Autor Wątek: Le Konfigurator  (Przeczytany 4348 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Le Konfigurator
« 08 Mar, 2011, 12:52:39 »
Mam prosty pomysł, a jak wiadomo geniusz tkwi w prostocie (a, dziękuję, dziękuję!). Ostatnio kilku chłopa zamawiało jakieś wydumki gdzieś na Mazurach ;) i rozmowa zeszła na drewienka, pikapy.
Ja mu mówię: - Bierz ósemkie Blekołta (sługa czarodzieja Rumburaka)
On mie mówi: - EMdźi!
Ja mu: Belkołt
On mie: EMdźi, ale z X-sem!
Ja mu....

No i pomyślałem, że można by zrobić tak: bierzemy 2 próbki - pod wpływem klina, krancza i gejna. Wspomniane 3 próbki przepuszczamy przez, w sumie, zwykłą korekcję i wiemy co i jak. Przykład pomoże zrozumieć:

Chcemy gitarę - wybieramy drewno body, gryfu, podstrunnicy oraz pikapy. Od tego momentu konfigurator umożliwia odsłuchanie standaryzowanej próbki, jednej z 4 ;) wyżej wymienionych. Dalej: zmieniamy drewno body, na próbkę nakładana jest inna korekcja i już wiemy, w którą stronę idą zmiany. Można dać opcje dodatkowe, jak np. uwzględnienie kilkuwarstwowych gryfów z dwóch rodzajów drewna, dodanie innego topu na korpus.

Teraz tak, podkreślam: nie chodzi o odwzorowanie rzeczywistego brzmienia 1:1. Zdaję sobie sprawę z trudności/niemożliwości. Chodzi mie o uzyskanie pewnego dobrego przybliżenia. Nie każdy chyba wie w którą stronę zmieni się brzmienie, jeśli gryf będzie z bubingi? Albo jeśli fascynują mnie słoje orzecha i na korpusie zażyczę sobie taki top - to czy nadal mogę grać blekmetal, czy tylko djenty?

Myślę, że w praktyce polegałoby to po prostu na nakładaniu korekcji na w/w próbki referencyjne. Problem tylko w ich opracowaniu (korekcji). Ale przecież mamy na portalu testy np. takiej samej gitary, tylko z innymi pikapami. I już można uzyskać coś na kształt odpowiedni impulsowej takiego pikapa. Jeszcze tylko z kilkadziesiąt* takich i już! :D

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2011, 12:56:26 wysłana przez wujo Batman »
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #1 08 Mar, 2011, 13:13:56 »
Wtyczka Ozone ma opcje kopiowania EQ. Wrzucasz gitarki np. z periferi, a on je analizuje i robi preset dla eq który po nałożeniu na swoje gitary ma przybliżyć brzmienie do tych zanalizowanych. To by rozwiązało problem z IR którego sens nie do końca rozumiem.

Co do tych konfiguracji to trzeba by wziąć całą konstrukcję pod uwagę: skala, łączenie gryfu z korpusem, (mostek). LesPaul w takiej samej konfiguracji drewna jak mojego znajomego PRS odzywa się zupełnie inaczej, jestem pewny że to nie tylko przez pickupy.
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2011, 13:21:12 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #2 08 Mar, 2011, 13:21:30 »
Myślę, że pewne niuanse bym pominął, jak np. właśnie łączenie gryfu czy typ mostu. Z tym Ozonem - to już jakaś podpowiedź.
Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #3 08 Mar, 2011, 13:25:36 »
to już prędzej jak kazdy ponagrywa próbki swoich wioseł na eq ustawionym na 12 godzinę i opisze wiosło ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #4 08 Mar, 2011, 13:32:40 »
Nagrać - tak, ale wtedy tylko czysty sygnał z gity, żeby pominąć wpływ pieca, bo się już zrobi kosmos kombinacji.

I żeby na koniec móc wyhaczyć wpływ pojedynczego elementu.
Paczki z głów!

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #5 08 Mar, 2011, 13:36:45 »
Głupi pomysł, za dużo zmiennych.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #6 08 Mar, 2011, 13:42:34 »
Nagrać - tak, ale wtedy tylko czysty sygnał z gity, żeby pominąć wpływ pieca, bo się już zrobi kosmos kombinacji.

I żeby na koniec móc wyhaczyć wpływ pojedynczego elementu.

Tak, ale DI z PODa też będą brzmieć inaczej niż DI z jakiegoś M-audio, a jeszcze inaczej ze zintegrowanej karty ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #7 08 Mar, 2011, 13:50:57 »
Dlatego piszę od początku, że ma to być estymacja. Chciałbym tylko wiedzieć, czy jak se pierdolne top z cocobolo, to będzie jaśniej czy ciemniej i czy bardzo, rozumicie.

