Autor Wątek: Struny pracowni lutniczej Poliński  (Przeczytany 13823 razy)

Offline Apophis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Struny pracowni lutniczej Poliński
« 13 Sty, 2007, 16:21:23 »
Witam.
To mój pierwszy post u was. Na początek to świetny pomysł, że stworzyliście forum dla użytkowników instrumentów o rozszerzonej skali, ale do rzeczy...

Problemem dla wszystkich Nas jest zakup odpowiednich strun, zwłaszcza tych nieco grubszych  :D
Mie wiem czy mieliscie okazję używać strun państwa Polińskich, ale istnieje według mnie kilka powodów, dla których warto ich przynajmniej spóbować.
1. cena - struny bez owijki 1 zł, z owijką do .046 - 3 zł, grubsze - 6 zł za sztukę.
2. mozliwość dokładnego wyboru długości co do mm,
3. każda struna z owijka ma dodatkowo na końcu syntetyczny oplot dla ochroy owijki w maszynce
4. mozliwośc okreslenia przy strunach podwujnie owijanych dokładnego momentu dokąd ma być druga owijka - koniec kłopotów z małymi otworami w stroikach
5. mozliwość wyboru twardości - miekkie, średnie i twarde
6. genialna obsługa
7. struny do kazdego rodzaju gitar - klsyki, akustyki, elektryczne, basowe, nawet skrzypce, altówki itd.

Namiary:
Poliński. Pracownia lutnicza. Polińska E.
0 61 436 58 11
62-300 Września, Wałbrzyska 18
pow.wrzesiński, woj. wielkopolskie

Na razie na tyle.
Pozdro

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Struny pracowni lutniczej Poliński
« Odpowiedź #1 13 Sty, 2007, 17:27:08 »
witam na forum i dzieki za te informacje

uzywasz tych strun?? co mozesz powiedziec o ich trwalosci i wykonaniu?? ile  czasu mija pomiedzy zlozeniem zamowienia a odbiorem juz gotowego seta wedlug naszej specyfikacji??

pozdrawiam
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Apophis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Struny pracowni lutniczej Poliński
« Odpowiedź #2 13 Sty, 2007, 19:07:00 »
Struny sa trwałe jak na domowa manufakture, o niebo lepsze niz D'Addario, zaryzykowałbym twierdzenie że porównywalne z kazda "lepszą" marką na których grałem. Pan Lemański udziela tak szczegółowych informacji na temat metody którą wykuje struny i poszczególnych etapów, że przy pierwzeym kontakcie czułem sie jak na czeskim filmie  :shock:

Co do wykonania, to nawet można sobie zamówić wielkość kółeczka gdzie struna jest wiazana lub bez niego jak np. do floyda, pentelke jak do mandoliny itd.

Struny brzmia raczej jasno - przynajmniej ja tak lubie i na moje ucho, ale mysle,  że i na to moznabyłby mieć wpływ - ale tego nie wiem na pewno.

Od zamówienia do wysyłki mija 3 max 5 dni. Preferuja przy pierwszym kontakcie przedpłate, ale później oferuja nawet odroczony termin płatności. Przy wiekszych zakupach cena negocjowalna.
Jak na razie pełne zadoolenie.

Pozdrawiam

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Struny pracowni lutniczej Poliński
« Odpowiedź #3 13 Sty, 2007, 19:52:53 »
Hmm najpierw Polińscy a teraz Lemański , zgubiłem się. Lemański przeca w Będzinie jest a nie w Wrześni. Pozdr

Offline Apophis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Struny pracowni lutniczej Poliński
« Odpowiedź #4 14 Sty, 2007, 15:48:08 »
Sorki mój błąd
Zdecydowanie Poliński  :lol:

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Miałem z tymi strunami do czynienia przez kilka lat. Szczerze mówiąc stawianie ich wyżej D'addario to spora przesada, aczkolwiek za tymi drugimi osobiście nie przepadam. Masa moich klientów stosowała struny Polińskiego jako "rezerwowe" na sztukach bo są tanie albo po prostu na jedno granie żeby mieć świeży set co koncert. Żywotność adekwatna do ceny - czyli raczej krótsza niż dłuższa. Dużym plusem faktycznie jest możliwość produkcji customowych setów i bardzo miły kontakt. Ale było to kilka lat wstecz, może technologia się zmieniła na plus, hmmm, kto wie, kto wie.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
ogolnie ciekawa inicjatywa, trzeba bedzie wyprobowac.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
tyz mialem kilka ich kompletow daawno daawno i nie bylem zachwycony - trwalosc taka sobie, brzmienie zadne. to bylo dawno i moge nie pamietac ;) a moze zmienilo sie cos w produkcji?
Łe tej.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Cytuj
mozliwość dokładnego wyboru długości co do mm

to ci dopiero precyzja :]

Cenowo w wypadku grubszych to "mnie sie to nie karkuluje" bo za podobne ceny mam od reki w sklepie single :)

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
odkopuje stary temat (sory :P)
wczoraj serwisowałem sobie swojego biciricza i przy zmianie strun pękła mi e1
szybka myśl co teraz bo nie mam kolejnego kompletu a paczka z TS.pl jeszcze nie dotarła
hmm przecież mieszkam niedaleko Wrześni...
kurde ale miałem już kilka kompletów Polińskiego i były tragiczne, gówniane i ogólnie ble
trudno muszę dokupić jedną strunkę - z jedną (i to jeszcze e1) nie powinno być problemów

jadę w Wrześni...
dzwonek otwiera niezbyt przyjemna Pani odchodzi mi ochota na wszystko...
mimo wszystko biorę strunkę e1 i dodatkowo cały komplet 009-046 (nazwy "modelu" nie pamiętam - sprawdzę jak wrócę z roboty) płacę 14zł haha, chociaż to mnie pociesza

wracam do domku zakładam e1 i oglądam resztę strunek
e1 ok brzmi normalnie jak to nowa strunka (komplet założę dopiero za jakieś 3-4 tygodnie)
niestety już z wyglądu widać że pan Poliński nadal się nie stara (fotka jak odzyskam aparat), ale jestem pełen nadziei że gdy założę cały komplecik to banan na + pojawi się na mojej mordzie

i naprawdę trzymam kciuki z pracownię lutniczą Poliński (bo lubię małe manufaktury)
pzdr

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
To pewnie ta pani, która odbiera telefony. Kilkukrotnie przymierzałem się do zamówienia kastomowgo setu, zawsze jednak mnie trochę zniechęcała. I tu nawet nie chodzi o to, że kazała mi dzwonić po 20 (o czym później zawsze zapominam, a nawet jak pamiętam to jakoś przypałowo mi z tym), tylko zawsze miałem wrażenie, że miała jakiś taki "boże, znowu ktoś dupę zawraca" ton głosu...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
59 Odpowiedzi
34083 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 18:45:50
wysłana przez BartekL
20 Odpowiedzi
12767 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 17:43:14
wysłana przez dom?n
92 Odpowiedzi
25499 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2010, 22:20:58
wysłana przez Zbir
41 Odpowiedzi
13248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2009, 18:36:16
wysłana przez zerodead
6 Odpowiedzi
4185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2010, 13:29:13
wysłana przez Bjørn