Autor Wątek: Dyskusja o flojdach  (Przeczytany 20919 razy)

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #100 29 Gru, 2012, 21:35:22 »
A niegdyś byłem bombardowany opinią, że to Edge III czy II są najgorszymi flojdami od Ibaneza  :-\
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #101 29 Gru, 2012, 22:26:07 »
Mi tam ten Edge III nigdy struny nie zerwał to po raz.. a po dwa tylko czasami nie wracał do odpowiecniej pozycji ale były to minimalne wahania.     Ale stary niemiecki ofr.. daje do myślenia ;P

 

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #102 30 Gru, 2012, 00:26:12 »
A ja od jakiegoś czasu stałem się szczęśliwym posiadaczem gitary z Edge Pro i muszę przyznać, że super mostek, nie mam porównania z OFR czy innymi ustrojstwami, ale stroję się raz przy ustawianiu mostka i potem trzyma wiele dni nawet potężne Vaihowanie, wystarczy przywrócić pozycję zero i strój wraca prawie co do centa.

Aha, jak ktoś jeszcze raz jebnie na forum, że mostki FR ustawia się godzinami ... Zmiana stroju zajęła mi mniej niż 10 minut i nie mówimy tutaj o zdropowaniu, tylko o zmianie całego strojenia :D
Nie umio, a potem gadajo, że chujowe.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 776
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #103 30 Gru, 2012, 01:52:21 »
Aha, jak ktoś jeszcze raz jebnie na forum, że mostki FR ustawia się godzinami ... Zmiana stroju zajęła mi mniej niż 10 minut i nie mówimy tutaj o zdropowaniu, tylko o zmianie całego strojenia :D
Nie umio, a potem gadajo, że chujowe.

Zgadzam się.
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2012, 01:54:19 wysłana przez mastEr_eXplorer »

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #104 30 Gru, 2012, 12:22:24 »
A no fakt, ja nie umio. Próbowałem i była dla mnie mordęka. Odkąd zaczynałem, to zawsze z stałym mostem.
Wajchowanie i flojdy zostawiam tym co posiadają te magiczne umiejętności. Mi wystarczy pewność po łapą  :headbang:
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #105 29 Wrz, 2013, 21:40:14 »
sorry że odgrzebię bardzo stare wiadomości, ale.......
Cytuj
Tematu tremsettera unikam, bo to tandetna protetyka do kulawych mostów, zabijająca flutter i dająca złudne wrażenie stabilności wychowanym na t-o-m-ach technicznie upośledzonym mośkom,
ja gram z TOMem. Masz jakiś problem?? Co Ci przeszkadza w tym, że ktoś gra na wiośle ze stałym mostem, że musisz go od "pedała" i "upośledzonego" wyzywać? Wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2013, 21:42:05 wysłana przez sevenstringdjentlemen »
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #106 29 Wrz, 2013, 21:43:43 »
necro bump roku

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #107 29 Wrz, 2013, 21:45:46 »
sorry że odgrzebię bardzo stare wiadomości, ale.......
Cytuj
Tematu tremsettera unikam, bo to tandetna protetyka do kulawych mostów, zabijająca flutter i dająca złudne wrażenie stabilności wychowanym na t-o-m-ach technicznie upośledzonym mośkom,
ja gram z TOMem. Masz jakiś problem?? Co Ci przeszkadza w tym, że ktoś gra na wiośle ze stałym mostem, że musisz go od "pedała" i "upośledzonego" wyzywać? Wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty.


Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #108 29 Wrz, 2013, 21:46:59 »
tu nie chodziło mi o necro, ale o to jak się niektórzy tutaj zachowują. Sam przyznasz że nie jest to normalne i tu nie ma za wiele do gadania.
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #109 29 Wrz, 2013, 22:15:18 »
Ja pierdole, zmień forum jak ci się nie podoba księżniczko.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #110 29 Wrz, 2013, 22:17:33 »
Ja pierdole, zmień forum jak ci się nie podoba księżniczko.
Watch out, this madyarpen is mad now!

