Autor Wątek: Prośba w doborze efektów w kwocie do 600 zł  (Przeczytany 6456 razy)

Offline sarkon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Prośba w doborze efektów w kwocie do 600 zł
« 13 Sty, 2013, 21:52:26 »
W związku z tym, że mam małą sumkę do przeznaczenia na efekty bądź innego rodzaju kostki, więc chciałbym się wyposażyć w coś konkretnego.

Zastanawiałem się nad tą kwestią od kilku tygodni i zastanawia mnie jedna kwestia. Na samym początku brałem pod uwagę kostkę Digitech JamMan Solo bądź Boss RC-3. Są to znane każdemu loopery, jednak ja wykorzystywałbym ten sprzęt nie do końca z ich przeznaczeniem. Otóż chciałem używać takiego loopera jako trenera: wrzucam na loopera backtrack blues bądź jakaś konkretna piosenka i w pierwszym przypadku improwizuję, w drugim staram się zagrać rytmicznie i z dobrym time’ingiem. Drugorzędną kwestią będzie używanie z loopera jako typowej pętli. Może później jak już nabiorę doświadczenia to będę wykorzystywał ten sprzęt jako rasowy looper. Oczywiście chodzi mi tylko i wyłącznie o wykorzystanie w zaciszu domowym. Fakt, mógłbym podciągnąć sobie laptopa, dysk i to wszystko podłączyć. Ale takie podłączanie niewątpliwie jest uciążliwe. Z drugiej strony czy warto pakować 600 zł w taki sprzęt…

Odnośnie innych efektów. Obecnie gram na Gibsonie Studio podłączonym do pieca lampowego Laney Cub 12R w 90% na redukcji 1W. Przystawki na jakich gram to: Gibson 490R (neck) and 1x Gibson 498T (bridge) humbucker

Wczoraj postanowiłem, że przetestuję sprzęt i ocenię czego potrzebuję. Na pewno brakuje mi wyrazistości w brzmieniu gitary, swego rodzaju pazura (np. podczas solówki do Knockin On Heavens Door). Brzmienie mojej gitary że tak powiem, jest lekko zadymione, jakby grała przez ,,mgłę”. Może źle kręcę gałami, jednak tak czy inaczej jest to dla mnie problem. Nie ukrywam, że chciałbym uzyskać brzmienie typowo bluesowe oraz starego dobrego rocka (Queen, GnR)

Nad jakimi kostkami się zastanawiałem?
Ibanez TS9 – tą kostkę już zamówiłem i ma być na dniach dzięki uprzejmości tutejszego użytkownika.

DUNLOP MXR Slash Octave Fuzz SF01
http://www.bigbeat.pl/gitara/efekty-gitarowe/efekty-fuzz/mxr-sf01-slash-octave-fuzz-15853/

Electro-harmonix Nano Screaming Bird:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/electro-harmonix-nano-screaming-bird

MXR Analog Delay:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/mxr-m-169-analog-delay

Harley Benton Digital Delay:
http://www.thomann.de/pl/harley_benton_digital_delay.htm

TC-Electronic Flashback Delay:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/tc-electronic-flashback-delay

Harley Benton British Tune:
http://www.thomann.de/pl/harley_benton_britsh_truetone.htm


Nie ukrywam, że wolałbym ograniczyć liczbę efektów, bo nie chcę tworzyć pedalboardu, gdyż nie mam do tego warunków, zaś wykorzystanie gitary będzie w 99% domowym korzystaniem. Budżet na kostki to 600 zł.

Będę szalenie wdzięczny za wszelkie sugestie
Dzięki za poświęcony czas,
Pozdrawiam.

PS. Przypominam, nie będę grał koncertów na jarmarkach ani nie zamierzam w najbliższej przyszłości jechać na RIR:)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Man, my tu rozprawiamy o tym jak zabrzmieć w Ź a nie jak zabrzmieć jak Slesz czy inny gansenrozes. Chcesz mieć wszystko tanio i nie budowac pedalboardu? Kup sobie multi, np floorpoda: http://allegro.pl/multiefekt-gitarowy-line-6-floor-pod-plus-i2919142705.html Dobre modulacje, fajne symulacje, powinieneś być zadowolony
B ( o ) ( o ) B S

Offline sarkon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Jak slash to ja nie zabrzmię nigdy. Nikt nie powiedział, że chce zabrzmieć jak ,,Sleszu":) Podałem te zespoły ze względu na przedstawienie tego co mniej więcej chcę grać. Równie mogłem podać Led Zeppelin czy Black Sabbath:).

Multi nie brałem pod uwagę. Wydawało mi się, że skoro zdecydowałem się na lampowy piecyk to będę szedł torem kostek a nie multi który bądź co bądź zmniejsza wiarygodność brzmienia gitary, a tak sztuczne zmodulowane brzmienia mnie nie interesują:)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Piszesz że zamówiłeś TS9, potem podrzucasz przykałdy efektów które rozpatrujesz i wrzucasz listę fuzzów, drive'ów i delayów. Mam wrażenie ze sam nie do końca wiesz czego Ci trzeba. Więc trzeba Ci conajmniej drive'a, delaya, reverba i może jakiegoś equalizera czy boostera (o ile tej roli nie spełni dobrze TS9, ale raczej tak). Tych kostek dobrej jakosci w życiu nie kupisz wszystkich za 600 zł. PODy są za to świetne w stosunku cena/jakość. I mając multi bedziesz w stanie sie dokładnie określić czego chcesz i czego Ci potrzeba. Co do sztucznego/zmodulowanego brzmienia - ide o zakład, że w ślepym tescie na malym lampiaku w domowych warunkach nie bedziesz w stanie rozpoznać delaya MXR od tego PODowego
B ( o ) ( o ) B S

