Autor Wątek: "DOPALACZE"  (Przeczytany 32778 razy)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
"DOPALACZE"
« 10 Mar, 2011, 18:56:02 »
Hejka!

Mam bardzo niewielkie doświadczenie w kategorii "dopalaczy" lampy. Na początku wydawało mi się to kompletną bzdurą ("mam wzmaka za 6k i mam go dopalać efektem za 500pln? idunnololz  ¯\(°_o)/¯ ")

zależało by mi na waszej opinii, jakie rzeczy z jakimi wzmakami testowaliście.

Co ja miałem pod nogą jak na razie to:

- Blackstar HT-DIST + Koch Twintone II = nic nie zmieniało :| srsly

- MXR GT-OD  + Blackstar Artisan = fajne kompresja ale duże szumy mimo niewielkiego gainu na wzmaku


a Wy?

pozdro
Lothar to ch*j.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #1 10 Mar, 2011, 19:15:34 »
chyba gdzieś był taki temat.
Z tych które testowałem najbardziej podeszły mi 2- kopia OCD od Soggotha i kopia maxona od Soggotha :D.

mam wzmaka za 6k i mam go dopalać efektem za 500pln? idunnololz  ¯\(°_o)/¯
tak samo mi się wydawało na początku :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #3 10 Mar, 2011, 20:33:47 »
Przeczytaj sobie te dwa tematy:

http://forum.sevenstring.pl/efekty/dopalanie-ampa/

http://forum.sevenstring.pl/efekty/dopalacz-do-mesy-boogie-dual-rectifier/

Szukasz czegoś do dopalenia Kocha?

chce ogólnie zobaczyc jak wtedy Koch będzie gadał :)
coś czuję, że do F# i niżej będę potrzebował dopałki.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #4 10 Mar, 2011, 20:39:54 »
Dlaczego? Z mojego doświadczenia wnioskuję, że im niżej, tym gainu mniej potrzeba, a dopałki nie zawsze używa się do tego, by go dodać. Przynajmniej ja używałem TSa przed DRką żeby brzmienie było bardziej tajt i mniej mool.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #5 10 Mar, 2011, 20:42:44 »
chyba gdzieś był taki temat.
Z tych które testowałem najbardziej podeszły mi 2- kopia OCD od Soggotha i kopia maxona od Soggotha :D.

mam wzmaka za 6k i mam go dopalać efektem za 500pln? idunnololz  ¯\(°_o)/¯
tak samo mi się wydawało na początku :D

testowałes tylko te 2... ;)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #6 10 Mar, 2011, 20:48:42 »
nie tylko ;)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #7 10 Mar, 2011, 20:51:18 »
Dlaczego? Z mojego doświadczenia wnioskuję, że im niżej, tym gainu mniej potrzeba, a dopałki nie zawsze używa się do tego, by go dodać. Przynajmniej ja używałem TSa przed DRką żeby brzmienie było bardziej tajt i mniej mool.

ja wiem, że mniej gainu, terag grając na PASie ustawiam gain na max "dwunastą" i więcej nie trza.
Bardziej mi chodzi o to, żeby dodać charakteru do grubej struny.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #8 10 Mar, 2011, 21:06:35 »
Dlaczego? Z mojego doświadczenia wnioskuję, że im niżej, tym gainu mniej potrzeba, a dopałki nie zawsze używa się do tego, by go dodać. Przynajmniej ja używałem TSa przed DRką żeby brzmienie było bardziej tajt i mniej mool.
testowalim Kocha (krótko i pobieżnie co prawda) na jesionowej ósemce nastrojonej do E. z dołem był ewidentny problem, zatykało i mułem pluło.
Loth, właśnie z Dominem rozmawiałem, knujemy, jakby Ci tu do Modeny wjechać z Sunnem, Dominowym LP, moją ósemką i co się tam jeszcze nawinie :)

musimy się zgadać telefonicznie i muszę skonsultować z moją Piękną bo jak mam dwa zespoły, z każdym próby i jeszcze inne hobby to mnie zabije jak z nią nie ustalę ogrywania :)

do tematu
ogrywałem Koch'a z paczką Orange PC212 + LTD 608B - po tym teście nie kupiłem LTD ale nie dlatego że mi wzmak mulił, pod tym względem był jak najbardziej ok.
Po prostu sama gitara była - bezpłciowa, dlatego jej nie kupiłem mimo zajebistej ceny jakiej miałem. Obym się za to nie spalił na RANie - bo przecież brana w ciemno :)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #9 10 Mar, 2011, 21:09:59 »
praktycznie codziennie jestem ostatnio w poznaniu u mojego kochanego promotora więc jakby co mogę Ci podrzucić wcześniej wspomniane sabbathowe kosteczki bo akurat mam na stanie dwa modele

