Autor Wątek: [NGD] ESP Ltd HEX-7  (Przeczytany 6991 razy)

Offline bieniu26

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
[NGD] ESP Ltd HEX-7
« 13 Gru, 2011, 13:37:23 »
Ladies annnnd gentleman!!! Boys and girls in all ages!!! I would like to introduce diii El EEssss Piiiiiii, Elll Tiii Diiii..... HEEEEEXXX SEEEWWEEEEEN !!  :headbang:
 :facepalm:

No a teraz do rzeczy...

     Pewnego czwartkowego poranka udałem się do Kielc, 156 km od Łodzi i mojego domu, 3 godziny drogi (z czego 30 min po Kielcach, bo rozkopane jak jasny skurwysyn), GPS dawał radę ale zawiódł czynnik ludzki. Mimo przeszkód stawianych nam przez to piękne miasto. Dotarliśmy na miejsce!
     Dowiedziałem się co to są żółte cyprysy, znalazłem miejsce przeznaczenia. Pierwsze wrażenia osoby która otworzyła nam drzwi musiała być następująca "Co to za dwa debile, do mnie przyjechały?!" Muszę bowiem zaznaczyć  ;D iż w podróż udałem się z kumplem.
     Muszę także dodać, iż osobą która oddała tą piękną gitarę w moje ręce był niejaki Musza  :P
     Po ograniu Hexy (i paru innych wspaniałych gitar - Kiwicaster <3 ) i przeprowadzeniu bardzo poważnych negocjacji cenowych, a także filozoficznej rozkminie na tle egzystencjonalnym. Udaliśmy się w podróż powrotną.


 
     Nie było łatwo, mało brakowało a pieprzneli byśmy w barierę dźwięku! Ale dotrwałem do dnia dzisiejszego, by napisać wam o moich przeżyciach!
     Piękny poranek Łodzi, czyż nie piękną mamy wiosnę tej zimy?  ;)



     Oto i mój zacny case! Czyż nie jest cudny? Wiąże go paskiem od gitary żeby mi się nie rozpadł podczas noszenia... ale co tam  ;D death metal to nie muzyka - to styl życia  ;D  :facepalm:





     Oto ona! Piękna i cudna! Czarna i matowa! Cudo!



     Miły w dotyku gryf, matowy lakier pod palcami jest bardzo miły. Nawet spocona ręka nie ślizga się po nim jak oszalała, lecz pozwala na precyzyjne prowadzenie dłoni po gryfie. Sam neck wg mnie idealnej grubości, chociaż progi powyżej ok 13-15 progu są trudno dostępne. Grubość gryfu w okolicach tych progów ulega znacznemu pogrubieniu lecz nie przeszkadza w sumie bardzo lecz jest to rzecz warta wspomnienia. Tu umieszczam dowód na moje słowa.


     
     Główka gitary to wg. mnie mistrzostwo. Jest idealna. Tak rozmieszczenie kluczy jak jej sam kształt wzbudza u mnie uczucia które powinny być zarezerwowane dla kobiety, ale myślę, że na tym forum nie jestem jedynym który żywi takie uczucia do gitary  ;) 
     


     Idealnie wyprofilowana, wspaniale współgra z gryfem. Tu jeszcze chciałbym umieścić profil główki i gryfu.



     Gitara jest cholernie wygodna. Jest lekka. Waży tyle co nic! Idealnie leży w dłoni. Jak wspomniałem wcześniej sam lakier trzyma rękę na właściwym miejscu stawiając lekki opór i wg. mnie poprawia precyzję w trzymaniu ręki.





     Jedynym mankamentem jest ostra krawędź nad przetwornikami. Dokładnie chodzi mi o miejsce gdzie trzymam prawą rękę jak kostkuję. Akurat jakoś tak wyszło, że trzymam na kancie co powoduje, że mam obity nadgarstek. Strasznie napierdala! Myślę jednak, że to spowodowane jest moim złym ułożeniem ręki na gitarze, a nie samej konstrukcji Hexy. Tu można się przyjrzeć bliżej temu miejscu o którym mówie.



     Tył gitarki jest wspaniały. Bez pierdół, prosty czarny wygląd. Wycięcie poprawiające ułożenie gitary i otwory na struny. Koniec! Idealna  ;D



     I jeszcze jedna rzecz o której nie wspomniałem...
Kocham kurwa tego feniksa...



     Sam inlay ma dwa "ubytki"... no ale cóż poradzić - pokocham jak swoje  ;)

     Na zakończenie chciałbym napisać, iż gitara gra bajecznie nawet na fabrycznych strunkach. Jest agresywna, dynamiczna i burzy mury Jerozolimy!  EMG sprawia, że flażolety brzmią wyśmienicie. Sustain trzyma długo, gitara wybrzmiewa do końca każdy dźwięk. Zdecydowanie do mnie pasuje. Życzę każdemu tak udanego zakupu  ;)

P.S.
Hex o poranku na tle BlackBerry


« Ostatnia zmiana: 13 Gru, 2011, 14:42:34 wysłana przez bieniu26 »
"Już taka natura tej muzyki, żeby jebało po prostu."

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #1 13 Gru, 2011, 13:39:11 »
Nie ma banglających zdjęć, nie ma okejki.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline bieniu26

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #2 13 Gru, 2011, 13:42:35 »
Półśrodkiem jest "prawy>otwórz grafikę w nowym oknie" nie mam pojęcia czemu zdjęcia nie weszły   :-\
"Już taka natura tej muzyki, żeby jebało po prostu."

