Autor Wątek: NGD ESP SC-6 Green  (Przeczytany 33470 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #25 11 Maj, 2011, 14:21:35 »
Cytuj
wang Tele na lekkim drive to jest to!

lekkim drive? a jak na hi gainie? ;)

do tego potrzebny jest jeszcze tzw. megaswitch, czyli przełącznik 5-pozycyjny, 4-sekcyjny, nieprawdaż? koszt ok. 100 PLN...
nie jestem pewien, czy Muszę jarają takie kombinacje.

Chyba nie jest, spójrz że ibanez łączy podobnie układ HSH a mają zawsze normalny 5 pozycyjny switch. Fakt jest jednak taki, że używałbym tego raz na kwartał w sypialni, ale fajnie mieć więcej możliwości i 2 humby w skrajnych pozycjach - przemyślę to.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #26 11 Maj, 2011, 15:04:44 »
Cytuj
do tego potrzebny jest jeszcze tzw. megaswitch, czyli przełącznik 5-pozycyjny, 4-sekcyjny, nieprawdaż? koszt ok. 100 PLN...
nie jestem pewien, czy Muszę jarają takie kombinacje.

Chyba nie jest, spójrz że ibanez łączy podobnie układ HSH a mają zawsze normalny 5 pozycyjny switch. Fakt jest jednak taki, że używałbym tego raz na kwartał w sypialni, ale fajnie mieć więcej możliwości i 2 humby w skrajnych pozycjach - przemyślę to.
się mi wydaje, że fabrycznie ibki nie mają możliwości używania pojedynczych cewek z humbów. te ustawienia, o których Przemek pisze, się pojawiają jak masz jeszcze rozłączanie cewek, np. na push-pullu. bez tego dwie sekcje nie starczą

http://www.pierreschwartz.com/Jem%20555%20WH.htm
Spoiler

http://www.ibanez.co.jp/products/eg_page11.php?area_id=3&data_id=158&color=CL01&year=2011&cat_id=1&series_id=477

http://www.ibanez.co.jp/products/eg_page11.php?area_id=3&data_id=160&color=CL01&year=2011&cat_id=1&series_id=477
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2011, 15:07:42 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #27 11 Maj, 2011, 15:09:27 »
Musza, teraz napisz prośbę do admina o zmianę nazwy na "zielony". 

Gratuluję! Fajne wiosło.
007

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #28 11 Maj, 2011, 15:15:48 »
Zajebiste wiosłu fhój! Chyba jak następnym razem do Marudy pojade to se takiego zmacam, bo same zdjęcia wywołują u mnie sraczusię :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #29 11 Maj, 2011, 15:19:35 »
Zajebiste wiosłu fhój! Chyba jak następnym razem do Marudy pojade to se takiego zmacam, bo same zdjęcia wywołują u mnie sraczusię :D

ślicnje to ująłeś, ti ti ti ;)

Dzięki Panowie! :)

Spoiler
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #30 11 Maj, 2011, 15:34:44 »
Podoba mi się bardzo, ale wolał bym siódemkę. Zajebiste graty się u Ciebie zbierają, zazdro i gratz.

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #31 11 Maj, 2011, 17:23:57 »
Bardzo pierwsza liga gitarka! Terz takom kcem!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #32 11 Maj, 2011, 18:48:56 »
Taa, no zajebista i w ogóle. Ale i tak wolałem Greco, może jak się pozbędziesz gównianych pupsów to będzie fajne :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #33 11 Maj, 2011, 19:04:54 »
gratsy men

pogadaj z ymonem. on ma zupełnie inne pickupy w swoim stefanie. 89 bridge, 60 middle, S neck. moim zdaniem do tej deski brzmi to optymalnie tym bardziej ze z bridga możesz sobie zrobić singla SA.