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #10 10 Mar, 2011, 21:14:43 »
praktycznie codziennie jestem ostatnio w poznaniu u mojego kochanego promotora więc jakby co mogę Ci podrzucić wcześniej wspomniane sabbathowe kosteczki bo akurat mam na stanie dwa modele

byłoby super!
zadzwonię do Ciebie kiedy ew. moglibyśmy się spyknąć 
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #11 10 Mar, 2011, 22:06:48 »
Ja testowałem tego wyżej wspomnianego OCD od Soggotha obok mojego żółtego Bee i ten drugi mi się dużo bardziej podobał. Generalnie to nie wiem o co chodzi z tymi "wzmak za 6k i jeszcze dopalać". Już kiedyś się zdziwiłem na shoucie jak pisałeś, że dopalanie Mesy DR nie ma sensu. Wprowadzasz w ten sposób do wzmacniacza wzmocniony i ewentualnie przesterowany sygnał, który czasem jeszcze obcina dół (np. tube screamer którego bym brał do zabaw z 8ką). Będziesz mieć więcej gainu, chrupnięcie na PM i mniej bułki, a możesz też kombinować z gainem z kostki vs. wzmaka (ale jeśli lubisz ten z Kocha to z niego będziesz brać). Ja, odkąd kupiłem Bee już nie odpalam swojego Pittbulla bez niego, nie podoba mi się :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #12 10 Mar, 2011, 22:10:06 »
Ja testowałem tego wyżej wspomnianego OCD od Soggotha obok mojego żółtego Bee i ten drugi mi się dużo bardziej podobał. Generalnie to nie wiem o co chodzi z tymi "wzmak za 6k i jeszcze dopalać". Już kiedyś się zdziwiłem na shoucie jak pisałeś, że dopalanie Mesy DR nie ma sensu. Wprowadzasz w ten sposób do wzmacniacza wzmocniony i ewentualnie przesterowany sygnał, który czasem jeszcze obcina dół (np. tube screamer którego bym brał do zabaw z 8ką). Będziesz mieć więcej gainu, chrupnięcie na PM i mniej bułki, a możesz też kombinować z gainem z kostki vs. wzmaka (ale jeśli lubisz ten z Kocha to z niego będziesz brać). Ja, odkąd kupiłem Bee już nie odpalam swojego Pittbulla bez niego, nie podoba mi się :)

nie mówiłem, że nie ma sensu tylko nie widzę sensu :D
pozatym, zdanie się często zmieina ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #13 10 Mar, 2011, 23:11:46 »
Dziwnym trafem, tylko te 2 dopałki testowałeś na swoim VHT ;)
jeszcze Muszkowe bee i Lisowego Ts :)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #14 10 Mar, 2011, 23:28:29 »
mnie korci na maxona ts9 bo chciał  bym porównac ze swoją kopią 808
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #15 10 Mar, 2011, 23:35:05 »
Ja mam tylko dwie dopałki i tylko te dwie chcę mieć, Ep booster i BB preamp, czasem dopalam jednym drugi i wychodzi mi fajny holdsworthowy drive :)

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #16 11 Mar, 2011, 00:08:14 »
mnie korci na maxona ts9 bo chciał  bym porównac ze swoją kopią 808
Nie ma czegoś takiego jak Maxon TS9, pewnie masz na myśli OD9 - chętny na test? Daj znać.
Pzdr!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #17 11 Mar, 2011, 04:03:39 »
no tak łototo mnie chodziło, dużo ludzi dopala tym mesy. Jak to ma sie do Ibaneza?

chodzi ci o testy że ja się uśmiecham a ty mi wysyłasz dopałkie?  :)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #18 11 Mar, 2011, 08:16:26 »
Jak to ma sie do Ibaneza?

