Autor Wątek: Meshuggah w Polsce!  (Przeczytany 4777 razy)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Meshuggah w Polsce!
« 28 Kwi, 2008, 22:11:26 »
nie wiem czy dobrze umieszczam temat, bo nie widziałem działu 'koncertowego'. jeśli jest nie tak, to przepraszam, ale muszę to napisać  :P

26 Jun 2008, 20:00 Warsaw,

The Dillinger Escape Plan with Meshuggah and Between The Buried And Me

info z myspace The Dillinger Escape Plan.
ceny biletów jeszcze nie znane, bo to całkowity nius.
kto jedzie?  ;)

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #1 28 Kwi, 2008, 22:23:16 »
ogolnie jakos juz znudzily mi sie wszelkie koncerty,ale meshuggah nigdy nei widzialem,wiec kuzwa sie zbiore i pojade na koncert.. mam nadzieje ze sa miejsca siedzace dla geriatrykwoa i miejsce gdzie moge polozyc szachy :P
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #2 28 Kwi, 2008, 22:27:12 »
 :headbang: w końcu :D Chyba aż se pojade, by poczuć w brzuszku infra dźwięki :) A na Dillingera też w sumie, tylko lepiej zeby grali stare kawałki ;) tak samo jak i maczuga z reszta :)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #3 28 Kwi, 2008, 22:29:09 »
Jedziemy  :headbang:












Jak wolne dostanę  :evil:
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #4 29 Kwi, 2008, 08:13:49 »
dziwne, że na stronie meshuggi i na ich myspacie nic o tym nie ma... podejrzewam, że to stare info.
minimum respect!

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #5 29 Kwi, 2008, 09:47:39 »
No nareszcie! :D

Na stronie faktycznie nie ma info, ale 25 są w Pradze a 27 u szwabów, wiec maja po drodze :)
Jak nie to ja i tak mam bliżej do Pragi niż do Wawy :P










Mam tylko nadzieje, że obrony nie będę miał w tym terminie

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #6 29 Kwi, 2008, 10:58:12 »
dziwne, że na stronie meshuggi i na ich myspacie nic o tym nie ma... podejrzewam, że to stare info.
Całkiem nowe.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #7 29 Kwi, 2008, 11:38:04 »
dziwne, że na stronie meshuggi i na ich myspacie nic o tym nie ma... podejrzewam, że to stare info.
Całkiem nowe.

Przecież Meshuggah nie gra na trasie z Dillingerem... nieważne. Jak ten koncert będzie to mnie na nim nie zabraknie
minimum respect!

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #8 29 Kwi, 2008, 11:49:04 »
no tak,mnie osatnio kumple sciemnial ze bedzie z ministry i majka jezowska ,ale kuzwa cos podejrzewalem ze to sciema bo bardziej pasuja do boys i dody,a najchetniej poslychalbym ich z natalia kululska i chlopakami z twins.. ehh
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #9 29 Kwi, 2008, 12:09:19 »
co ciekawe Progresja termin ma zarezerwowany, ale wszystko owiane jest mgłą tajemnicy...
minimum respect!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #10 29 Kwi, 2008, 14:28:50 »
Bilety już do nabycia. Limit jest, 333 szt :devil:
100 w przedsprzedaży
120 w dniu koncertu
www.shortcut.pl

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #11 29 Cze, 2008, 20:33:32 »
To ja się pochwalę fotkami z koncertu.  :D





« Ostatnia zmiana: 04 Lip, 2008, 21:04:44 wysłana przez pan mikos »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #12 29 Cze, 2008, 20:35:46 »
Łosz ty ;)
Gratulacje Panie M.
Jak wrażenia?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #13 29 Cze, 2008, 20:49:09 »
YYYyyy co to za koncert gdzie sa 333 bilety ?:|

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #14 30 Cze, 2008, 00:34:45 »
YYYyyy co to za koncert gdzie sa 333 bilety ?:|

To półszatański koncert :)

A co do wrażeń.
Zaczął koncert Between Buried and Me. Goście sprawnie zagrali, trochę ich muza mało koncertowa, za długie kompozycje. Na koncertach granie kawałków powyżej 6 minut to ryzykowne posunięcie, mnie trochę goście męczyli, choć byli bardzo sprawni technicznie, a kompozycje były mocno zróżnicowane. Z ciekawostek to w jednym utworze przemycili riff z Soul Burn :)

Jako druga kapela zagrała Meshuggah. Gdy techniczni wyszli na scenę z gitarami to opadła mi kopara, te wiosła to istne monstra. Są ogromne. Pierwsze dźwięki mnie ścięły z nóg, brzmią dokładnie jak na ostatniej płycie. Potężnie i zwarcie. To było pierwsze wrażenie, drugie już w sumie było inne. Brakuje mi w tym takiego lampowego pazurka, jest jakby matowe. Nie mówię, że było słabo, czy "waliło cyfrą", o nie, ja tylko już tak kręcę nosem :).
Po chwili prób wyszedł na scenę Haake, a za nim reszta zespołu i się zaczęło. To lista utworów jakie zagrali:

1.  Perpetual Black Second
2.  Bleed (do połowy)
3.  Stengah
4.  The Mouth Licking What You've Bled
5.  Electric Red
6.  Suffer In Truth
7.  Rational Gaze
8.  Pravus
9.  Straws Pulled At Random
10. Future Breed Machine

Set jak widać oparty na Obzen i Nothing. Zabrakło mi NMCC no i jeszcze paru innych hiciorow... szkoda też, że nie pociągneli Bleed całego, tylko ucięli w miejscu gdzie wchodzi czysta gitarka.

Jeśli chodzi o nagłośnienie koncertu to wiele nie będę sie wypowiadał, bo stałem pod sama sceną i tam zawsze inaczej słychać niż na sali. Na mój gust to trochę słabo było słychać Freda przy solówkach.
Minusem było oświetlenie, było z tyłu zespołu, prawie w ogóle nie było widać ich twarzy, a perkusja stała w ciemnościach, z resztą Haake po koncercie mówił, że mało co widział bębny jak na nich grał.
Drugi minus to potworny gorąc i zaduch jakie panowały na sali. Po koncercie byłem spocony jak nigdy w życiu. Panowie z Meshuggah co utwór wycierali ręce, a podczas gry widać było jak im się lało z rąk. Fredrik później mówił, że gorzej pod tym względem było tylko raz... w 1993 na jakimś koncercie w stanach...
Ogólnie zajebali czadowo. Cieszę się, że zawitali do Polski i mam nadzieję, że kiepskie warunki w sali i w sumie średnia frekwencja ich nie zniechęcą do powrotu.

Dillingera nie widziałem, bo stałem pod klubem i polowałem na zdjęcia, autografu i uściski dłoni Miszczów :)

Z ciekawostek gitarowych to Fred grał tylko na RG, nie miał Icemana. Gryf ma fajnie zrobiony. 5 częściowy, z czarnymi "opaleniami" na bokach, a środkiem widać klejonkę klonu z jakimś ciemnym drewnem, miodzio sprawa, włączyło mi się chcenie :)

No to tyle, foty jak będę miał z występu to wrzuce.


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Meshuggah w Polsce!
« Odpowiedź #15 30 Cze, 2008, 00:44:22 »
wymienialiscie sie koszulkami? :D
B ( o ) ( o ) B S