Autor Wątek: GR5 na laptopie  (Przeczytany 3458 razy)

Offline howitsmade

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
GR5 na laptopie
« 02 Kwi, 2012, 20:30:11 »
Witajcie. Mam problem z uruchomieniem GR na miom laptopie HP. Na kompie stacjonarnym program działa, wpinam gitare przez linein. Natomiast na lapku problem wygląda tak. GR5 się uruchamia, gitare wpinam w złącze mikrofonowe, ale dźwięk zbierany jest przez mikrofon wbudowany w kamerkę internetową. Nawet wówczas gdy wyłączę w menadżerze urządzeń mikrofon wbudowany i pozostawię włączony mikrofon zewnętrzny. Co ciekawe słychać jakiś efekt tylko po podłączeniu słuchawek. Bez słuchawek nic nie słychać, tylko widać w programie skaczące paski głośności (bardzo wyraźnie gdy trące obudowę w okolicy kamerki). Mam zainstalowane sterowniki audio, Asio4All i nie mam pojęcia czemu tak się dzieje.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: GR5 na laptopie
« Odpowiedź #1 02 Kwi, 2012, 21:21:46 »
Spróbuj w ustawieniach ASIO zdezaktywować kompletnie input z Micro.

Offline howitsmade

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: GR5 na laptopie
« Odpowiedź #2 02 Kwi, 2012, 23:43:55 »
Niestety gdy tak zrobiłem cały program cichnie. W zakładce Routings->Inputs pojawiają się Not Connected1 i not connected2, do tej pory było MicIn1 Micin3

Dodam że jest to win7 64bit. W windowsowym rejestratorze dźwięku, normalnie wykrywa sygnał z gitary wpiętej w mikrofonowe, a GR5 ciągnie sygnał z wbudowanego mikrofonu, pomimo tego że jest on wyłączony.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: GR5 na laptopie
« Odpowiedź #3 03 Kwi, 2012, 00:07:03 »
No bo ASIO zbiera tylko z jednego urządzenai sygnał i zamiast robić to z Line-In, on bierze Majka. Nie amsz możliwości usunięcia, albo wyłączenia mikrofonu w menadżerze urządzeń? Jeśli tak to spróbuj ;)

bandit112

  • Gość
Odp: GR5 na laptopie
« Odpowiedź #4 03 Kwi, 2012, 11:57:35 »
Albo w biosie?

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: GR5 na laptopie
« Odpowiedź #5 03 Kwi, 2012, 12:15:14 »
Panel sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Dźwięk -> zakładka "Nagrywanie" i wyłączasz wszystkie urządzenia oprócz zewnętrznego mikrofonu.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: GR5 na laptopie
« Odpowiedź #6 03 Kwi, 2012, 12:42:50 »
No chyba właśnie wyłącza ten mikrofon, skoro on zbiera mu sygnał, a nie line-in, czyż nie? :)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: GR5 na laptopie
« Odpowiedź #7 03 Kwi, 2012, 13:20:45 »
Mikrofon wewnętrzny (ten od kamerki) ma być wyłączony. Mikrofon zewnętrzny, jako że gitara jest podpinana pod mic-in, ma być włączony. Ustawienia ASIO i GR na załączonym obrazku:

Analogicznie w zakładce 'Outputs' ustawiamy outputy takie jak w ASIO.




Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: GR5 na laptopie
« Odpowiedź #8 03 Kwi, 2012, 13:25:33 »
a no chyba, że wpina wiosło do mic-in. zwracam honor :)

Offline howitsmade

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: GR5 na laptopie
« Odpowiedź #9 04 Kwi, 2012, 19:02:46 »
Dobra Panowie, poradzone... :) teraz problem pojawił się gdy próbuje uruchomić GR5 jako wtyczke Cubase5. Na stacjonarnym GR5 pod Cubase3SX działa jak należy, natomiast na laptopie z C5 nie działa. Choć mam podejrzenia żę to wina Cubase bo w ogóle nie zbiera sygnału z gitary.
I jeszcze jedna sprawa. Zauważyłem, że generowany dźwięk przez GR5 na stacjonarnym (z zintegrowaną kartą dźwiękową) jest chyba lepszy niż na laptopie. Na obu komputerach odsłuchuje na przyzwoitych słuchawkach. Rozumiem, że to chodzi o układ dźwiękowy w laptopie? Zaradzić na to można kupując jakiś interfejs zewnętrzny?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
4146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2008, 23:27:15
wysłana przez Pan Sinner
9 Odpowiedzi
7231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2009, 16:15:25
wysłana przez Jerry