Autor Wątek: 2 nowe ósemki made by PAS Guitars  (Przeczytany 46575 razy)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #75 20 Wrz, 2007, 08:04:41 »
Gratuluję Bishu nowego badyla :)

Nie stwierdziłem, że nie ma takiej gitary. I powiem, że spodziewałem się, że jest już conajmniej kilka gitar o podobnym kształcie ;) Po prostu nie spotkałem się wcześniej z taką ;)

A opowiedz coś więcej o zastosowaniu w niej e-bow`a jak już tylko sobie pograsz :evil:
Jeżeli to prawda oczywiście :?:
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline bishu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #76 20 Wrz, 2007, 10:02:26 »
Cytat: "Sinner"
Cytat: "bishu"
tu masz linka do gitary która była inspiracją:
http://www.firstact.com/P...top_Silver.aspx


Dziwne...

Bo wyglada jak kopia Ibanez'a 540p2
 :twisted:

Obrazek


No rzeczywiście wygląda... człowiek nawet nie ma świadomosci co kopiuje  dopóki go nie uświadomią  8)
A e-bow na razie z pewnych powodów musi poczekać (no chyba, że wzorem Adam Jones'a  zastosuje zamiast tego Epi-Lady, świetnie sprawdzający się jako substytut e-bowa depilator).  No i dziękuje za gratulacje, ale jeszcze czekam na tego potwora. Mam nadzieję, ze chopaki z DHL-a staną na wysokości zadania.

Edit:
gitara dotarła wczoraj cała i zdrowa. Jak będe miał troche więcej czasu to wstawie fatalnej jakości zdjęcia i napisze coś więcej.
pozdro

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #77 21 Wrz, 2007, 20:56:37 »
ok, gdzie zdjęcia? hę?  :twisted:

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #78 09 Lis, 2007, 12:35:24 »
Witajcie!

Skompletowałem fotostory mojej wydumanej ósemeczki - PERIHELLIUM - zbudowanej przez Pana Przemka Sułkowskiego, zapraszam do oglądnięcia

taki był projekt:



surówka:







po sklejeniu i malowaniu:





a to już gitara w ostatniej fazie montażu:










reszta zdjęć gdy dostanę ją w swoje ręce:)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #79 09 Lis, 2007, 12:58:02 »
Miesko!  :twisted:

Gratulacje

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #80 09 Lis, 2007, 15:24:30 »
super! Bardzo fajnie wyszła grafika na tych zdjęciach. Jak ją dostaniesz to zrób koniecznie własne tez z wieksza ilościa szczegółów. co za pickupy tam siedza?? 808??

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #81 09 Lis, 2007, 21:00:40 »
Bardzo fajna. jak mozesz to wez na priva powiedz ile Cie kosztowala ;)
No pain No gain !

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #82 10 Lis, 2007, 01:57:41 »
Jedna z ładniejszych ósemek, widzę, że wzorowałeś się kształtem na Schecterze 007, ma cieżkawy wygląd co dobrze psauje do ósemki :)

Pzdr i jakie wrażenia z grania? jaki setup?

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #83 10 Lis, 2007, 08:18:34 »
co do pickupow to siedza tam dwa Merliny robione na zamowienie. Trojpozycyjny przelacznik z rozdzielaniem cewek w srodkowym ustawieniu w zasadzie zrobi mi wszystkie brzmienia jakie chcialem. A wrazeniami z gry podziele sie jak tylko dostanę tego potwora w moje rece:) mysle ze po weekendzie kika dni bede mial ja juz u siebie. Wraz z Panem Przemkiem doszlismy do wniosku ze trzeba zwiekszyc grubosc dwoch najgrubszych strun z 60 na 65 dla B i 80 na 85 dla Fis. przy menzurze 27'' powinny robic juz niezla robote. Na koniec musze wpomniec, ze kontakt a zarazem dopracowywanie wszystkich szczegolow z Panem Przemkiem jest godne pochwaly i uznania. Brawo!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #84 14 Lis, 2007, 08:34:07 »
O cholera! Piękna... Szczerze zazdroszczę  :twisted:

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
  • Cały drżę...
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #85 15 Lis, 2007, 20:32:13 »
Z wyglądu - zajebiste wiosło.
Mam nadzieję,  że gada też ładnie.
~~Bless Cain~~