Offline sarkon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Być może źle wyraziłem się w kwestii ilości kostek. Co do zasady na dzień dzisiejszy rozpatruję jedną kostkę (oprócz TS9) i z czasem będę wyposażał się w kolejne. Nie zrozum tego w taki sposób, że za 600 zł chcę paczkę efektów, bo tak nie jest. Co do jakości modulacji piszę tylko to co zasłyszałem i wyczytałem z różnych for. Jestem jeszcze w tym zielony, dlatego też pytam. Co do reverba to tego nie potrzebuję, gdyż jest on wbudowany w Laney Cub 12R.

EDIT: odnośnie ilości kostek: pisałem, że nie chce robić pedalboardu, chodziło mi o takie które mają po 10 kostek. W zupełności 4-5 efektów będzie w sam raz.

EDIT: Przespałem się z tą myślą i najwyraźniej muszę przyznać ci rację, że taki multiefekt będzie najrozsądniejszy. Tylko teraz nasuwają się dwa pytania: czy jak kiedyś dokupię sobie jakąkolwiek kostkę to będę mógł ją podłączyć pod ten multiefekt? I drugie pytanie: czy tego rodzaju multiefekty (nawet ten którego tutaj zalinkowano) ma możliwość wgrania backtracków i ogrywania ich na głośniku wzmacniacza?
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2013, 08:20:40 wysłana przez sarkon »

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Ostatnio tez przymierzam sie do kupna kostek aby zlozyc sobie podloge ale powiem ci ze multi na poczatek to bardzo fajna sprawa bo zobaczysz z ktorych rzeczy bedziesz korzystał i co tak naprawde jest ci potrzebne w kreowaniu brzmienia. Mam obecnie PODa XTLive i chce srpobowac kostek bo tak w sumie z jego ogromu mozliwosci uzywam 3 efektow tunera i kaczki. Nawet nie uzywam symulacji bo przester z pieca mnie zadowala. Wiec multi na poczatek to chyba dobre rozwiazanie bo masz wszystko w jednym a nawet wiecej niz Ci potrzeba. A nóż Ci cos innego podpasuje co potem zamienisz na kostki. Jeszcze pytanie za ile bedziesz chcial dokonac zakupu bo mozliwe ze moh POD bedzie do kupienia ale nie potrafe dokladnie okreslic czasu. Zakup kostek w planach mam pod koniec miesiaca plus przesylka itp.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline sarkon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Kwotowo nie chce wyskakiwać ponad te 600 zł, więc raczej odkupienie od ciebie multi odpada.

Przejrzałem trochę ofert i oprócz zalinkowanego multiefektu zastanawiam się nad:

Zoom G3
Zoom G2.1Nu
Vox Tonelab ST

Tak jak napisałem wcześniej, jednym z częściej używanych elementów byłbaby możliwość podłączenia ustrojstwa z backtrackiem i granie do tego + looper.
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2013, 11:01:00 wysłana przez sarkon »

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
ja jeszcze ceny nie podalem a ty juz ze odpada :) POD ma aux in do podlaczenia kazdego zewnetrznego urzadzenia.
A co do tych wymienionych to ja zooma osobiscie srednio lubie. mialem kiedys podloge GFX5 i to takie sobie bylo. moze te nowsze serie sa ok nie ogrywalem.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline sarkon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Napisałem że odpada bo zobaczyłem ile kosztuje nówka sztuka:)

A co do zooma, dopiero co jeden ze sprzedawców poinformował mnie, że nie ma możliwości takiego podłączenia o jakie mi chodzi, czyli, np. odtwarzacz CD do AUX In.

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Zoom G2 to trochę zabawka w porównaniu do PODa XTLive :)

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
ogolnie mam wrazenie ze te zoomy takie sa do zabawy a nie do grania. o voxach wiem malo ale slyszalem ze te tonelaby sa calkiem calkiem. Tylko to chyba bardziej vintage'owe brzmienia.
Jak bys chcial sie jednak dowiedziec jaka cena lub moze nawet kupic za jakis czas to pisz na PW
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Bierz Zoom G3 jest spoko, szczególnie w wersji V.2.0.
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Behringer V-amp pro? Można wyrwać używkie za 400 zeta to jeszcze na dopałkie / fuzza zostanie, szczególnie że ptaszki ćwierkają że przestery ma chujowe.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
A może - nie napalaj się, poczekaj, dozbieraj trochę i kup sobie sprawdzonego w bojach POD'a?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Bierz kolego od Hawrana tego POD-a ( wydaje mi się, że za te 600 zł jest w zasięgu) .
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Line 6 M5. Cena teraz to 499 PLN'ów w RNR, jak kupisz potem drugiego to możesz sterować oboma poprzez midi, możesz robić własne presety a cała paczka efektów jest ta sama co w HD Pro.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
13760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2012, 20:50:04
wysłana przez Groszek
15 Odpowiedzi
4932 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2011, 22:54:23
wysłana przez Marc!n
30 Odpowiedzi
10548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2012, 14:10:39
wysłana przez ftideus
36 Odpowiedzi
9007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 21:34:04
wysłana przez sharpi
9 Odpowiedzi
4206 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 18:38:43
wysłana przez Nightmarishreaper