Autor Wątek: Pod Studio Gx - Problem  (Przeczytany 5556 razy)

Offline saske126

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Pod Studio Gx - Problem
« 18 Maj, 2013, 22:54:09 »
Witam, przed wczoraj dostałem do rąk właśnie to urządzenie, ucieszony zrobiłem wszystko co było niezbędne aby aby z niego korzystać, przez resztę dnia byłem z urządzenia zadowolony, ale na następny dzień zaczęły się dziwne problemy. Otóż, gdy gram coś trzeszczy, nie bardzo, ale na tyle że mnie to irytuję, wcześniej tego nie było. Gdy gram coś palm mutingiem to jest tak jakby jakieś dudnienie + właśnie te trzaski. Zrobiłem już chyba wszystko co możliwe, bufor, w menadżerze zablokowałem na portach usb wyłączanie urządzeń, robiłem format, wcześniej przeinstalowywałem cały soft l6 kilka razy, przeczytałem już chyba cały internet i nic, na każdym porcie usb jest to samo, słuchawki też sprawdzałem, na dodatek, dźwięk z komputera się przesterowywuję, na niższych głośnościach jest ok, ale jak podgłośnie bardziej to dźwięk po prostu pierdzi. Co do podgłaśniania jeszcze, to na wyższych głośnościach, większość dźwięku idzie na lewą słuchawkę, a na prawej jest jakiś syf, to samo z dźwiękami z komputera. Z góry dziękuje za pomoc, bo ja już nie mam pojęcia co z tym zrobić.

bandit112

  • Gość
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #1 19 Maj, 2013, 13:46:56 »
Zmniejsz input i nagrywaj w mono, nie stereo.

Offline saske126

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #2 19 Maj, 2013, 14:43:51 »
Dzięki, trochę mnie to nakierowało, ale nic nie pomogło ;/, problem występuje w pod farmie, a tam nie ma gałki do regulacji inputu, tylko poprzez wtyczkę w reaperze da się to wyregulować, a i tak skutkuje to zmniejszeniem gainu, niż tych szumów czy jak to tam nazwać. Sygnał mam ustawiony do nagrywania w mono (przynajmniej tak sądzę), bardziej mnie zastanawia fakt, że od pewnej głośności wzmacniana jest tylko ta lewa słuchawka, a nie obie równocześnie, w tym momencie na jednej mam "czystszy" dźwięk a w drugiej jakieś przesterowane syfy. Kable też sprawdzałem, i to nie ich wina, postaram się później wrzucić jakieś screeny z moich ustawień, może to coś da.

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #3 19 Maj, 2013, 15:47:26 »
Przypuszczam że "witamy w Windows 7" co ?

Offline saske126

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #4 19 Maj, 2013, 16:35:09 »
Tak mam w7, to siódemka gryzie się tak z tym podem?Myślałem, że ten system jest w porządku. Zapomniałem dodać, że mam od czasu do czasu bsod'a, ale mniejsza z tym, ważne żeby to jakoś działało. Mogę spróbować zainstalować jakiegoś xp'ka, bo chyba na linuksie, jakiekolwiek nagrywanie czy praca z muzyką nie ma najmniejszego sensu, z tego co czytałem. Tutaj kilka screenów, http://img838.imageshack.us/img838/5028/przechwytywaniewg.png, wybrałem to co wydawało mi się przedstawiać najważniejsze ustawienia. Chciałem własnie nagrać próbkę, ale na nagraniu tego nie słychać (wcześniej było), przy odsłuchu coś trzeszczy i jest syf, a po nagraniu jest w miarę normalnie, sam już nie wiem :/, tak czy siak, i tak jest to denerwujące, bo nie po to wydałem kasę na to, żeby słyszeć jakieś syfy, i mieć "lepszy" sygnał tylko w lewej słuchawce.
I jeszcze jeden problem, tego pod'a można używać jako zewnętrznej karty dźwiękowej, a gdy chcę czegoś posłuchać głośniej, (nie na pełnej głośności tylko gdzieś na połowie) to dźwięk zaczyna się przesterowywać, i też nie mam pojęcia jak ten problem zniwelować.
 

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #5 20 Maj, 2013, 07:24:53 »
Może wieczorem coś spróbuje skrobnąć do ciebie, odnośnie problemu.

Ale to że win7 gryzie się z podem wiadomo nie od dziś. Jednak to nie znaczy ze system jest do dupy.
Wszystko da się ustawić.

Na 1 rzut oka widać, ze masz input w podfarmie ustawiony na max, warto go zmniejszyć.
 Poza tym ten "mix stereo" nie wiem czemu ma służyć.