oryginalne pickupy mi nie gadały w nim zupełnie :/
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #34 12 Maj, 2011, 08:22:53 »
Taki układ jak ja podałem da się polutować na najzwyklejszym 5-pozycyjnym przełączniku a nie na Megaswitchu. To jak podkreślam jest tak naprawdę zwykły układ HSH tylko fizycznie pickupy są zamienione miejscami na HHS...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #35 12 Maj, 2011, 08:32:13 »
Wszystkim, którzy jadą po Muszy za sprzedaż Greco, mówię wielkie SORRY. Chciałem być uprzejmy i podesłałem linka, żeby sobie ograł Stefa (o którym tak marzył) blisko domu. Nie wiedziałem, że pozbędzie się Greka  :facepalm:


Jestem w pewnym sensie ojcem chrzestnym Stefana  :D
weimar guitar gently weeps

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #36 12 Maj, 2011, 11:03:49 »
Wszystkim, którzy jadą po Muszy za sprzedaż Greco, mówię wielkie SORRY. Chciałem być uprzejmy i podesłałem linka, żeby sobie ograł Stefa (o którym tak marzył) blisko domu. Nie wiedziałem, że pozbędzie się Greka  :facepalm:


Jestem w pewnym sensie ojcem chrzestnym Stefana  :D

Kupię sobie Greco jeszcze, nie przeżywajcie już tak ;)

Jesteś, jesteś, oficjalne wielkie dzięki raz jeszcze. Nie zaglądałem już na allegro, bo byłem bardzo zadowolony ze stanu rigu, ale teraz jestem jeszcze bardziej :)

Cytuj
gratsy men

pogadaj z ymonem. on ma zupełnie inne pickupy w swoim stefanie. 89 bridge, 60 middle, S neck. moim zdaniem do tej deski brzmi to optymalnie tym bardziej ze z bridga możesz sobie zrobić singla SA.

oryginalne pickupy mi nie gadały w nim zupełnie :/

Ja po prostu nie lubię EMG za ich sterylność, choć grają fajnie. EMG 81 w middle to najlepsze chyba co można było jej wstawić IMO, bo z jego charakterem brzmi tam prawie jakbym miał drugi bridge'owy pickup. Jeżeli Ci SD nie gadały w nim to może spróbuję coś od Dimarzio - one ogólnie nie mają tak ostrego charakteru... a może zamontuję tak przecież wychwalane blackouty, zobaczymy ::)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #37 12 Maj, 2011, 12:50:37 »


Kupię sobie Greco jeszcze, nie przeżywajcie już tak ;)



Idź do diałba, sam sobie kupię po wakacjach :P
weimar guitar gently weeps

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #38 14 Maj, 2011, 22:35:34 »
Gratsy men. ja się zaczynam łapać na tym że brakuje mi stefka jak patrzę na filmiki z prób z okresu kiedy go miałem albo jakieś fotki...
No pain No gain !

Offline ymon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
  • nie plastik
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #39 15 Maj, 2011, 17:47:41 »
gratsy men

pogadaj z ymonem. on ma zupełnie inne pickupy w swoim stefanie. 89 bridge, 60 middle, S neck. moim zdaniem do tej deski brzmi to optymalnie tym bardziej ze z bridga możesz sobie zrobić singla SA.

oryginalne pickupy mi nie gadały w nim zupełnie :/

Nie wiem co prawda jak gadał mój stefan z oryginalnymi pupami ale potwierdzam ten zestaw, który dostałem razem z nim od nikt'a jest prze genialny.

musza gratsy - witamy w rodzinie  ;)
nie frytki

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #40 08 Sie, 2011, 18:16:18 »
Odkopuję temat, bo dzisiaj Stefan dostał nowe pickupy. Chciałem wstawić swojego ukochanego Sh-5 (lub wariacje na jego temat czyli Sh-11 i Sh-14) ale zmieniłem zdanie, bo gdy już sprzedałem EMG zorientowałem się że musiałbym kaleczyć deskę. Czemu kaleczyć? Bo nie ma w niej poprowadzonego przewodu do mostka, żeby uziemić elektronikę. Gdy pogodziłem się z tym, że muszę wrócić do aktywów postanowiłem spróbować Blackoutów. Znalazłem sobie na ibeju najładniejsze i zamówiłem. Dzisiaj, tj. po tygodniu, dotarły i zostały zamontowane. Nie wiem czemu ludzie mówią, że brzmią jak pasywy, bo jak dla mnie nie. Podobają mi się bardziej od EMG - wydają mi się być brudniejsze i bardziej zbalansowane. Pod mostkiem wstawiłem wersję neck, a na środek bridge, bo za czasów EMG bardziej podchodził mi układ 85-81-SA. Ogólnie jestem zadowolony, gitara ma jeszcze większe jaja i jest ładniejsza :)






