Autor Wątek: Kolumna 2x12 do Engla Blackmore  (Przeczytany 4355 razy)

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Kolumna 2x12 do Engla Blackmore
« 20 Paź, 2014, 22:52:32 »
Hey,
Nosze się z zamiarem kupienia fajnej 2x12. Póki co testy przeprowadziłem na Orange PPC 212 i Laneyu Ironheart (obie odpadły z listy). Generalnie interesuje mnie by paczka miała dość ciemne brzmienie i fajny gruz w środkowym paśmie. Budżet? Nieistotny. Ktoś jakąś ciekawą konfigurację ogrywał?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Kolumna 2x12 do Engla Blackmore
« Odpowiedź #1 20 Paź, 2014, 23:04:49 »
Dobrze gada na Buzzaro ST-B212 na CV30, nie źle też na MESA Recto Horizontal 212 i na ENGL'u 212 poziomym. Takie moje wrażenia.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Kolumna 2x12 do Engla Blackmore
« Odpowiedź #2 21 Paź, 2014, 07:02:42 »
Ironheart jest ciekawa opcja z Eminence The Governor na pokładzie. Oryginalne głośniki to katastrofa 
INTERSTELLAR

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Kolumna 2x12 do Engla Blackmore
« Odpowiedź #3 21 Paź, 2014, 07:32:14 »
Mesa na CV30 oraz Engl na CV30 to pewniaki

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Kolumna 2x12 do Engla Blackmore
« Odpowiedź #4 21 Paź, 2014, 09:31:02 »
Ironhearta nigdy więcej, z racji że również wykonanie tej paczki jest tragiczne (miałem i bardzo źle wspominam). Tylnej płyty bez uszkodzenia tolexu nie dało się odkręcić włąściwie.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Kolumna 2x12 do Engla Blackmore
« Odpowiedź #5 21 Paź, 2014, 16:31:35 »
No niestety w Chinach klepana. Sklejka jest lekka i miękka, a obicie drze się jak papier :), ale widziałem ją w akcji z Eminence na pokładzie i grała bardzo dobrze.
INTERSTELLAR

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Kolumna 2x12 do Engla Blackmore
« Odpowiedź #6 21 Paź, 2014, 21:36:35 »
No tolex na niej to jakieś nieporozumienie. Głośniki bynajmniej faktycznie są tu największym problemem, gdyż kiedyś ogrywałem dedykowaną do Laneya GH z wymienionymi głośnikami i też gadała zacnie. W każdym razie samo wykonanie paczki też jest dla mnie istotne.

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Kolumna 2x12 do Engla Blackmore
« Odpowiedź #7 21 Paź, 2014, 22:41:46 »
Ja proponuję Hesu

Miałem buzzaro, to też będzie świetny wybór.  Bardzo dobrze to grało, rewelacyjnie wykonana paczka.
  Ale mam teraz Hesu. I jest jak dla mnie po prostu lepsza, bardziej wyrównana i ładniejsza w górze co dla engla jest ważną sprawą. Wykonanie na takim samym / podobnym poziomie. Także kwestia gustu obie będą spoko.

 Swoją drogą do engla orange mogłby być też dobrym wyborem, ale to jedyne wzmaki do których mi ta paczka pasowała i nigdy wiej jej raczej nie kupię.

Mesa najbardziej napierdala, ale dla mnie jebie siarczanem i mało ma środka. Za to z pewnością jeśli ją wybierzesz najbardziej jebnie cię dynamitem.
 Ale dla mnie jest ważniejszy sałnd niż latające portki.

Offline biz666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Kolumna 2x12 do Engla Blackmore
« Odpowiedź #8 22 Paź, 2014, 15:13:47 »
btw, roznica w cenie miedzy buzzaro a hesu - ok 300zl dla tej samej paczki na v30 ;) taniej buzzaro ale jakos cholera hesu zdobywa moje serce wygladam choc to w sumie 'tylko' logo :-\

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Kolumna 2x12 do Engla Blackmore
« Odpowiedź #9 22 Paź, 2014, 15:42:36 »
Chyba pozostanę przy pomyśle z Hesu  ;D. Mesa faktycznie, raz że droga w chuj z racji tego że to Mesa, dwa ze faktycznie, ma tą swoją specyficzną siarę w górnym paśmie której strawić nie mogę. Dzięki wszystkim.

Offline biz666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
sklejka + wiora czy sama sklejka? duza roznica jest? bo w cenie zawsze pare zl ;)

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Sklejka.

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Ja mam połączenie sklejka + wiór.. byłem temu bardzo przeciwny. Ale sprawdza się to i jak dla mnie jest bardziej uniwersalne niż sama sklejka.. o samym wiórze nie gadam bo to nie gada akurat za dobrze z moich doświadczeń. Choć i takich konstrukcji pewnie są zwolennicy.