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #111 29 Wrz, 2013, 22:19:09 »
sorry że odgrzebię bardzo stare wiadomości, ale.......
Cytuj
Tematu tremsettera unikam, bo to tandetna protetyka do kulawych mostów, zabijająca flutter i dająca złudne wrażenie stabilności wychowanym na t-o-m-ach technicznie upośledzonym mośkom,
ja gram z TOMem. Masz jakiś problem?? Co Ci przeszkadza w tym, że ktoś gra na wiośle ze stałym mostem, że musisz go od "pedała" i "upośledzonego" wyzywać? Wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty.
To fajnie. :)
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2013, 22:37:47 wysłana przez Vicol »
synkopy to guwno

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #112 29 Wrz, 2013, 22:58:46 »
Cytuj
Ja pierdole, zmień forum jak ci się nie podoba księżniczko.

Wild mad MadYarpen appeared

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #113 01 Paź, 2013, 00:10:45 »
ja pierdole, naprawdę przegadaliście 5 stron o flojdach? koledzy od flojdów - moglibyście w tym czasie ćwiczyć zajebiste dajwbomby. koledzy od stałych - moglibyście w tym czasie ćwiczyć gięcie struny za siodełkiem prawą ręką iz ze szit. Ta dyskusja jest z góry bez sensu bo jak ktoś nie lubi flojdów, to od czyjegoś gadania ich nie polubi.

- ej stary flojdy są zajebiste.
- nie, nie są.
- są.
- nie są.
- czemu?
- bo sie rozstrajają.
- nie rozstrajają się.
- rozstrajają się.
- nie.
- tak.
- nie...

kecz ma dryft?
A wniosek? Lubisz frytki? Nie. To spierdalaj, ja lubię.  :headbang:

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #114 01 Paź, 2013, 01:36:51 »
Przeczytałem sobie cały wątek... A, że akurat mam na warsztacie gitarę z bardzo nietypowym mostem (na której miałem okazję sporo pograć, bo należy drugiego gitarzysty z mojej ekipy), chciałbym Wam pokazać dosyć ciekawy system dwustronnego tremolo. Zabawka wygląda tak:



Most jest niesamowicie wygodny, nawet dla ludzi przyzwyczajonych do TOM'a, a wielki kawał metalu zapewnia bardzo dobry sustain. Co więcej, jest to jeden z niewielu dwustronnych tremolo, który nadaje się do montażu w gitarach z cienką dechą, jak na przykład SG i nie wymaga dziury na wylot i wycinanek w plecach wiosła, co jak dla mnie jest ogromną zaletą. Nad floydem ma też jedną bardzo ciekawą przewagę, mianowicie, dzięki specyficznej konstrukcji, nawet w trakcie wajchowania, stroi w akordach. Nie wiem tylko, jak z dive'ami i flutterem, bo nie umiem takich rzeczy robić i nie jest mi to do szczęścia potrzebne (tak, też jestem z tych, którzy raczej wolą stałe mosty). ;)

Posty połączone: 01 Paź, 2013, 01:43:24
No i co dla mnie ważne, nie rozstraja się przy mocnym palmutingu. I nawet lewactwo może sobie pograć na standardowej wersji tego mostu, bo jest on oburęczny (wystarczy zapiąć wajchę w drugom dziurkem, if you know, what I mean ;D ).
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2013, 01:43:24 wysłana przez lwronk »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #115 01 Paź, 2013, 06:42:33 »
A to nie jest przypadkiem Kahler?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #116 01 Paź, 2013, 11:44:39 »
Jest to washburn wonderbar a.d. 1984, lub 1985, o ile dobrze pamiętam.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #117 01 Paź, 2013, 12:47:15 »
Cześć, jestem tu nowy i dużo się dowiedziałem dzięki temu wątkowi. Idę teraz napisać podwójny koncept album na flutter i sustain.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #118 01 Paź, 2013, 12:48:33 »
Cześć, jestem tu nowy i dużo się dowiedziałem dzięki temu wątkowi. Idę teraz napisać podwójny koncept album na flutter i sustain.