 
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #41 08 Sie, 2011, 18:36:06 »
Powinny być zielone ;)

W Loomisie miałem tak samo. To jest jeden, zajebiście duży minus posiadania fabrycznie aktywnych pickupów.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #42 08 Sie, 2011, 18:54:50 »
E tam, w Loomisie też były aktywy, a zostały bardzo pro zamienione na pasywy i nic nie widać, jedynie pod jednym trzpieniem został wywiercony otworek i kabelkiem poprowadzono uziemienie. Mała dziurka a cieszy :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #43 08 Sie, 2011, 18:56:51 »
SRC6 nie miały nigdy fabrycznie montowanych aktywów...
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #44 08 Sie, 2011, 19:05:07 »
SRC6 nie miały nigdy fabrycznie montowanych aktywów...

:D

Nie mogłem nigdzie znaleźć gdzie jest poprowadzone uziemienie. Wsadziłem V8 z ibaneza na chwilkę i buczał tak, że się grać nie dało. Pod pickupem jest dziurka na śrubkę, próbowałem tam uziemić, ale nie zdało egzaminu - być może ktoś po prostu wyjął kabelek który tam był poprowadzony.

Tak czy inaczej to już nie ważne :)
« Ostatnia zmiana: 08 Sie, 2011, 20:28:54 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #45 08 Sie, 2011, 19:14:35 »
Mi się podoba. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #46 08 Sie, 2011, 19:56:43 »
SRC6 nie miały nigdy fabrycznie montowanych aktywów...

Teraz dopiero skojarzyłem, fakt. To jak wtedy rozwiązano sprawę z pasywami? Po cholerę miałby ktoś likwidować kabel? Zresztą, mniejsza o to. Musza zmienił na BO, jest zadowolony, więc wszystko gra.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #47 08 Sie, 2011, 20:02:44 »
Bardzo ładnie wyglądają i założę się, że brzmi jeszcze lepiej. Szkoda tylko tej dziury pod gryfem, jakieś plany?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #48 08 Sie, 2011, 20:22:11 »
Bardzo ładnie wyglądają i założę się, że brzmi jeszcze lepiej. Szkoda tylko tej dziury pod gryfem, jakieś plany?

Myślę czy wsadzić tam EMG S czy zdobyć obudowę od lipsticka i walnąć atrapę.

To jak wtedy rozwiązano sprawę z pasywami? Po cholerę miałby ktoś likwidować kabel?

Skoro jest ta dziura to może i jest tam ten przewód, ale głębiej. Nie miałem fabrycznej śrubki więc próbowałem takie jakie mam (ofc szlifowałem je i dolutowywałem do nich kabel). Potwornie mi działa na nerwy dłubanie w elektronice godzinami, więc poszedłem na łatwiznę i postanowiłem kupić BO :)
« Ostatnia zmiana: 08 Sie, 2011, 20:29:26 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: NGD Green Goblin
« Odpowiedź #49 08 Sie, 2011, 20:24:06 »
a może zamiast lipsticka zwykłego singla gryfowego z tele?
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
9203 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2010, 09:43:11
wysłana przez pele
55 Odpowiedzi
28970 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2012, 19:57:08
wysłana przez Widek
19 Odpowiedzi
10167 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2011, 10:13:44
wysłana przez b3ny666
20 Odpowiedzi
6996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2012, 12:29:47
wysłana przez Drozd
34 Odpowiedzi
12016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2013, 18:56:16
wysłana przez Musza