Autor Wątek: Czy Wasze monitory, prawy i lewy, grają inaczej? :D  (Przeczytany 9731 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Nie wygłupiam się. Odesłałem do serwisu Laudy tanie Alesis Elevate 5 kupione w RnR bo wyraźnie jeden z nich grał inaczej niż drugi.

Dostałem odpowiedź, że jest to cecha produktu, wynika z przyjętych przez producenta rozwiązań konstrukcyjnych.

Różnica była taka, że jeśli z fractala zapiąłem tą samą symulację paczki na obu kanałach, w ślepym teście każdy powiedziałby, że grają dwie zupełnie inne :D

Jeśli to jest cecha konstrukcyjna tych głośników, to hmmm... serdecznie wszstkim polecam Alesis Elevate :D Dodają mnóstwo niespodziewanej i losowej frajdy do zabawy w homerecording. Takie jajko z niespodzianką, kto by pomyślał.

A czy polecam RnR i Laudę - to się zaraz dowiem i zdam Wam relację.

 

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Moje Adamy (obie pary) przyszły z certyfikatem parowania i wykresem graficznym z testów z obu. To samo widziałem nawet w wyższych Behringerach. Inna sprawa, że nigdy nie znajdziesz dwóch identycznie grających, ani dwóch identycznie słyszących uszu ;)

Jeśli różnica była bardzo słyszalna, zamieniałeś monitory miejscami (w różnym miejscu w pokoju mogą różnie grać) i kilka osób to potwierdziło to zwyczajnie należy się trzymać od Alesisów z tą unikatową cechą konstrukcyjną (to się profesjonalnie nazywa "random not even paired with china certificate of we don't care - ryż był przegotowany")
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
W jednym jest wzmacniacz, w drugim nie. Nie są takie same więc nie grają tak samo.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
W jednym jest wzmacniacz, w drugim nie. Nie są takie same więc nie grają tak samo.

To jest jasne. Producent o tym nie wie? Nie podejmuje starań by różnice byly minimalne?

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
nie wiem jak teraz, ale berki 2031a, które kupiłem lata temu także miały certyfikaty i wykresy na każdy monitor i grają tak samo, a przynajmniej nie zauważyłem diametralnych różnic.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Miałem to samo. Może nie w tych samych monitorach, ale... Po miesięcznej wojnie udało się wymienić na model wyższe, za moją lekką dopłatą. Najgorzej było w dole, w prawym monitorze stopa dziwnie klikała, bas miał inny bździąg. Fakt faktem, konstrukcyjnie różnią się od siebie ze względu na wzmacniacz. Gdy pojawi się wolny pieniążek, następna para będzie pasywna.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Lol, w satelitkach od creative'a za 150 PLN za 2.1 nie ma takich problemów :D

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
W jednym jest wzmacniacz, w drugim nie. Nie są takie same więc nie grają tak samo.

To jest jasne. Producent o tym nie wie? Nie podejmuje starań by różnice byly minimalne?

Producent podejmuje starania w celu maksymalizacji zysku.

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Mam to samo na Alesis Elevate 3. Ten ze wzmakiem jest cięższy i inaczej rezonuje na basach. Jakbym je kupował do homerecordingu to pewnie bym się wkurzył, ale za taką cenę ciężko wytrzasnąć coś brzmiącego lepiej. Creativy i inne podobne wynalazki może są bardziej "symetryczne", ale leżą w innych aspektach reprodukcji dźwięku.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 474
    • myheaven
U mnie też kiedyś jeden z odsłuchów nagle zaczął źle grać ( a mam wywalone w kosmos komercyjne głośniczki  Genius   ;D i jakoś nauczyłem się ich słuchać ) . Kanały basowe miałem z tyłu i przerzuciłem je do przodu i nagle kiedyś jeden zaczął źle grać, obcinał doły.  Zacząłem kumbinować w ustawieniach na karcie w kompie i nic , i tak 2 dni rzeźbiłem. Dopiero później moja żonka mi powiedziała żebym wyciągnął sobie z kanału basowego klocki Lego które mój młodszy syn nawciskał ile się da. Skubany tak nawciskał że ledwo co wydłubałem. Ale od razu poziomy się wyrównały i wszystko wróciło do normy. Więc przyczyną  mogą być klocki Lego   :D
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Generalnie trzeba kupować od firm, które przynajmniej w torii parują głośniki. Poza tym mam cały czas nadzieję, że monitory stoją (czy lepiej dla Ciebie - nie stoją) w symetrycznym środowisku. Nawet jakie masz ściany za sobą - wszystko ma znaczenie. 20 lat temu zarabiałem 800zł i wziąłem na raty kolumny za 3200 (to i chyba jasne, czemu nocy przed decyzją ostateczną nie przespałem ;)) i jak przyszły z wymarzonej Kanady i je podłączyłem, to byłem w szoku, że każda brzmi inaczej! A przecież miałem w łapie certyfikat parowania z wykresami dokładnie tych dwóch sztuk! Okazało się, że musiałem przemeblować pokój i wszystko się cudnie wyrównało.