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #3 13 Gru, 2011, 13:46:02 »
Masz slesza po .jpg
Paczki z głów!

Offline bieniu26

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #4 13 Gru, 2011, 13:51:06 »
No to już nie ma i dalej dupa :(
"Już taka natura tej muzyki, żeby jebało po prostu."

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #5 13 Gru, 2011, 13:52:32 »
Szatanistyczna gitara i same problemy...
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #6 13 Gru, 2011, 13:54:06 »
Widzę, że pozytywne wrażenie jakie wywarła u mnie się nie zmieniło. Dzięki, że chciało Ci się walnąć NGD z fotorelacją (chociaż te foty jeszcze nie banglają). Co to kostkowania to rzeczywiście zwróciłem uwagę, że układasz rękę dość specyficznie (daleko od mostka). Dodam jeszcze oficjalnie, że Bieniu_26 to fajny gość i mam nadzieję że tu zostanie (a my wypijemy conieco w Łodzi) :)

Case wkrótce dostaniesz nowy, bardziej czarny ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Gru, 2011, 13:55:56 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline bieniu26

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #7 13 Gru, 2011, 13:58:04 »
Nie wiem co zrobić z tymi fotami ehhh:/
Musza odwzajemniam to serdeczne uczucie  ;D  Zapraszamy serdecznie... wódeczka już się chłodzi!
"Już taka natura tej muzyki, żeby jebało po prostu."

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #8 13 Gru, 2011, 14:21:13 »
Otwierasz fotę, klikasz w nią lewym, później prawym->kopiuj adres obrazka, wklejasz na forum i dajesz  [ img] [/ img]

facebook.com/Musza.MorningWood

Offline bieniu26

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #9 13 Gru, 2011, 14:44:52 »
Musza saves the day!
"Już taka natura tej muzyki, żeby jebało po prostu."

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #10 13 Gru, 2011, 21:25:31 »
Gratuluję, ciekawe fotostory, rzadko praktykowany obyczaj :(

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #11 15 Gru, 2011, 10:45:56 »
3 godziny drogi (z czego 30 min po Kielcach, bo rozkopane jak jasny skurwysyn)

Bo źle jechałeś :-) Kiedyś, na tej samej trasie, 10 km przed Kielcami zobaczyłem korek jak w Szanghaju i w akcie przerażenia skręciłem na jakąś wiochę. Dojazd stamtąd do Muszy po papierowej mapie i telefonie to była czysta, krajoznawcza przyjemność - podejrzewam, że zajęło mi to tyle samo czasu, co odstanie swojego w korku ;)

Fajne wiosło, gratki. Można wpaść ograć? :D

Offline bieniu26

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #12 15 Gru, 2011, 12:10:00 »
Cytuj
Bo źle jechałeś :-) Kiedyś, na tej samej trasie, 10 km przed Kielcami zobaczyłem korek jak w Szanghaju i w akcie przerażenia skręciłem na jakąś wiochę. Dojazd stamtąd do Muszy po papierowej mapie i telefonie to była czysta, krajoznawcza przyjemność - podejrzewam, że zajęło mi to tyle samo czasu, co odstanie swojego w korku

30 min nie staliśmy w korku tylko pomyliły nam się zjazdy na rondzie już w samych Kielcach i próbowaliśmy przejechać jakimiś bocznymi uliczkami. W końcu się okazało, że wszystkie drogi stamtąd prowadzą i tak na rondo bo reszta kończy się albo jakimś mostkiem dla pieszych albo deptakiem albo drogą bez wylotu. Już mieliśmy jechać przez deptak  :P Wieśniaki z Łodzi  mogą się pomylić przecież czasem xDDD

Cytuj
Fajne wiosło, gratki. Można wpaść ograć?

Zapraszam  serdecznie  ;D
"Już taka natura tej muzyki, żeby jebało po prostu."

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #13 15 Gru, 2011, 17:55:00 »
no to jak tak nie śmiało zaproponuję, żeby może się gdzieś w trójkę ustawić, najlepiej na salce żeby sprawdzić na jakimś wzmaku jak co gra, mógłbym przynieść Pasa 7 ::)

Offline bieniu26

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #14 15 Gru, 2011, 18:04:45 »
Jasne. Możemy się zgadać  ;) ja chętnie poznam panów osobiście  ;)
"Już taka natura tej muzyki, żeby jebało po prostu."

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #15 16 Gru, 2011, 08:29:00 »
to się trzeba zgadać na PW, Ghost, piszesz się na wspólne ogrywanie gratów?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NGD] ESP Ltd HEX-7
« Odpowiedź #16 16 Gru, 2011, 09:32:20 »
Cytuj
to się trzeba zgadać na PW, Ghost, piszesz się na wspólne ogrywanie gratów?

Jasne! Odzywam się do Was na PW.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
73 Odpowiedzi
33946 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 10:48:14
wysłana przez Drozd
55 Odpowiedzi
29379 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2012, 19:57:08
wysłana przez Widek
19 Odpowiedzi
10428 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2011, 10:13:44
wysłana przez b3ny666
17 Odpowiedzi
7955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2011, 16:52:38
wysłana przez g-zs
24 Odpowiedzi
14777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2011, 09:36:22
wysłana przez Testorrob