Następny dajvbombowy ignorant :P

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #119 01 Paź, 2013, 12:53:39 »
Łukasz, nie chcę Cię martwic, ale pierwsze wiosło z floydem miałem, kiedy Ty byłeś błyskiem w oku swojego starego ;)

edit:

A najgorsze, że myślę od kilku tygodni, żeby sobie sprawić u Skervesena wiosło z flojdem :D I teraz mi Vicol wszystko krzywo zrobi :P
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2013, 13:14:15 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #120 01 Paź, 2013, 14:07:33 »
Najgorsze ze na myśleniu sie skończy, ale i to miłe, myśl o nas ciepło, jako i my o Tobie  :P  ;D

Taa, właśnie zdałem sobie sprawę ze pierwsze wiesło z flojdem dostałę, tak tak dostałę w 1986r a był to zjebanez z jekieś ekstra serii RG 470 coś tam jeszcze ze złocono płytko i aktywno elektrownio. Oj był to rarytas , i to prosto z Japan. < łezka w oku..... za tymi latami a nie za zjebanezem :P >
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2013, 14:10:36 wysłana przez commelina »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #121 01 Paź, 2013, 14:16:59 »
Cytuj
Najgorsze ze na myśleniu sie skończy
Wiesz, niektórym się nawet nie zaczyna :P Wielki plan żeby Was napaść cały czas wisi w powietrzu. Trenuj dygot ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #122 01 Paź, 2013, 15:08:25 »
Cytuj
Najgorsze ze na myśleniu sie skończy
Wiesz, niektórym się nawet nie zaczyna :P Wielki plan żeby Was napaść cały czas wisi w powietrzu. Trenuj dygot ;)

To wątrobę trzeba trenować ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #123 01 Paź, 2013, 15:30:58 »
Łukasz, nie chcę Cię martwic, ale pierwsze wiosło z floydem miałem, kiedy Ty byłeś błyskiem w oku swojego starego ;)

edit:

A najgorsze, że myślę od kilku tygodni, żeby sobie sprawić u Skervesena wiosło z flojdem :D I teraz mi Vicol wszystko krzywo zrobi :P

Ja z kolei do tych wszystkich tremoli póki co jeszcze, jak Vikernes do kościołów, jakoś nie mogę się przekonać. Ze wszystkiego, co miałem w łapach, najbardziej mi podszedł własnie ten most washburna, ale i tak nie nie wiem nawet, czy da się robić na nim fluttery, dive-bomby i temu podobne, z prostej przyczyny, jedyne, do czego używam we wieśle tremolo, to antybendy, czyli opuszczanie dźwięku. Wincyj nie umię i mie nie potrzebne póki co, przynajmniej w ramach zespołu, jako, że jestem na rytmicznej plus wokal. Oczywistym wyborem jest wiec dla mnie jednak stały most i dobrze mi z tym. Póki co, najlepiej mi się grało chyba na hipshot fixed bridge i podobnych konstrukcjach.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Dyskusja o flojdach
« Odpowiedź #124 01 Paź, 2013, 17:05:39 »
Cytuj
Najgorsze ze na myśleniu sie skończy
Wiesz, niektórym się nawet nie zaczyna :P Wielki plan żeby Was napaść cały czas wisi w powietrzu. Trenuj dygot ;)

To wątrobę trzeba trenować ;)

Obiecanki cacanki :P

Jak Go Kicia za grzbiet nad morze nie zaciągnie, to ni chooia a niczjewo  iz etawa nie budiet  ;D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1239 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2012, 23:32:38
wysłana przez domas