Autor Wątek: Uniwersalny head + nakurw  (Przeczytany 17022 razy)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #50 19 Paź, 2013, 21:01:21 »
AMT stonehead?

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #51 25 Lis, 2013, 19:49:07 »
Ok, odświeżam :D
Po wielu różnych zawijasach, i magicznych roszadach, pewnie będę powoli dążył do tego EVH, ale aktualnie wylądowałem z P(ł)OD'em HD500 którego chciałem docelowo łączyć z jakąś dobrą lampową końcówką(zmarszczal 9005 czy mesa 50/50) jednak usłyszałem głosy, że np. taki JCA 22h pokonuje pięćsetkę, a więc rodzi się pytanie, co będzie lepsze: pod+końcówka+kolumna czy jca+kolumna, ew. TS808 jakby bardzo polepszał brzmienie.
Pytam bo nie mam jak ograć tego JCA na śląsku, a bardzo różne opinie słyszę.
.

Offline Orzech

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
  • Has Very Nice Guitars
    • Very Nice Guitars
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #52 25 Lis, 2013, 21:17:26 »
Chyba mimo wszystko najlepiej zrobisz jak sam ograsz i usłyszysz. Ja chyba byłbym w tej klasie za PODem, ale co tam wiem... Zawsze kiedyś PODa możesz wymienic na axe fx jak kupisz dobrą końcówkę.
Synthetic Blast https://syntheticblast.pl
Very Nice Guitars - mój sklep https://veryniceguitars.com

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #53 14 Gru, 2013, 15:29:12 »
Jeśli by to kogoś interesowało, to kupiłem tego jca22h i oczywiście miałem Poda pińćsetkę i według mojej skromnej opinii, Jca zjada go pod każdym względem, bez porównania, na żywo i po rozkręceniu brzmi dużo lepiej niż na najlepszych próbkach np. Stiva.
Mam nadzieje że komuś to info sie przyda.
Pozdro

Aha, jeszcze dodam że mam dosyć basowo gadającą pakę hesu, więc to trochę może zmieniać sytuację
.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #54 14 Gru, 2013, 16:40:30 »
Nagraj najpierw tego JCA tak jsk zrobil Stivo czyli psczka mic, i posluchamy... Tersz to mamy twoj "komentarz" kontra realne brzmienia od Stiva, mnie nie przekonales!

Wysłane z mojego S6 przy użyciu Tapatalka


Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #55 14 Gru, 2013, 17:32:27 »
A ja dodam, że Fizyk ma moje byłe JetCity, ja mam jego byłego PODa i mi tam POD lepiej gada niż JCA :D
Kwestia gustu, tak mi się zdaje ;)
Ale 22 na pewno warte swojej ceny i fajny sprzęt, jeśli ktoś woli lampę niż cyfrę :D

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #56 15 Gru, 2013, 00:19:14 »
Nagraj najpierw tego JCA tak jsk zrobil Stivo czyli psczka mic, i posluchamy... Tersz to mamy twoj "komentarz" kontra realne brzmienia od Stiva, mnie nie przekonales!

Wysłane z mojego S6 przy użyciu Tapatalka

Ha! Bardzo chętnie tylko nie mam mike'a ani się nie znam :D Ale w sumie chciałbym coś ogarnąć, jakiś poradnik ? Mic'a może bym załatwił jakiegoś nawet, jakbym popytał.
Bardzo zrozumiałe jest to że nie przekonałem, sam bym się nie przekonał, ale powiem więcej, ogrywałem engl'a powerball, marshalla jcm800, peavey'a 5150 blackstar'a ht100 i brzmiało to gorzej, co prawda inna gitara i inna paka, ale i tak jestem zadowolony.
A ja dodam, że Fizyk ma moje byłe JetCity, ja mam jego byłego PODa i mi tam POD lepiej gada niż JCA :D
Kwestia gustu, tak mi się zdaje ;)
Ale 22 na pewno warte swojej ceny i fajny sprzęt, jeśli ktoś woli lampę niż cyfrę :D
Trzeba umić grać a nie do cyfr się podłączać !  ;D

A jakie presety i do czego podłączasz ?
.

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #57 15 Gru, 2013, 00:31:50 »
Ze swoimi kombinuję, a chwilowo podłączam do pożyczonej końcówki od MG :D

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #58 15 Gru, 2013, 00:38:32 »
Hmm... to może ta końcówka i paka rzeczywiście tyle zmienia, ale ja podłączałem do wieży takiej domowej, raczej liniowy wzmacniacz i głośniki(z jakąś tam dokładnością) i waliło cyfrą bardzo, niby na niektórych presetach coś tam szataniło, ale to kompletnie nie to czego szukałem, a też kręcić trza było godzinami. Dodam jeszcze że tym Jca dużo nie kręciłem
.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #59 15 Gru, 2013, 01:15:34 »
Hmm... to może ta końcówka i paka rzeczywiście tyle zmienia, ale ja podłączałem do wieży takiej domowej, raczej liniowy wzmacniacz i głośniki(z jakąś tam dokładnością) i waliło cyfrą bardzo, niby na niektórych presetach coś tam szataniło, ale to kompletnie nie to czego szukałem, a też kręcić trza było godzinami. Dodam jeszcze że tym Jca dużo nie kręciłem

Błagam Cię, porównywanie dźwięku z "wieży takiej domowej" do lampowej końcówki mocy i normalnej paki gitarowej jest chyba lekkim nieporozumieniem...?

