Autor Wątek: Wejście mic w laptopie - pomocy.  (Przeczytany 7151 razy)

Offline Qrczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
Wejście mic w laptopie - pomocy.
« 06 Lis, 2009, 08:39:13 »
Ostatnio jakiegoś otępienia umysłu chyba dostałem. Jako, że ostatnio sporo podróżuję, to oprócz gitarki zawsze zabieram V-Amp'a 2, bo siara i syf ale małe i lekkie, a przedewszystkim jestem w posiadaniu tego gówna :P a na nic nowego kasy nie mam póki co. I ostatnio chciałem coś nagrać na lapka, podpinam V-amp'a w wejście mikrofonowe i co? i dupa. Laptok cały czas zbiera wszystko z wbudowanego mikrofonu. Latałem po ustawieniach, ale nigdzie nie mogę znaleźć jakichkolwiek ustawień czy coś, żeby zmienić tak, co by sygnał wchodził z wejścia mikrofonowego a nie z wbubdowanego mica. A nie przecież musi być jakaś opcja, tylko widać mnie to ostatnio coś przerosło, a rzecz jest wkur....ąca, bo człowiek nawet nie ma jak nagrać jakichś nowych pomysłów ;/ jakbym miał kase to bym kupił jakiś normalny interface na usb nawet czy coś, ale niestety na razie brak kasy więc muszę tego nieszczęsnego V-Amp'a jakoś odpalić. Laptop To lenovo SL500 jakby co. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A z jakiego DAWa korzystasz? W ten sposób najprościej ustawisz co czym ma Ci zbierać.

Offline Qrczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
na razie stary, wysłużony CEP i ableton Live. Ale obydwa zbierają tylko sygnał z mica wbydowanego w lapka. Jak bym nie ustawił, to lipa :/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Rozumiem, że Panel Sterowania > Dźwięki sprawdzałeś już... w takim razie nie wiem, może Asio4all zainstaluj i to coś pomoże?

Offline Qrczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
w panelu mam tylko "Conexant HD Audio Input" i nic więcej. Pod tym siedzi niestety tylko wbudwany mic. Chyba że jestem ślepy ;/

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Może olej to na razie i się wepnij w linię?

Chyba że nie masz linii. :o

Offline Qrczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
aż takiego zaćmienia nie dostałem, żeby nie zlokalizować wejścia liniowego, jeśli by ono było ;) w tym problem, że mam tylko wejście mic i wyjście słuchawkowe :/

Offline Jerry

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
  • Are You Rebel? ;>
    • Oficjalna strona zespołu Thy Hastur
Hmmm Ja też mam mały problem z wejściem w laptopie. Niestety nie mam zewnętrznej karty muzycznej ani nic takiego. Mam tylko wejście Line/mic. Podpinam gitarę, włączam amplitube w cubase i gitara owszem chodzi ale jakaś taka zamulona jest jak bym potencjometr od głośności do połowy rozkręcił tylko w wiośle. Najgorsze jest to że mam Asio4all i wcześniej hulało mi to zajebiście. W pewnym momencie coś się spierdoliło i jest kaszanka. Najlepsze jest to że jak podepnę wiosło przez multiefekt ustawiony w bypass to śmiga zajebiście z takim sygnałem jak być powinno. Próbowałem już chyba wszystkiego łącznie z regulacją siły wejścia mikrofonowego i podbicia db - efekt jest taki ze tylko ilość szumów się zwiększa... :/
Are You Rebel???
-----------------------------
www.myspace.com/thyhastur

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jerry, może kabelek coś nie tego?

Offline Jerry

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
  • Are You Rebel? ;>
    • Oficjalna strona zespołu Thy Hastur
Kabelek jest ok na 100% bo jak podłączam przez multiefkt to ten sam kabel podpinam. wydaje mi się że to jakaś różnica sygnałów. Tak jak by z samego wiosła był za słaby.
Are You Rebel???
-----------------------------
www.myspace.com/thyhastur

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
15828 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2007, 17:31:21
wysłana przez nikt
11 Odpowiedzi
15709 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 19:03:13
wysłana przez BetoNova
9 Odpowiedzi
3353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2012, 19:02:46
wysłana przez howitsmade
0 Odpowiedzi
765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2012, 15:06:37
wysłana przez escape_artist
6 Odpowiedzi
3090 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2018, 17:36:08
wysłana przez kondzio4