Autor Wątek: Jakie pickupy do Setiusa zamiast EMG? BKP?  (Przeczytany 2360 razy)

Offline Romek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
    • Studio nagrań Nonagram
Jakie pickupy do Setiusa zamiast EMG? BKP?
« 22 Lut, 2014, 13:45:36 »
Heloł,

Zwracam się z prośbą o poradę jeśli chodzi o dobór pickupów do Setiusa 7 (korpus- mahoń, podstrunnica-heban)
Mam EMG z których nie jestem do końca zodowolony (może ktoś chce set EMG-707? )
Zastanawiam się nad BKP jednak nigdy na nich nie grałem, z chęcią bym je sprawdził i to najlepiej w mahoniowych wiesłach, ale nie mam za bardzo jak.
Chyba że jest tu ktoś z Krakowa co pomoże.

Potrzebuję pickupów bardziej reagujących na dynamikę, ale też nadających się do ciężkiego grania. W miarę uniwersalnych. Aktualny setup mam Xotic SL Drive, BASH Sidewinder Triple i mam do tego 2 kolumny na V30, jedną otwartą i jedną zamkniętą. Gitara wykorzystywana głównie w studiu. Może być w sumie nawet tylko jeden pickup pod most.

Pozdro 666

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
SD Blackout AHB-1 oczywiście, mam w Setiusie 7 barytonowym i jestem mega zadowolony ;)
mniut i piah

Offline Romek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
    • Studio nagrań Nonagram
No chciałem raczej coś innego niż aktywy, myślałem żeby sprawdzić blackouty bo to tylko kwestia wykręcenia i przykręcenia ale nikt w okolicy nie miał

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Blackouty zdecydowanie lepiej reagują na dynamikę niż EMG, sprawdzone organoleptycznie :P
mniut i piah

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Z czystym sumnieniem polecam do Setiusa 3 pickupy pod most i dwa pod gryf ;) Brzmienie rzecz gustu, ale z pewnością są to rozwiązania które nie dają ani za dużo dołu, ani za dużo góry. Brzmienie jest zbalansowane, czytelne i przyjazne dla miksu.

Pod most - BKP Nailbomb - stworzona dla Setiusa, pięknie "gwoździ" i doskonale się czyści volumem. Od deathmetalu przez posty do ładnych czystych. Do tego SH4 i SH6, wiadomo o co chodzi, w Setiusie spisują się znakomicie, wszystkiego - gainu, środka, góry itp ile trzeba.

Pod gryf - SH2 - o tym pickupie napisano wszystko, znaokomicie zbalansowany w Setiusie, przepiękne dzwoniące czyste. Dimarzio Blaze neck - świetne lejące się leady, nie za dużo basu, ale nie tak dźwięczny na czystych.
weimar guitar gently weeps

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Ale w którym Setiusie? Bo kolega nie ma standardowego ;)
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
9205 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2006, 20:11:36
wysłana przez el-biczel
21 Odpowiedzi
5244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2012, 21:35:32
wysłana przez mondomg
1 Odpowiedzi
1827 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2013, 08:23:48
wysłana przez Ewolter
12 Odpowiedzi
5017 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2015, 13:05:03
wysłana przez Olcha
22 Odpowiedzi
12520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2024, 19:57:55
wysłana przez grigoras