Autor Wątek: Struny do D i Drop C  (Przeczytany 33722 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Struny do D i Drop C
« Odpowiedź #50 05 Lut, 2009, 13:03:25 »
OMG, test strun to jeden z tych, ktorych NIGDY bym sie nie podjal... Mam gdzies w sumie marke, sustain i takie tam, staram sie wymieniac struny na tyle czesto, ze nie widze roznicy w tych, ktore brzmia gluzej, a ktore szybciej gasna. Jest mi to obojetne, bardziej patrze na cene, miesiecznie schodza mi dwa komplety

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Struny do D i Drop C
« Odpowiedź #51 05 Lut, 2009, 13:16:05 »
Jest mi to obojetne, bardziej patrze na cene, miesiecznie schodza mi dwa komplety

Piszesz tak nieraz, a ja gram 2x w tyg. po 3h bardzo ostro na próbach + w domu i za chooja mi tak często nie trzeba wymieniać - que pasa Sinner? ;)
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Odp: Struny do D i Drop C
« Odpowiedź #52 05 Lut, 2009, 22:09:58 »
Myślę że to kwestia potliwości dłoni.

@mondomg
Co to znaczy, że Twoje dłonie nie tolerują DR i Daddario? Pomóżcie mi zrozumieć różnice tkwiące w rodzajach strun, bo ja naprawdę nie słyszę żadnej różnicy przy haj gejnach...
mniut i piah

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Struny do D i Drop C
« Odpowiedź #53 05 Lut, 2009, 22:27:17 »
ja wogole nie widze roznicy dr, eb, dm, d'a, wszystko jedno.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Struny do D i Drop C
« Odpowiedź #54 06 Lut, 2009, 06:25:28 »
@mondomg
Co to znaczy, że Twoje dłonie nie tolerują DR i Daddario? Pomóżcie mi zrozumieć różnice tkwiące w rodzajach strun, bo ja naprawdę nie słyszę żadnej różnicy przy haj gejnach...
Nie wiem, czy Ci pomogę, ale: po pierwsze nie gram na hajgejnach.

Po drugie: EB wydają mi się bardziej... 'śliskie'? (a jak wiadomo każdy gej lubi porządny poślizg ;)) Po prostu DR i D'Addario nie były tak przyjemne w dotyku, sam nie wiem jak to nazwać. Zresztą, dawno temu grałem na innych strunach niż EB ale mam dobrze wbite w głowę, że marki nie zmienię i mi z tym dobrze.

Po trzecie: 'potliwość' dłoni mam raczej w normie.

Wątpię, czy cokolwiek rozjaśniłem, ale jak chcecie to śmiejta się - każdy ma indywidualne podejście. I, jeśli mnie nic nie przekona w innym kierunku, następny set jaki zamontuję to EB 2215. I tyle o mnie.
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2009, 06:28:42 wysłana przez mondomg »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Struny do D i Drop C
« Odpowiedź #55 06 Lut, 2009, 09:20:31 »
Myślę że to kwestia potliwości dłoni.

@mondomg
Co to znaczy, że Twoje dłonie nie tolerują DR i Daddario? Pomóżcie mi zrozumieć różnice tkwiące w rodzajach strun, bo ja naprawdę nie słyszę żadnej różnicy przy haj gejnach...

Przy hajgejnach też słychać. D'Addario są strasznie jasne i w dodatku brzęczące! Never again! DRy, GHS i EB brzmią podobnie (IMO +/- 10-15%) za to jest zdecydowana różnica w twardości i to powoduje subiektywne różnice w komforcie grania. EB na razie rzondzom.
wuj, dawny fan DR i GHS
Paczki z głów!

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Struny do D i Drop C
« Odpowiedź #56 23 Lut, 2009, 08:55:37 »
Powiem tak... jak mi sinner, podczas wizyty u niego, założył set EB 11-52 to po prostu gitarka dostała drugiego życia... normalnie brzmienie jest o wiele bardziej mięsiste... wcześniej grałem na 10-46 (a jeszcze wcześniej chyba na 9-tkach jakiś)... ale to co jest teraz to po prostu bije na kolana to co było wcześniej...
Ostatnio przestroiłem się właśnie do dropped C i jak dla 11-52 to jest idealny secik... nie jest za luźno (wcześniej grałem w E i sporadycznie się do C stroiłem i było już tak troszeczkę flakowato przy 10-46), ale też struny palców nie przecinają :D

Ziomek ostatnio założył dunlopy sygnowane przez Zakka... i pisał mi na GG że jest na prawdę zadowolony... to chyba będzie następny secik jaki sobie sprawię... a kusi mnie szczególnie sprawdzić jak się będzie sprawował 10-60  :headbang:

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Struny do D i Drop C
« Odpowiedź #57 23 Lut, 2009, 10:13:49 »
Jesli zakladalem Ci ernie balle, to byl to 10-52, mialem tez jakies ghs'y wtedy, one byly 11-piecdziesiatcos

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Struny do D i Drop C
« Odpowiedź #58 23 Lut, 2009, 10:40:35 »
Na pewno były to EB... więc maj mistejk :) 10-52 :D

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Struny do D i Drop C
« Odpowiedź #59 23 Lut, 2009, 18:45:50 »
Jakieś lewe uszy musicie mieć, skoro nie słyszycie rożnicy brzmieniowej pomiędzy strunami... (A w sumie to może i dobrze macie, przynajmniej jeden problem z głowy :) )

Co do sustainu... już to pisałem wcześniej, ale bardziej ogólnie.
Założyłem ostratnio EB 66 w drop A zamiast struny która była poprzednio (szkoda  ze nie wiem jakiego producenta, ale w każdym razie cieńsza, coś koło 60) i EB brzmiało na tyle miernie, że założyłem sporwotem strunę która miała ok miesiąca. Nie wiem, czemu zawsze mam takie przejścia z EB. Właśnie efekt był taki dla mnie że przy EB dźwięk gasł szybciej o połowe od tamtej, a na dodatek był płaski, mało środka. Tyle że fajnie dzwoniła na zerowym progu, koniec zalet.

Baaardzo mi pasują DR, ale nie mają strun grubszych niż 60 niestety... :( 
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2009, 18:49:15 wysłana przez BartekL »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2010, 13:14:47
wysłana przez ukasheq
0 Odpowiedzi
1725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2010, 20:09:11
wysłana przez domas
15 Odpowiedzi
13750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2011, 18:04:50
wysłana przez maniek
16 Odpowiedzi
4679 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2016, 15:51:24
wysłana przez Thoth
5 Odpowiedzi
6508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2017, 21:24:33
wysłana przez Mother Puncher