Autor Wątek: humb pod jesion  (Przeczytany 3013 razy)

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
humb pod jesion
« 19 Mar, 2013, 04:01:19 »
Macie panowie rozeznanie jaki pickup dobrze gada z jesionem? Problem mam taki ,że w mój obecny strato z Atomic Humbuckerem  w połączeniu z paką i headem,które akurat mają dosyć jasne brzmienie, po rozkręceniu sieję wchuj za dużą jak na moje potrzeby, ilością góry i siary.Dlatego potrzebuje pickupa ,który uwypukli trochę dołu  i środka i przy okazji trochę zmiękczy brzmienie.Trochę tego na rynku jest ,więc ciężko ogarnąć co wybrać ,a w temacie pickupów nie mam większego doświadczenia.
Myślałem o sh-4 ,który to w z mahoniowym strato grał zajebiście z moim stackiem ,ale no właśnie mahoń a jesion to dwa różne światy ;)
W ostateczności bedę zmuszony zmienić wiosło ale jest dla mnie zajebiście wygodne więc trochę szkoda by mi było się z nim rozstawać.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #1 19 Mar, 2013, 08:48:05 »
Podobno BKP Warpig świetnie sobie radzi z jesią. Radzę zapytać naszych forumowych producentów wioseł, bo oni naprawdę znają się na rzeczy ;)

Z Duncanów zaryzykowałbym Invadera albo Dimebuckera. Opinia krąży o nich taka, że generują straszliwą bułę, jednak jesion powinien równoważyć nadmiar niskich tonów i dawać klarowniejsze brzmienie. Generalnie szukaj pickupów z mocnym dołem, powinny się równoważyć z drewnem.

Pozdro :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #2 19 Mar, 2013, 08:54:18 »
SH-5? Albo Hellfire z mocniejszych - świetnie gadał w Loomisie
B ( o ) ( o ) B S

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #3 19 Mar, 2013, 11:05:52 »
Zdecydowanie uderzaj w Hellfira.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #4 19 Mar, 2013, 12:00:00 »
Na tyle na ile słyszałem helfajki w innych gatunkach drewna ( klon i jakaś dziwna indonezyjska olcha :P ) to nie wróżę świetlanej przyszłości ale jak wiadomo co kto lubi. SH4 jest na tyle plastycznym pickupem pozbawionym "w kazdym calu " siary ze zapewne da rade a jeśli Tobie nie "zrobi" to łatwo go sprzedaż tak jak i łatwo kupisz.
To jedno, drugie to to ze cały czas zapominacie o gryfie, jaki on i z czego bo ma wplyw na to jak to zagada, sama decha to polowa (albo i nie) , sukcesu.
Jesionowy korpus z gryfem z klonu zagra inaczej niż z mahoniowym lub palisandrowym.
Poklejony mahoń także zagada inaczej.
Z BKP najbardziej uniwersalny to IMO Nailbomb. Zagra w każdej konfiguracji. Warpig owszem da rade ale nie każdy go lubi, ma z nich chyba najwięcej dołu ale też jest bardzo szybki i b.dobrze reaguje na PMy . Nie jest jednak tak selektywny jak Black Hawk czy Aftermath . Blakhołka odradzam ale aftermath tez dałby rade. Jednak jak mówie bez info z czego gryf ciezko doradzac bardziej konstruktywnie. Można jedynie gdybać.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #5 19 Mar, 2013, 13:38:36 »
Mnie bardzo podpasował w jesionie DiMarzio D-Activator.

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #6 19 Mar, 2013, 14:05:35 »
Mnie dobrze siadł D-Sonic. Teraz z ciekawości wsadziłem SH-11 i też jest bardzo fajnie (jesionowa deska, klonowy gryf, set-neck).
Spoiler
It's always nice to have a penis.

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #7 19 Mar, 2013, 17:46:39 »
wiosło ma klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą. Stroimy sie do drop C.Bardzo ważna rzecz o której nie wspomniałem to ,zależy mi na selektywnym cleanie, helfajka ponoć do klinów się nie nadaje ;) 
BKP to kusząca propozycja ale cena jest zaporowa , nie wiem czy naprawdę warto dawać tyle siana za pickup,ale jeśli koledzy grali i potwierdzają jakość to  może warto to przemyśleć ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #8 19 Mar, 2013, 18:09:35 »
Seymour Duncan Blackouts AHB-1 ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #9 19 Mar, 2013, 18:21:38 »
Na tyle na ile słyszałem helfajki w innych gatunkach drewna ( klon i jakaś dziwna indonezyjska olcha :P ) to nie wróżę świetlanej przyszłości

To odstaw szklaną kule i go zamontuj w jesionie ;) w konfiguracji jesion/klon/klon niczego nie było za duzo, a juz na pewno nie góry
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #10 19 Mar, 2013, 20:04:12 »
U mnie jest jesion/mahoń/palisander z DiMarzio LiquiFire (most) i CrunchLab (gryf). Stroję w drop A. Oba grają bardzo mocno środkiem. Cleany są piękne na obu. Wadą dla niektórych może być niezbyt wysoki output - grają raczej crunchowo niż hi-gainowo (w tym drewnie). Choć te wszystkie kapele typu Born of Osiris, Chelsea Grin i im podobni jakoś sobie z tym radzą.

Offline Necroza

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #11 08 Kwi, 2013, 18:03:47 »
Ja w swoim Loomisie (korpus - jesion, gryf i podstrunnica - klon) mam 2x EMG 707 i na przesterach gada zawodowo - ostro, selektywnie i drapieżnie. Oczywiście w zależności od pieca trzeba nieco zdjąć górę bo może siarzyć, szczególnie na Marshallach.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwi, 2013, 19:34:17 wysłana przez Necroza »

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Odp: humb pod jesion
« Odpowiedź #12 09 Kwi, 2013, 19:51:58 »
Dziś ograłem na swoim secie setiusa i chyba skradł moje serce i teraz poważnie się zastanawiam czy bawić się w wymianę pickupów, kiedy mogę po prostu  kupić  mayo. Ech ...trudna decyzja , dla spokoju ducha ,najpewniej na dniach wrzucę do strato sh4 ,które mam pod ręką i zobaczymy jak zagada.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
9074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2010, 02:36:55
wysłana przez freakguitar
10 Odpowiedzi
3921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 12:37:32
wysłana przez Rachet
7 Odpowiedzi
2386 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2012, 06:46:00
wysłana przez Algiz
1 Odpowiedzi
1749 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2013, 08:23:48
wysłana przez Ewolter