Autor Wątek: MG Vulture - pętla efektów zjada górę  (Przeczytany 4969 razy)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
MG Vulture - pętla efektów zjada górę
« 04 Mar, 2012, 13:41:41 »
joł.
Ostatnio zauważyłem, że włączenie pętli efektów w moim MG Vulture 100 definitywnie obcina górne pasmo. Trochę lipa, bo pętlę raczej włączam na sola, a dźwiek w tym momencie ginie w gąszczu innych instrumentów.
Wcześniej tego nie zanotowałem - owszem, lekko zmienia się brzmienie po wdepnięciu pętli, ale nie ścinało tak paskudnie góry.
Dodatkowo, mam problem z ustawieniem poziomu głośności - pętla dość szybko przesterowuje sygnał, i np. jak do czystego kanału włączam chorus w pętli, to zaczyna lekko chrupać. oczywiscie, gałami ustawiam poziomy pętli tak, żeby jak najbardziej to zniwelować, nie tracąc mocno na głośności sygnału przechodzącego przez pętlę. No ale dziadostwo albo muszę ustawić ciszej niże sygnał omijający pętlę, albo mi przesterowuje ;/

Kwestia starych lamp? Lampy mocy na pewno są do wymiany, ale może preampu w takim razie też?
Ale np. u drugiego grajka, który ma nowego MG Fendmessa, też pętla trochę ścina górę.

Pozostaje jeszcze sprawdzić jej działanie po wypięciu efektów, ale wątpię, żeby one aż tak cięły pasmo, nawet niewłączone...
« Ostatnia zmiana: 04 Mar, 2012, 13:43:30 wysłana przez BetoNova »

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Moim zdaniem powinieneś napisać do producenta - raz, że zna konstrukcje, dwa, że zależy mu raczej na opinii użytkowników. Pisanie na forum to w tym przypadku bicie piany, nikt nie da Ci 100% odpowiedzi, pewnie i tak się skończy u jakiegoś fachowca.

Zawsze Ci cięła tak górę? może wpinasz efekt nie przeznaczony do pracy w pętli? Różnice w poziomie sygnałów z gitary w porównaniu do pętli są znaczne.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Zblokuj send i return pętli zwykłym kablem gitarowym i zobacz czy dalej tnie pasmo. Jeśli nie, to pętla działa dobrze a Ty powinieneś się zastanowić, co za sprzenty tam wpinasz.

BTW. Coś mi się zdaje się, ze w tym wzmaku pętla jest na opampach a nie na lampach. :P
synkopy to guwno

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
A ile masz efektów w pętli i jakie, jeśli można wiedzieć?:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Boss GE-7 Eqłalajzer, Chorus DODa i digiDelay Digitecha. Wcześniej nie cięło tak góry. W Kranku Rev1 wpinanie efektów w pętlę tez nie robiło nic znaczącego z sygnałem.
Metody z patchowaniem pętli kablem jeszcze nie robiłem, zrobię to w najbliższym czasie.

Do Marka napiszę, wiadomo, ale ostatnio nie mogę się z nim skontaktować.

Vicol, czemu mówisz, ze pętla jest na opampach? Jak dla mnie tam za dużo lamp preampu siedzi :D

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Vicol, czemu mówisz, ze pętla jest na opampach? Jak dla mnie tam za dużo lamp preampu siedzi :D
Zapytaj Marka, będziesz wiedział na pewno.
synkopy to guwno

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Z tego co ja wiem, to faktycznie jest na wzmacniaczach operacyjnych czy jak to tam się zwie. Kiedyś mi Marek mówił która lampka od czego jest w moim exRaven II i żadna nie była od pętli.

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Gadałem z Markiem, poeksperymentowałem z łańcuchem sygnałowym w salce i sprawdziły się  najprawdopodobniejs ze scenariusze - kostki tak zjadają sygnał. Pozostaje kupić G Majora, albo przynajmniej bufor...

Ciekawe, że wcześniej jakoś tego nie słyszałem...

I owszem, pętla we wzmakach MG nie jest lampowa

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
apropo perturbacji z petlą - testował ktoś takie cudo :

http://www.glab.com.pl/ala-1

Offline Maxla40

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Wpiętą mam Alę w zacnego staruszka Soldano SP 77. W pętli mam cztery kostki i Ala rewelacyjnie działa. Nic nie tnie, ogólnie wszystkie problemy z jakimi się borykałem zniknęły:)) Po za tym jeden kabel załatwia sprawę ;))

Bardzo polecam
Pozdr
Max

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Fajna sprawa. Drogie to?
Ja mam bufor, ale może warto zmienić.

Offline Badyl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • Steel Velvet Hard Rock Band
ok 350 po różnych sklepach  :google:

Maxla40 sam miałem smaka na to tylko nie mam jak testować. Musze sie zastanowić nad zakupem, tylko najpierw reverb :)

dzieki za opinie
pzdro

Offline Maxla40

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Kumpel dostał do testów i pewnie za 300 była by do wyrwania.

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
O właśnie. Dzięki.
Ze sklepu dostał, czy od producenta? Może też bym skorzystał.

Offline Maxla40

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Ze sklepu. Dawaj znaka jak by co ;)

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Odezwę się na pw, jak coś.

Offline Maxla40

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Betonova G-major też tnie właśnie górę, miałem go w kilku wzmakach i zawsze wpięty w pętlę tnie górę. Mimo wszystko dałbym wzmaka do MG niech go przejrzy (mi serwisował inny wzmak i jestem zadowolony), a dlaczego twierdzisz, że lampy są do wymiany??

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Rozmawiałem z Markiem, kwestia cięcia góry przez efekty została potwierdzona. Co do G-Majora, to w takim razie też go nie kupię :] A co do lamp mocy, okazało się, że wystarczyło podkręcić bias do zalecanych wartości.
Jak na razie problem rozwiązany skutecznie ;]

A masz jakieś doświadczenia  do cięcia sygnału w pętli przez Bossa NS-2?

(http://forum.sevenstring.pl/efekty/bramka-szumow-kostka/msg207875/#new)

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
O tyle o ile efekty Bossa mają tragiczny bypass, to NS-2 czy GE-7 (co prawda to EQ ale nie pogarszało soundy a wręcz polepszało) nie cięły mi pasma ;)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
No to ciekawe ;] Bo mi tną w cholerę :] Sprawdzę na innych headach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2008, 23:59:54
wysłana przez Budzan
31 Odpowiedzi
11789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2011, 03:01:44
wysłana przez terrormuzik
11 Odpowiedzi
3057 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2014, 14:24:07
wysłana przez drzevoo
5 Odpowiedzi
2123 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2017, 10:58:11
wysłana przez shadows3
8 Odpowiedzi
2534 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2015, 01:08:57
wysłana przez Rectifier