Autor Wątek: Jakie pickupy do łojenia do Ibaneza RGDIX7MBP ?  (Przeczytany 11852 razy)

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Witam.
Tak jak w temacie. Jakie pickupy polecacie do tego Ibaneza. Ograłem seryjne fusiony, teraz mam hathory na wzór blackhawków, jednak nie jestem do końca do nich przekonany. Dość mocno szumią (pomimo dobrego ekranowania gitary i poprawienia niedoróbek fabrycznych).
Dodam że korpus jesionowy a gryf i podstrunnica klonowe.
Ponadto gitara ma w wysokich częstotliwościach takie irytujące dzwonkowe przydźwięki można to oczywiście skorygować equalizerem ale nie o to chodzi.
Co byście polecali ? Może przejście na Alnico5 z ceramików ? Propozycje proszę 😁

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Tylko EMG 81.

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Miałem EMG 81 w Sterlingu gadał zacnie ale Razorwire jest niegorszy , dalej mega mocny, klarowny ale mniej skompresowany. Przypominam że jest to gitara 7 strunowa z dość jasnym brzmieniowo drewnem 😁

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Miałem tego Ibka i też w tych Fusionach irytował mnie ten przydźwięk w górce.Mam teraz RGD71ALPA-CKF z BKP Afrtermath i brzmi to kapitalnie :) Korpusy podobne więc sądzę że sound będzie też podobny. Gdybym znowu miał mieć rgdix to wsadzilbym Afrtermatha :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
EMG 81

Nie dziękuj

Ewentualnie @Dale Cooper ma Blackouty w passive wymiarówce
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
mniut i piah

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Optuje za pasywami 😁 co z bare knuckle brać ? Boje się że aftermath będzie miał za dużo góry

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Do posłuchania, Ibanez Lecha na Aftermath vs mój custom na DiMarzio Fusion Edge:
https://youtu.be/Z0ezcCMAsh8?si=X4vLmRl1JS803HJO

« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2023, 14:27:15 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Optuje za pasywami 😁 co z bare knuckle brać ? Boje się że aftermath będzie miał za dużo góry

Weź to pierdol, hype już dawno minął :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
@Dale Cooper  No i ja wyłapałem tą wkurwiającą górkę na Fusionach. Na Afterach tego nie ma.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Ale pisałeś że Aftermathy mogą mieć za dużo góry :X
mniut i piah

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Co to sie stało że ludzie na forach zaczeli EMG polecać, niedługo będzie żeby lampe sprzedać i marshalla mg kupić

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Co to sie stało że ludzie na forach zaczeli EMG polecać, niedługo będzie żeby lampe sprzedać i marshalla mg kupić

Cykl zatoczył koło.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Mogą ale  nie muszą. Moje obecne pickupy mają dużo góry.  Są to hathory robione na wzór blackhawków, a blackhawki mają więcej góry niż aftermathy. Na filmiku usłyszałem ten wkurwiający jazgot DiMarzio, szczególnie w wyższych rejestrach. 

Posty połączone: 01 Sty, 2024, 15:45:05
I ogólnie z filmiku usłyszałem że aftery są wszechstronniejsze, mają bardziej otwarty, przyjemniejszy dla ucha dźwięk. DiMarzio zdawały się nieco bardziej zwarte.
« Ostatnia zmiana: 01 Sty, 2024, 15:45:05 wysłana przez grigoras »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Nie napisałeś nic na temat reszty sprzętu, w jakich klimatach muzycznych się obracasz itd. Widzę też, że mocno jesteś nakręcony na Aftermathy, więc je zamontuj ;). Jeżeli Ci nie podpasują to wstawisz coś innego.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Mogą ale  nie muszą. Moje obecne pickupy mają dużo góry.  Są to hathory robione na wzór blackhawków, a blackhawki mają więcej góry niż aftermathy. Na filmiku usłyszałem ten wkurwiający jazgot DiMarzio, szczególnie w wyższych rejestrach. 

Posty połączone: 01 Sty, 2024, 15:45:05
I ogólnie z filmiku usłyszałem że aftery są wszechstronniejsze, mają bardziej otwarty, przyjemniejszy dla ucha dźwięk. DiMarzio zdawały się nieco bardziej zwarte.

Aftermath jest przede wszystkim bardzo sterylnym, perkusyjnym pipakiem. Bardzo specyficzny, w moim odczuciu Blackhawk był ciekawszy i bardziej zbalansowany. After IMO oddaje najwięcej w low tuningu, ale i tak to jest takie love or hate. Suchy, sterylny, paskudny. :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
https://youtu.be/Z_WUZYiCb14?si=1CNvW2DPM0i1kVGI

Dobre, świeże porównanie. W mixie poznacie co gra jak zamkniecie oczy? xD
mniut i piah

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Subtelna różnice słychać. Widziałem i słuchałem ostatnio ten film :D. O dziwo najbardziej mi się podoba aftermath potem nailbomb i silo. Warpig trochę przesadzony i wiem że w moim ibku siał by górą tej której nie lubię chociaż w innych gitarach może na prawdę spisywać się znakomicie.  Nailbomba mogę jeszcze rozważyć, chociaż afterek delikatnie lepiej dla mnie.... Jakby przyjemniejszy dla ucha się wydaje, taki aksamitny, wyważony.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Kupuj Pan te aftery i daj znać czy Ci siadły.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
https://youtu.be/Z_WUZYiCb14?si=1CNvW2DPM0i1kVGI

Dobre, świeże porównanie. W mixie poznacie co gra jak zamkniecie oczy? xD

no przecież mówię, żeby se EMG wział
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Black Wintery.

Spoiler

EDIT: miałem Nailbomby. Była moc, nie było... się do czego przypierdolić.
« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2024, 21:10:39 wysłana przez Omlet »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline grigoras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Powiem tak, udało się ustrzelić Bare Knuckla Aftermatha. Te bzyczące, wkurwiające częstotliwości, metaliczny przydźwięk znikł. Musiałem nieco poszerzyć otwór aby go zamontować bo dorwałem wersje w puszce. Jest moc!
A teraz mały offtop.
Mam kilka przetworników do opylenia, nie mogę dawać ogłoszeń jeszcze więc podbijam tutaj. W razie pytań pw.
Pozdro!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
9032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2006, 20:11:36
wysłana przez el-biczel
1 Odpowiedzi
3419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2009, 12:25:44
wysłana przez Mery
23 Odpowiedzi
11080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2012, 15:54:55
wysłana przez Lamassu
23 Odpowiedzi
10533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2016, 19:31:32
wysłana przez m.prorok
13 Odpowiedzi
4477 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2016, 10:56:05
wysłana przez OMSON