Maxon w dawnych czasach produkował efekty dla Ibaneza, obecnie Maxon produkuje efekty tylko pod własną marką. Sam chętnie skusiłbym się na OD9. Polecam wypróbować/kupić Digitech Bad Monkey - świetna kostka w dobrej cenie, niestety wycofana z produkcji więc możesz tylko używaną dostać. Ibanez zaskarżył Digitecha o kradzież patentu i wycofali Bad Monkey z produkcji - posiada kontrolki Level, Low,High oraz Gain, więc korekcja jest szersza niż w Ibanezie TS i Maxonie OD.


Mondomg - zgadzam się z Tobą - im niżej tym mniej gainu potrzeba.
Często brzmienie bez dopałki na niskim stroju jest nasycone i selektywne, dopałka dodaje trochę siary ale brzmienie traci jaja - oczywiście zależy to od użytego heada, kolumny jak i samej gitary.
« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2011, 08:21:26 wysłana przez Marency »

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #19 11 Mar, 2011, 11:44:01 »
no tak łototo mnie chodziło, dużo ludzi dopala tym mesy. Jak to ma sie do Ibaneza?

chodzi ci o testy że ja się uśmiecham a ty mi wysyłasz dopałkie?  :)
Lepszy od Ibaneza bo tańszy :) Reszta taka sama.
Pisz na priva albo na firmowego i dogadamy się co do testów.
Pzdr!

Zomballo

  • Gość
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #20 11 Mar, 2011, 12:46:14 »
Loth ale czy Ty chcesz gainu, ataku, kompresji, obciąć dół/średnie/wysokie, dodać dół/średnie/wysokie? Opcji jest mega sporo. Musisz testować. Ja bym zaczą od standardowych EQ w kostce i overdrive'wów typu TS, SD1.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #21 11 Mar, 2011, 12:53:21 »
Loth ale czy Ty chcesz gainu, ataku, kompresji, obciąć dół/średnie/wysokie, dodać dół/średnie/wysokie? Opcji jest mega sporo. Musisz testować. Ja bym zaczą od standardowych EQ w kostce i overdrive'wów typu TS, SD1.

Gainu zdecydowanie nie chcę, nie używam dużo gainu - lubię mieć klarowne brzmienie. Ciężko mi określić to co mam w głowie szczególnie kiedy nie mam jeszcze w łapach 8mki.
Jak na razie wydaję się, że potrzeba będzie ataku, lekkiej kompresji, uwypuklić "charakter". Jak się bawię VST to symulacja 808 jest rewelacja.
Ale nie mialem okazji jeszcze tego przetestować poza tym, gówno drogie jak jasna ciasna.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #22 11 Mar, 2011, 12:56:24 »
To zamów sobie kopie u Sogga za ok.200zł (przyjdzie akurat z 8mką ;)), albo napisz do FMów o udostępnienie na testy, przestroisz sobie PASa do docelowego stroju w 8mce i będziesz wiedział co i jak.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #23 11 Mar, 2011, 13:33:54 »
...przestroisz sobie PASa do docelowego stroju w 8mce...
:lol: :D :lol:




to ja przepraszam... :D

No, jakoś mi się nie uśmiecha zmienianie teraz we Floydzie ustawień, trem settera, akcji , szczególnie na 25,5"  do F# :)
poczekam do końca czerwca ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: "DOPALACZE"
« Odpowiedź #24 11 Mar, 2011, 14:13:39 »
...przestroisz sobie PASa do docelowego stroju w 8mce...
:lol: :D :lol:




to ja przepraszam... :D

No, jakoś mi się nie uśmiecha zmienianie teraz we Floydzie ustawień, trem settera, akcji , szczególnie na 25,5"  do F# :)
poczekam do końca czerwca ;)

Zapomniałem, że masz floyda, reszta do testów by nie przeszkadzała gdybyś tylko strunki grubsze założył, chyba. Tak czy inaczej, zawsze masz fortepian Amanity :)
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24190 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
3 Odpowiedzi
4506 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2010, 22:34:41
wysłana przez theremin
9 Odpowiedzi
5267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:26:56
wysłana przez Vertigo
7 Odpowiedzi
8688 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2010, 15:02:14
wysłana przez Budzan