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #60 15 Gru, 2013, 02:10:02 »
Hmm... to może ta końcówka i paka rzeczywiście tyle zmienia, ale ja podłączałem do wieży takiej domowej, raczej liniowy wzmacniacz i głośniki(z jakąś tam dokładnością) i waliło cyfrą bardzo, niby na niektórych presetach coś tam szataniło, ale to kompletnie nie to czego szukałem, a też kręcić trza było godzinami. Dodam jeszcze że tym Jca dużo nie kręciłem

Błagam Cię, porównywanie dźwięku z "wieży takiej domowej" do lampowej końcówki mocy i normalnej paki gitarowej jest chyba lekkim nieporozumieniem...?

A porównywanie cyfry do lampy ?
.

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #61 15 Gru, 2013, 20:36:32 »
Zależy co rozumiesz przez cyfrę, bo są ultradrogie Fractale i są one świetne i są tanie pierdziawy jak Fender Mustang na przykład, które lampie to mogą co najwyżej panel przedni czyścić :D
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #62 15 Gru, 2013, 20:41:34 »
Może dorzucę swoje trzy grosze. Sam nie byłem przekonany do "cyfry" i w sumie dalej nie do końca jestem, ale jak zauważył kolega wyżej, nie należy ich mierzyć jedną miarką. Bo co? Każda lampa jest super? No nie wiem, polemizowałbym. Tak samo jak są całkiem spoko brzmiące tranzystory czy właśnie cyfry. Choć problem polega na tym, że jest spoooro dobrze brzmiących wzmacniaczy lampowych, tych super tanzystorów czy lamp już wiele nie ma i jesteśmy ograniczeni do kilku modeli tak właściwie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #63 15 Gru, 2013, 23:15:12 »
Może dorzucę swoje trzy grosze. Sam nie byłem przekonany do "cyfry" i w sumie dalej nie do końca jestem, ale jak zauważył kolega wyżej, nie należy ich mierzyć jedną miarką. Bo co? Każda lampa jest super? No nie wiem, polemizowałbym. Tak samo jak są całkiem spoko brzmiące tranzystory czy właśnie cyfry. Choć problem polega na tym, że jest spoooro dobrze brzmiących wzmacniaczy lampowych, tych super tanzystorów czy lamp już wiele nie ma i jesteśmy ograniczeni do kilku modeli tak właściwie.
Czy w tym wyrazie nie miało być "cyfr" ;p ?

Oczywiście się z ty zgadzam Stiwo, to było oczywiste więc tego nie pisałem  :facepalm:

I Oczywiście że nie ma co generalizować, ja napisałem jaki jest mój odbiór konkretnego modelu w konkretnym przypadku i nie wiem jaki jest w innym, więc z tym nie polemizuje, gizmi..
I chyba też nie chodzi o to żeby porównać konkretną lampe do fractala, i inne wzmacniacze do fractala, i wszystko porównywać do fractala, bo jest fajny i dobrze broni imię cyfr... A z drugiej strony ile osób na żywo słyszało fractala  ;D ?
.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #64 15 Gru, 2013, 23:22:48 »
A z drugiej strony ile osób na żywo słyszało fractala  ;D ?

Na tym forum, to akurat chyba całkiem sporo. (Ja jeszcze nie :( )
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #65 15 Gru, 2013, 23:27:13 »
Pewnie tak, ale z tych ze stałego grona
.

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #66 15 Gru, 2013, 23:30:20 »
A z drugiej strony ile osób na żywo słyszało fractala  ;D ?

Generalnie każdy, kto był w 2011 w Digiparku na prezentacji Elevenracka :D Porównanie 11R z fractalem, podem hd i podem x3 (albo xt, już nie pamiętam dobrze) wypadło mega i cholernie uświadomiło mi , że cyfra to nie zło :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #67 15 Gru, 2013, 23:33:13 »
A z drugiej strony ile osób na żywo słyszało fractala  ;D ?

Generalnie każdy, kto był w 2011 w Digiparku na prezentacji Elevenracka :D Porównanie 11R z fractalem, podem hd i podem x3 (albo xt, już nie pamiętam dobrze) wypadło mega i cholernie uświadomiło mi , że cyfra to nie zło :)

Takie pytanie na boku, jak Twoje wrażenia?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: Uniwersalny head + nakurw
« Odpowiedź #68 15 Gru, 2013, 23:46:31 »
A bardzo dobrze wspominam, chociaż nie do końca ogarniałem jeszcze wszystko o czym się tam mówiło, to prezentacja była dobra i w sumie chyba tylko Fractal mi bardziej siedział :)
A najlepiej to wspominam minipączki, o :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2814 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2011, 15:42:11
wysłana przez Pneumonia2
11 Odpowiedzi
2598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2012, 17:26:12
wysłana przez Yony
25 Odpowiedzi
4896 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2013, 00:25:07
wysłana przez zietek
10 Odpowiedzi
2320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2014, 12:21:34
wysłana przez ciechoslovacja
27 Odpowiedzi
4846 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2015, 21:13:32
wysłana przez lwronk