 Cały myk polega na tym, ze dzięki połączeniu wiórów + sklejki. Paczka staje sie bardziej "otwarta" i w moim odczuciu dynamiczniejsza, nad taką paczką mam większą kontrolę. Łatwiej tutaj znaleźć "złoty środek".. Ale to wszystko kwestia gustu..
 
 Nie wiadomo jak będe mówił za jakiś czas, jednak w tej chwili jestem bardzo zadowolony, robi to robotę i od tego w sumie jest.

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Hm, to teraz sam nie wiem jakie rozwiązanie wybrać. Brzmienie ustawiam dość ciemne (lubię takie) generalnie presence dość nisko i góra oszczędnie i zastanawiam się jak ta konfiguracja z wiórem będzie miała wpływ przy takim ustawieniu. Zdarzało mi się niektóre paczki nieco przemulić, więc może faktycznie, płyta wiórowa będzie całkiem fajnym rozwiązaniem.

Offline biz666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
update - Buzzaro na samej brzozie kosztuje 500zl mniej niz Hesu na sklejce bez wiory. Czemu tak duza roznica w cenie skoro paczki sa przez wielu uznawane za porownywalne jakosciowo? Obydwie oczywiscie 212 i te same glosniki.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
marka
i always go full retard

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Wystarczy popatrzeć, kto gra na produktach Hesu. I od razu wiadomo skąd ceny takie a nie inne.

Offline biz666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Wydaj 500zl wiecej i poczuj sie jakbys byl ziomkiem Oli albo meszuga :lol:

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Jasne...
 albo dogadaj się z Tobiaszem z Hesu, bo może mieć jakieś paczki powystawowe.
Ja się tak dogadałem kupiłem paczkę nową, bez żadnego ale, choćby zarysowania, głośniki nowe.
 
 Wydałem niski jak dla mnie hajs. Teraz, ten model paczki na allegro kosztuje 3000zł.
 Chyba było warto bo zapłaciłem mniej niż połowę tej ceny.

Buziaczki :*
 

Offline biz666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Ktos sie poczul urazony, czy co?

Dla mnie 2k potrzebne na paczke to nie jest wcale malo, choc nie narzekam na swoje zarobki ;) Dlatego skoro mozna zaoszczedzic bez straty na jakosci, to po co wywalac wiecej, bo endorserzy sa? A bebechy w sprzecie te same ;) pzdr

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Dla mnie już 2 k to za pakę jest kosmos cenowy, a co dopiero skrzynki typu Bogner, Diezel czy CAA. 2 głośniki, trochę sklejki/wióry, wykończenie no i LOGO :D. Skończyło się na tym, że w sobotę robię kolejne podejście do Framusa, na Fireballu sparzyłem się na nim (siarzył), zobaczymy jak Blackmore zagada. To kolejne 1 k w dół, a w sumie nie potrzebuję sztucznego przedłużania rigowego fiuta napisem Mesa ochrzczonym łzami płaczącego portfela :D :D :D

Offline Palomir

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
  • LUBIĘ GRUZZZZZZ ^_____________^
Polecam paczkę 2x12'' MG na Eminence Texas HEAT. Dobra cena a Jakość SAŁNDU powala. ogrywałem... nadaje się doskonale ciachania portek.
LUBIĘ GRUZZZZZZ ^_____________^

Zomballo

  • Gość
No to jeśli już to, Betonowy Harlej na V30 i nie ma pigmej we wsi. Wywaliłem stockowe gniazda, dałem gruuuube miedziane kable i lepiej mi to gra niż buzzaro.

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Mam od dzisiaj ten wzmacniacz tylko dla siebie:) szczepiony dupami z Engl 212 V30 pro horizontal. Dobrze to jebuje, należy zdjąć trochę trebli i presence, chociaż bez zabiegu siareczka i tak jest strawna (gitara klonowana swojego dodaje i z wolume podszedłem zaledwie pod 2 w obawie o obesranie zbroi). Nie mam doświadczenia w ogrywaniu sprzętu, może mnie się pierdolić, ale chyba(!) nie jest to 100% zachwyt z paki.
Zgaduję, że miałbym ochotę posłuchać Blackmora na jakichś Eminence.
Przyjmę w progi każdego ogrywacza oblatywacza z dowolną paczką; pigmej! może być i miętusów.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Serio wymiana kabli i gniazd w Harley daje zauważalny efekt? W moim denerwuje mnie taki pogłos tłuczonego szkła przy palm mutingu czy to zniknie po takiej akcji?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
7003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2012, 23:05:13
wysłana przez maclaren2
14 Odpowiedzi
10220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2013, 21:03:03
wysłana przez cielski
9 Odpowiedzi
4625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2014, 00:32:05
wysłana przez wolfer
19 Odpowiedzi
5923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2014, 15:31:47
wysłana przez guzie
13 Odpowiedzi
3780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2015, 22:08:17
wysłana przez 5iatka