Autor Wątek: Problem z zasilaczem do efektów  (Przeczytany 3977 razy)

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Problem z zasilaczem do efektów
« 02 Lut, 2010, 23:36:23 »
Witam , zakupiłem jakiś czas temu zasilacz robiony przez jakiegoś elektronika . Zasilacz działał bez zarzutu , kupiłem go bez obudowy (dokupiłem w elektronicznym) . Kable trochę były luzem , pewnego razu wyciągając go z gejbordu zachaczyłem o zaczep i odleciał mi jakiś kabel . Kabel był odpowiedzialny za doprowadzanie napięcia do efektów , teraz nie wiem gdzie mam go zpowrotem przylutować , niestety w sprawach zasilaczy jestem kompletnie nic nie wiedzący więc liczę na Was , jeśli potrzeba mogę dorobić zdjęć . Pozdrawiam oraz z góry dziękuje za pomoc .

Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2010, 23:43:24 wysłana przez marcin512 »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Masz zwykły miernik, albo możesz od kogoś pożyczyć?

Szkoda, że tyle tych niebieskich kabli koleś nawalił, bo mi się w oczach mota przez to... No i zdjęcia są jakie są.

Na 99,9% powinno być przylutowane do tego największego gluta - pierwsze zdjęcie, prawy górny róg.
Jeżeli masz miernik, to po włączeniu zasilacza przewód gorący przyłóż do tego gluta, a zimny do tego gluta, do którego jest przylutowany przewód niebieski (prawy dolny róg na tym samym zdjęciu). Powinno wskazać +8 do +12V nawet. Będziesz w domu.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Okej mam miernik ale nie wiem o co chodzi z tymi przewodami gorącymi i zimnymi , możesz mi to wyjaśnić ? Jeśli rozumiem to czerwony jest gorący a zimny to czarny tak ?

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Dokładnie.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Przylutowałem tak jak mi powiedziałeś i nic , żadnego napięcia w wtykach do zasilania efektów . Gdy sprawdzałem miernikiem to co mi powiedziałeś jedyne co zauważyłem to zwarcie i iskry :O . Przylutowane to było w taki oto sposób :

Spoiler

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Kurna nie pisałem, żebyś lutował, tylko sprawdził miernikiem...

Ed: jak możesz to zrób więcej zdjęć. Przede wszystkim gdzie jest drugi ten przylutowany jeszcze kabelek od wtyczki?
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2010, 14:08:28 wysłana przez Mery »
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Kot zajebisty, ale gdzie jest przylutowany ten drugi - zrób jakieś zdjęcia z bliska, żeby były wyraźne, bo na tych to chuja widać. No i kota jeszcze.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Kot zajebisty
Krwa sorry przez przypadek m się dodało :D

Fotki :
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
I tak chuja widzę. Kurde nie lubię takiej roboty, ale brnę dalej.

Po pierwsze odlutuj ten czerwony...

Przy okazji lutowania mam nadzieję, że nic nie zwarłeś.
Może jeszcze pytanie pomocnicze - nie widać miejsca skąd mógł się oderwać ten kabelek - jakieś naruszone miejsce, kawałek urwanego przewodu?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Okej , odlutowałem , nic nie zwarłem . Niestety nie widać , sprawdzałem to odrazu po urwaniu . Zrobię dokładniejsze fotki jeszcze raz. dzięki za pomoc . Czarny kabel przylutowany jest do jak by nóżki tego czegoś brązowego przypominającego figurę walca :D  :o


edit;

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2010, 15:37:46 wysłana przez marcin512 »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
No i kota jeszcze.
jak chcesz naprawić ten zasilacz nie słuchając porad kolegów z forum?

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
:) , już pokombinowałem i zrobiłem , tyle ,że rozlałem za dużo cyny i zwiera mi ścieżki , jutro trzeba pojechać po odsysacz cyny :/ . dzięki za pomoc

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Witam , zakupiłem jakiś czas temu zasilacz robiony przez jakiegoś elektronika. (...)
Jeżeli te luty na pierwszych fotkach wyglądały tak zanim zacząłeś majstrować w zasilaczu, to nie był to żaden elektronik, tylko zwykły partacz nie umiejący się posługiwać lutownicą.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
to nie był to żaden elektronik, tylko zwykły partacz nie umiejący się posługiwać lutownicą.
Właśnie,


do chuja. :evil:

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Powiem Wam tyle ,że ten zasilacz jest już do wyrzucenia i jedyne co mi po nim zostało to wtyczki do zasilania efektów :) czas kupić nowy - normalny

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ale z takiego zasilacza to można ładnie części odzyskać i się przydadzą się.
Nie wyrzucać!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
To ja poproszę resztki :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Spoko , chcecie to walcie na PW do mnie napewno jakoś z wysyłką się dogadamy ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
7839 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2013, 23:42:49
wysłana przez trigger
31 Odpowiedzi
12038 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2011, 03:01:44
wysłana przez terrormuzik
Wypożyczalnia efektów

Zaczęty przez cygan « 1 2 3 4 » Efekty

83 Odpowiedzi
26473 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2012, 19:26:19
wysłana przez Arek
0 Odpowiedzi
1468 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2012, 14:11:31
wysłana przez ePeeL
11 Odpowiedzi
3316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2014, 14:24:07
wysłana przez drzevoo