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #86 09 Gru, 2007, 10:36:40 »
No, to czas zabrac sie za recenzje tego mojego wioselka 8 strunowego. Wstrzymywalem sie z tym az stane sie bardziej obiektywny wobec tego instrumentu i nabiore dystansu tak zeby efekt "wow" troche mi minal. postanowilem zamknac ta recenzje w kilka kategorii z ocena kazdej z nich w skali od 1 - 6
- Wyglad:
zycze wszystkim gitarowcom tak milych doznan wizualnych jakie daje mnie ta gitara, jest po prostu sliczna, niezwyklosci tych doznan dodaje ten wzorek a'la Geiger ktory uwidacznia sie pod odpowiednim katem patrzenia oraz pod wplywem rodzaju padajacego na niego swiatla. Ogolnie gitarka robi wrazenie, jest potezna, ciezka i mroczna. Ocena: 6
- Wygoda gry:
no tutaj ta gitara jest nielada wyzwaniem, trzeba spedzic dlugie godziny zanim sie przyzwyczai do rozmiaru gryfu, odleglosci miedzy progami oraz do odstepow miedzy strunami, ze o ósmej strunie nie wspomne. sila kostkowania prawa reka oraz nacisku na struny lewa tez musi byc odrobine wieksza zatem wymaga ogrania. Ogolnie gra sie calkiem przyjemnie , gryf z tylu jest ladnie wyprofilowany i sprawia ze kciuk nie boli przy dluzszym graniu. Zeby jednak uniknac nadmiernego wyginania nadgarstka i zwiazanego z tym bolu gitare trzeba zawiesic sobie nieco wyzej na pasku tak by czuc komfort w trakcie gry. Ocena: 4
- Brzmienie:
Na sucho gitara brzmi klarownie i wyraznie z zaznaczonym dolem, sustain jest wystarczajacy. Po podlaczeniu do wzmacniacza na czystym kanale pickupy zaskakuja swoja moca dajac przesterowany sygnal, dopiero po skreceniu gaina na kanale czystym mozna rozkoszowac sie paleta brzmien jakie daje 3 ustawienia ktore sobie zazyczylem. w srodkowym ustawieniu przelacznika graja mi wewnetrzne cewki obu Merlinow dajacy znany wszystkim fenderowski klang, jednak ten klang podbarwiony jest mocno dolnymi czestotliwosciami. Jak sie potem przekonalem wszystkie parametry wzmacniacza trzeba bylo ustawiac niejako od nowa pod ta gitarke by wszystko to ladnie zagadalo.  A wierzcie mi ze gada przepieknie, az balem sie o to ze ten dol bedzie mi mulil ale jednak nie, po odpowiednim ukreceniu wzmaka nie ma o tym mowy. Wszelkie uklady riffow brzmia przepoteznie nawet nie uzywajac basowej fis. dla porownania wzialem sobie dwie siodemki ktore mam i powiem ze moca nie dorownuja ósemce. Co do ósmej struny hm... to kolejne wyzwanie przed ktorym stanalem, ogromna grubosc bo 88 daje swoje, riffy na niej miazdza. Najfajniej wychodza standardowe akordy z dodanymi przewrotami na basowych strunach. Najbardziej zadowolony jestem z brzmien solowych: pelnia brzmienia i selektywnosc, z pewnoscia do karkolomnych wyscigow na gryfie gitara sie nie nadaje choc zobaczcie chociazby na youtube co z ósemkami wyrabia Rusty Cooley albo Dino:)
Ocena: 5.5
- Mostek tremolo:
Nie wiem jaki patent stosuje firma Kahler ale ten mostek bije wszystkie Floydy na glowe, nie dosc ze ma mnostwo dosc prostych ustawien to jeszcze chodzi lekko jak piorko nawet przy tak ogromnym naciagu strun. Jedyny mankament do ktorego rozwiazania jeszcze nie doszlem jest zakres dzialania opuszczania strun podczas wajchowania otoz nie da sie opuscic strun tak by wisialy z gryfu co milosnikow dive bomb moze zniechecic, byc moze da sie to jakos wyregulowac ale nie doszedlem do tego jeszcze. Ja jednak tak ekstremalnych rzeczy nie wyczyniam zatem jak dla mnie mostek spelnia wszystkie zadania jakie sa dla mnie pozadane, no i oczywiscie trzyma pieknie stroj co jest dosc istotne. Ocena: 5

Moja ogólna ocena to: 5.12 oddaje obraz tej niezwyklej gitary. Mozliwosci jakie daje ósma struna sa ogromne ze wymienie chociazby przewroty akordowe oraz harmonie z basem, ze o riffach nie wspomne. Instrument jest wymagajacy, trzeba do niego czasu i cierpliwosci ale z perspektywy cwiczenia na niej ok dwoch tygodni stwierdzam ze warto!!!

Mam zamiar uzyc tej gitary do nagrania najnowszej plyty mojego zespolu PERIHELLIUM, zatem mysle ze podziele sie z wami za jakis czas probkami:)

 Na pochwale zasluguje rowniez kontakt z Panem Przemkiem ktory sobie cenie najbardziej, zreszta wszyscy zamawiajacy gitary u niego moga to potwierdzic, ja tez sie do nich przylacze. Kazdy szczegol tej gitary zostal omowiony zatem nie bylo niespodzianek. BRAWO!!!

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #87 09 Gru, 2007, 10:43:11 »
I na koniec jeszcze garsc nowych fotek robionych przez Pana Przemka:












Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
2 nowe ósemki
« Odpowiedź #88 09 Gru, 2007, 15:51:51 »
vader, Twoj test jest w DZIALE Z TESTAMI  :P  :twisted:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
16863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2010, 14:32:37
wysłana przez birthmark
19 Odpowiedzi
13783 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2007, 21:26:16
wysłana przez Pan Sinner
9 Odpowiedzi
8431 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2008, 15:27:13
wysłana przez NaPk!n
34 Odpowiedzi
36705 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 14:30:27
wysłana przez youshy
19 Odpowiedzi
13269 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2010, 13:18:18
wysłana przez Marency