Nagraj coś i pokaż co tam trzeszczy.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2013, 07:26:25 wysłana przez Olcha »

Online indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #6 20 Maj, 2013, 09:44:57 »
Czasami trzeba wyłączyć sieciówke na czas nagrywania, kiedyś miałem taki sam problem w lapku i mi to pomogło. WiFi lubi zakłócać szczególnie jak router jest blisko.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline saske126

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #7 20 Maj, 2013, 11:51:46 »
Kartę sieciową również sprawdzałem, wyłączałem poprzez przełącznik, a nawet w menedżerze ją wyłączyłem w ogóle i problem nie ustępuje. Tak jak mówiłem, problem w nagrywaniu znikł, przy monitorowaniu czy przy odsłuchu ścieżki jest charczenie, tak jakby gdzieś było ustawione jakieś duże podbicie sygnału, które zniekształca mi dźwięki.

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #8 20 Maj, 2013, 22:53:51 »
A daj gałkę 'Out' w podfarmie tak na połowę, zamiast na maksa. Może właśnie na wyjściu charczy bo mu za dużo?
It's always nice to have a penis.

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #9 20 Maj, 2013, 23:07:55 »
Spróbuj inne słuchawki, ja tak czasami mam na starych i kijowych. Na lepszych takie coś znika, a na głosnikach nie ma w ogóle o czymś takim mowy.

Offline saske126

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #10 20 Maj, 2013, 23:24:33 »
No to jak tak zrobię to efekt tego jest taki, że mnie po prostu ścisza, a charczy dalej, a jak wtedy chce się podgłośnić poprzez poda to dalej charczy, ani w reaperze ani w pod farmie nie pokazuje mi że mam za dużo sygnału (tzn. nie ma tego czerwonego punktu który pokazuje żeby zmniejszyć input czy tam output), ta gałka jest niby przekręcona na full, a i tak nagrania są tak ciche że muszę rozkręcić 3/4 głośności później żeby to usłyszeć, no ale pewnie ja czegoś ustawić nie umiem ;D.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #11 20 Maj, 2013, 23:37:47 »
jedziesz na sterach z z poda czy asio4all?
i always go full retard

Offline saske126

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #12 20 Maj, 2013, 23:40:52 »
Na sterownikach od line6, oczywiście wszystko aktualne.

Online indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #13 21 Maj, 2013, 09:05:11 »
Z tego co piszesz to warto posprawdzać kable i wiosło, bo innych możliwości (oprócz windowsa7) już chyba nie ma.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #14 21 Maj, 2013, 09:58:32 »
Czy dobrze rozumiem, że nagrywa ok, ale brzmienie kuleje w jednej słuchawce? Skoro kabel jest dobry, to ja pomyślałem jeszcze o wadliwym gnieździe do którego podpinasz słuchawki... Tak na chłopski rozum;)

Offline saske126

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #15 21 Maj, 2013, 11:45:34 »
Tak :D ale jak jest bardzo cicho (czyli jak tego prawie nie słychać) to działają obie słuchawki, a gdy tylko przekręcę gałkę w podzię to zaczyna się to co mówiłem :D, to samo z innymi słuchawkami, i głośnikami. Kabel i wiosło sprawdzałem na piecu i wszystko śmiga, na poprzednim interfejsie (ucg102 :/)też jest bez problemu, myślałem jeszcze, że z tym mają coś wspólnego aktywne przetworniki w moim demonie, ale nie wiem już sam, baterie też zmieniałem jakiś miesiąc temu. Napisałem do typa z guitarcenter, bo u nich to kupiłem, mam im powiedzieć termin i przekazać to kurierowi, ale jeszcze poczekam dzień, może coś wymyślę.  Czyli przez najbliższy czas zostaje mi nagrywanie dyktafonem z telefonu ;D. W interfejsie za 120zł - 0 problemów, a za 350 same problemy  :facepalm:

Offline jonek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: Pod Studio Gx - Problem
« Odpowiedź #16 25 Maj, 2013, 19:44:56 »
Na każdym presecie takie udziwnienia masz? Jeszcze zmień może odtwarzanie dźwięku w windzie z line'a na Twoją karte dźwiękową. U mnie taki problem nie występuje, a też mam winde 7 64bit.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
9433 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2009, 11:12:12
wysłana przez Vin$
3 Odpowiedzi
2226 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 17:51:52
wysłana przez lokibalboa
2 Odpowiedzi
4205 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2010, 11:31:17
wysłana przez Rumak
2 Odpowiedzi
2222 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2014, 21:56:58
wysłana przez Mat
2 Odpowiedzi
1946 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2016, 19:24:30
wysłana przez Thomas