ED: teoria względności: nie chodzi o to, żeby umieścić brzmienie dokładnie na skali, tylko na ilościowym wyłapaniu zmiany i jej kierunku przy zmianie danego elementu.
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2011, 13:53:35 wysłana przez wujo Batman »
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #8 08 Mar, 2011, 14:09:04 »
Dlatego piszę od początku, że ma to być estymacja. Chciałbym tylko wiedzieć, czy jak se pierdolne top z cocobolo, to będzie jaśniej czy ciemniej i czy bardzo, rozumicie.

Powinno Ci się spodobać: jaśniej czy ciemniej? :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #9 08 Mar, 2011, 14:19:28 »
Ej, no toż ja niedługo na emeryturę, aż tak mnie internet nie ominął ;) A gdzie tam jest guzik play, a gdzież kombinacje chociaż 2 elementów? Nasz konfigurator by przebił ich wszystkich, obrazkowo też by mógł działać - byśmy byli bogaci!
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #10 28 Lis, 2011, 10:27:05 »
Turnus mija - a ja niczyja!
Chłopaki - od marca komputeryzacja poczyniła znaczące postępy, więc odrywać się od Skyrima i pomyśleć nad tym, opatentować. Sława i pieniądze na wyciągnięcie ręki, światowe tuzy tylko czekają z piórem nad czekiem. Może to być pomysł na pracę magisterską.
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #11 28 Lis, 2011, 14:06:06 »
Myślę Bat, że to trochę awykonalne. Nie zrobisz odpowiedzi impulsowej czegoś co samo w sobie nie brzmi, nie wydaje dźwięku. To części składowe, które w całości dają dźwięk i formę. No zbierając odpowiedź impulsową jest to zawsze paczka, pomieszczenie i jakiś wzmak. Odpowiedź impulsowa pikapa jakby sama w sobie nie istnieje. Mówisz czysty sygnał. To ma sens, ale to też zależy od wielu zmiennych, nawet to jakie masz struny, nowe, stare, cienkie, grube. Bat musisz po prostu zaufać sobie :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #12 28 Lis, 2011, 14:07:52 »
Nie da się tego zrobić aktualnymi metodami. Match EQ bardzo słabo oddaje dynamikę oryginału uproszczając temat maxymalnie.Jakby się dało,  każdy miałby brzmienie gitar ala Adam D.  :'(
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #13 28 Lis, 2011, 14:27:56 »
The Laseczkazz - odp imp to tylko skrót myślowy. Chodzi bardziej o eq czy jakąkolwiek inną manipulację sygnałem, żeby było słychać w jakim kierunku idzie zmiana, tylko tyle i aż tyle.
Na stronie BKP jest ten sam kawałek puszczony przez różne typy przystawek i słychać różnice, to samo (metoda dowolna) zrobić z innymi elementami la giutarra.
Paczki z głów!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #14 28 Lis, 2011, 15:07:36 »
Teoretycznie można by zrobić takie same korpusy w rożnych drewnach i takie samy gryfy w rożnych drewnach. Do tego rożne pickupy ponagrywać rożne kombinacje na DI, ale poszło by na to ffchui kasy.

4 korpusy

20 gryfów (ew. gdyby zrobić tylko palisander, heban, klon to wyszło by 12 gryfów)

Pickupy różne by trzeba było pokombinować.

W kupić porządne klucze i dobry mostek (koniecznie stały).

Do konfiguratora widzę tylko gryf wkręcany.

Dużo kasy, dużo zmiennych, dużo pierdolenia.

A takie robienie w EQ to może być przekłamane.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #15 28 Lis, 2011, 16:17:06 »
Nie wiem, czy Żona pozwoli ;).
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #16 28 Lis, 2011, 17:45:46 »
Nie zapominajmy, że pobierając sygnał poprzez Match EQ nie dostajemy tego brzmienia gitary jakie było zarejestrowane (pacz: Zorro in Artro :D). Sygnał po obróbce, masteringu to już nie to.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Zomballo

  • Gość
Odp: Le Konfigurator
« Odpowiedź #17 28 Lis, 2011, 19:52:09 »
Ale ale ale Lajnsixom przecież juz sie to jakis czas temu udało i zrobili Variaxa. Jak się ma ta gita do oryginałów? Nie mam pojęcia. W kazdym razie zbiera to sygnał z piezo i obrabia prockowo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2012, 12:36:13
wysłana przez Guitar Spot
3 Odpowiedzi
5879 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2017, 19:01:08
wysłana przez mastEr_eXplorer