćby na cenę spojrzeć ;)
Miałem kolumnowy SP1000, ani ja, ani Domas nie usłyszeliśmy różnicy między SP1000 a jakimś kablem na Neutrikach(nie wiem co to za kabel, na pewno nie monster ;)), więc monstera sprzedałam, chyba nawet Sobkowi.
Osobiście nie lubię przepłacać, więc jeśli 3 razy taniej mogę mieć równie dobry, jeśli nie lepszy(to pozostawię do oceny innym) kabel to dla mnie wybór jest oczywisty
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #39 15 Maj, 2011, 23:40:34 »
Mam jednego monstera rock ( zresztą z jednym wtykiem zmienionym na neutrika silence :D) i dwa swoje kable na neutrikach i sommerach - wiem, że monstera już więcej nie kupię :D nie ma sensu przepłacać imo

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #40 16 Maj, 2011, 00:57:11 »
My robiliśmy porównanie kabli głośnikowych z proelem, planet wavesem i monsterem - monster zdecydowanie na ucho w ślepym teście zapakował obie firmy głęboko w kakaową dziurkę.

purpleman - dzięki za wyjaśnienie :) Właśnie o to mi chodzi :P a wczoraj byłem ostro najebany :D

A do gitary i tak będę brał wirelesssssaaa, instrumentalki nie wezmę tylko dla tego, że szybko się wtyki urywają, a tego gwarancja nie obejmuje. Zastanawiam się jakie te kable na pętlę wziąć - chyba polecę standardowo w planet wavesy - dożywotnia (działająca) gwarancja mnie jednak przekonuje :)

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #41 16 Maj, 2011, 07:46:01 »
Rock to rock, chyba nie ma tutaj rodzajów.
Ja używam głównie instrumentalnych, ale głośnikowe też mam też monstera, były tanie zresztą.

W sumie jak tak teraz liczę to zestaw 6 kabli monstera mam od ok. 4-5 lat, w tym czasie zagrały...sam nie wiem, ale kupę jobów i zjeździły ze mną jeszcze więcej km. Mimo, że podrapane już i brudne to nadal działają jak nowe.
Kiedyś, chyba jak każdy, miałem die hardy, czy PW z serii już sam nie pamiętam i średnio po 2-3 miesiącach oddawałem do reklamacji.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #42 16 Maj, 2011, 08:51:12 »
Wiecie, swego czasu robiliśmy ślepy test proel/planet/monster, niestety różnica przy kablach gitara->piec i piec->paka jest miażdżąca. A szczerze mam zamiar ujebać sobie rackhead'a więc chciałbym to raz mieć spięte konkretami i mieć spokój na wieki.

Choć pomyślę też o innych :)

Petle FX masz na 99,9(9)% buforowana, wiec wplyw kabla na brzmienie mozesz olac.
Wez kable, ktore sa mocne konstrukcyjnie i styka.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #43 16 Maj, 2011, 09:06:43 »
Używałem kiedyś kabli Monster Rock, po czym zamówiłem u Dale'a kable Sommer na wtykach Neutrika i nie usłyszałem ŻADNEJ różnicy, więc monstery szybko mój dom opuściły i raczej już tu nie wrócą, imo nie warto przepłacać :P

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #44 16 Maj, 2011, 09:34:11 »
mateusz - bardzo fajnie, zaoszczędziłeś trochę kasy - jest dobrze.
Tak z ciekawości, w jakich warunkach i na jakim sprzęcie dokonywałeś porównania?

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #45 16 Maj, 2011, 10:01:15 »
No tak, oczywiście nie były to ślepe testy, porównywałem je na jakimś Jacksonie (w sumie nie wiem jaki model bo to nie moje wiosło), Bash SH 20 i paka Marshall 1960 w zwykłej salce prób.
Samo 'porównanie' miało na celu pokazanie, że ani moje ucho, ani chłopaków z bandu nie wychwytuje różnicy w brzmieniu. Możliwe, że gdybyśmy weszli do studia i zaczęli nagrywać, to wyszłoby co innego, ale póki co jeszcze nie jesteśmy na tym etapie.
Nie próbuję jakby pokazać tego w sposób - jebać monstera bo jest drogi, sommery z wtykami neutrika lutowane samemu grają miliard razy lepiej; chodzi mi raczej o to, że korzystałem z Monsterów przez długi czas, pojawiły się sommery i w stosunku jakość/cena to właśnie te drugie wygrały.
Jeśli używasz tylko i wyłącznie kabli Monster to chwała Ci za to, uważam, że robisz dobrze. Ja jednak póki co zostanę przy swoim, dzieciak jestem, więc będę uparty :P

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #46 16 Maj, 2011, 10:36:03 »
Przecież nikt nie robi Ci wyrzutów, po prostu chciałem wiedzieć. Każdy gitarul ma tak, że całe życie szuka, zmienia, kombinuje, a wiedza gitarowa to dla nas jak chleb, woda i powietrze.
Ja nie używam tylko monsterów, mam także labogę i georges, ale monstery bardzo lubię, zwłaszcza, że drogie są tylko w polandii, a na świecie kosztują normalne pieniądze.

Przy dłuższych kablach różnice wychodzą znacznie szybciej i są dużo bardziej słyszalne. Moim zdaniem testy najlepiej jest robić gitara - kabel - wzmak, na większych głośnościach, ale to tylko jako te wyjściowe.
Skoro grałeś na droższych kablach długo, później zmieniłeś na tańsze i brzmienie nie ucierpiało no to jest fantastyczna sprawa i sam bym chętnie tego doświadczył.

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #47 16 Maj, 2011, 10:41:35 »
Spoko, po prostu jestem przyzwyczajony, że ludzie nienawidzą mnie za to, iż przerzuciłem się na tańsze kable i twierdzę, że nie ma realnej różnicy. Jednak gdyby Monstery kosztowały w Polsce bardziej normalne pieniądze, to z chęcią bym do nich wrócił. To tyle chyba z mojej strony ;)

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #48 16 Maj, 2011, 10:59:06 »
Ludzie w polandii są dziwni... trzeba traktować ich z dystansem.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Kable pętla etc.
« Odpowiedź #49 16 Maj, 2011, 11:28:47 »
Ludzie w polandii są dziwni... trzeba traktować ich z dystansem.

Najlepiej takim na długość kija i to z gwoździami ;)

Ja porównywałem na Powerballu i Bashu SideIV pod paką mesy z użyciem MM JP6, mojego K7 i jakiegoś deana na naprawdę dużych głośnościach i gainach. Na prawdę była różnica w niskim paśmie, kolosalna.

Ale chętnie być takiego sommera spróbował ... gdzie jest DALE :P? nie chwali się kablami w temacie ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
4920 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2012, 12:09:12
wysłana przez BetoNova
0 Odpowiedzi
1336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2012, 12:05:20
wysłana przez Zbir
6 Odpowiedzi
2893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2013, 08:09:29
wysłana przez puffmajster
3 Odpowiedzi
2005 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2013, 16:05:43
wysłana przez marcineeeek
11 Odpowiedzi
3006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2014, 14:24:07
wysłana przez drzevoo