Spoiler
Paczki z głów!

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
... i jak przyszły z wymarzonej Kanady...

Paradigm dobrze robi metalurgiczną robotę, zwłaszcza nieodżałowana seria Studio :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Mam to samo na Alesis Elevate 3. Ten ze wzmakiem jest cięższy i inaczej rezonuje na basach. Jakbym je kupował do homerecordingu to pewnie bym się wkurzył, ale za taką cenę ciężko wytrzasnąć coś brzmiącego lepiej. Creativy i inne podobne wynalazki może są bardziej "symetryczne", ale leżą w innych aspektach reprodukcji dźwięku.

Wszystko tutaj zależy od modelu, ale zasadniczo poniżej 500 PLN i 5", moim zdaniem miksować da się skutecznie jedynie na słuchawkach. :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
... i jak przyszły z wymarzonej Kanady...

Paradigm dobrze robi metalurgiczną robotę, zwłaszcza nieodżałowana seria Studio :)
Nie mówiąc o Energy C4 ;)
Paczki z głów!

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
No kurwa

??... :D

Od 0:59
Paczki z głów!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Parę dni temu kupiłem Elevate 5, po podłączeniu lewa kolumna grała ciszej, gorzej i w ogóle chujowo.
Kupiłem nowy przewód do połączenia kolumn i problemy znikły. Nie słyszę obecnie różnicy w ich brzmieniu.
I nawet nie wkurwiajcie mnie, że jak wrócę do domu i się wsłucham to usłyszę, że jednak grają inaczej :/
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
O, siemasz, Dexterek. Oczywiście zmieniałem kabel. Było dokładnie to samo :(

Offline tummek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Ja przy swoich wymielem nie tylko kabel jack jack, ale też pokombinowalem z kablem rca mini jack zamieniając lewy z prawym kilkakrotnie, ale dało to końcowy efekt zadwolenia

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2016, 21:19:38 wysłana przez tummek »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Matko Niebiesko, Dexterek wrócił! Jest szansa dla tego forum(?) ;)
Paczki z głów!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Taka historia mi się jeszcze przypomniała:
W 2 klasie podstawówki wchodziłem do klasy, a kolega w tym czasie zamykał drzwi. Skończyło się poturbowaniem, rozwaleniem ucha i jego szyciem. Od tego czasu na jedno z uszu słyszę inaczej niż na drugie.
Być może monitory Alesisa kompensują moją wadę słuchu :>
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline tummek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Nie chce odgrzewać kotleta... ale niech bedzie mądrość dla potomnych.

Dziś zmieniłem kabel na kolumnowy pdconnex speakercable słucham juz od oponad godziny i lewa gra nieznacznie ciszej

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
37 Odpowiedzi
16342 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2010, 14:31:36
wysłana przez Bash
5 Odpowiedzi
3289 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2010, 09:48:40
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
3112 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2011, 14:53:35
wysłana przez Harnaź
10 Odpowiedzi
7013 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2011, 14:57:49
wysłana przez sify11
10 Odpowiedzi
4510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2014, 10:31:31
wysłana przez Algiz