Autor Wątek: iRig, Line6 Mobil In i inne ustrojstwa dla Apple.  (Przeczytany 17106 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Na iPady jest garageband, nie wiem, jak tamte, ale symulacje kompowe są bardzo ok.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Ja tylko czekam za powstanie apka z hedami pakami i efektami (najlepiej z Fractal`a  ;D), do tego sterownik blutuf do podłogi i można na sztuki jeździć z wiosłem i fonem :) Poważnie , czekam , żeby nie było.
Ja też. I do tego mikroodsłuch 4,5 cala woofer napędzany końcówką w klasie D o mocy 800W. Waga całkowita 1kg.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
I wszystko w kieszeni.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Na iPady jest garageband, nie wiem, jak tamte, ale symulacje kompowe są bardzo ok.

poki co nie ma mozliwosci uzywania ampkita wewnatrz garage band, ale jest opcja zeby nagrac sciezke w ampkicie, wyeksportowac i wybrac opcje skopiuj i potem w garage band wkleic w wybrana sciezke.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
BUMP

mam od tygodnia gitare w biurze i pociskam na sluchawkach przez ampkita, krotka probka, niedlugo wrzuce jeszcze jedna z podkladem perki z ampkita

Wlacz osadzony player soundcloud


kliny sie przesteruja z deka jeszcze, musze to poprawic, przester na symulacji valvekinga. Probuje osiagnac fajna kombinacje do dżętów, to jest dopiero pierwsza wersja, chcialem zebyscie ogarneli co da sie ukrecic

a i gitara jest w Drop F#, struny 13-72

btw wybaczcie zonki, dopiero wracam do formy po paru miesiacach niegrania

jeszcze cos w tylu Maczugi, nagrane z zapetlonym samplem perkusji z Ampkita

Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2013, 12:00:23 wysłana przez escape_artist »
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Jako, że cały czas dotąd męczyłem ampkita nie miałem porównania z którąkolwiek wersja JamUp (minus posiadania tylko ajfona 3G) to teraz wiem, że po zakupie ipoda touch 4g będę chciał się przesiąść na tą aplikację:

||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
mam trzy miechy to:

http://line6.com/sonicport/

i jest zajebiste, działa z większością apek, dwa kable w zestawie.

jedyny wydatek do tego to apka Audiobus do linkowania Mobile Pod (darmow apka do tego interfejsu) i Garageband.

mój wk**w budzi tylko update 2.0 dla Garageband, który wymusił update Garageband na Macu, i niestety - na końcu tego łańcuszka stoi Logic Pro, który tylko w wersji X czyta pliki z nowego GB na Maku.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
mam trzy miechy to:

http://line6.com/sonicport/

i jest zajebiste, działa z większością apek, dwa kable w zestawie.

jedyny wydatek do tego to apka Audiobus do linkowania Mobile Pod (darmow apka do tego interfejsu) i Garageband.

mój wk**w budzi tylko update 2.0 dla Garageband, który wymusił update Garageband na Macu, i niestety - na końcu tego łańcuszka stoi Logic Pro, który tylko w wersji X czyta pliki z nowego GB na Maku.

skad zamawiales?

ja sie zastanawiam caly czas jeszcze ewentualnie nad http://www.ikmultimedia.com/products/irigpro/

bo chce moc podlaczac mikrofon, chociaz jak patrze na koszt tego bede sie dlugo zastanawial czy nie wziac normalny interfejs, ale fakt ze z takim przenosnym interfejsem + malym ipodem to moge sie z tym zabierac gdzie chce, do tego mikrofon w walizeczce i gitara w futerale
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
lexicon omega studio bandla świetnie z ios, tyle że mały nie jest.


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
lexicon omega studio bandla świetnie z ios, tyle że mały nie jest.


Sent from my iPad using Tapatalk

nie no ten tego, ja nie chce pracowac na lapku czy stacjonarnym z iOS. Ja chce miec mobilne rozwiazanie do cwiczenia/nagrywania. Nie chce specjalnie kupowac mac'a jeszcze bo to bedzie zbyt duzy wydatek. Mam stacjonarnego kompa ale to wspolny dla mnie i dla żony, planuje kupic jeszcze jednego kompa - raczej lapka (wylacznie do muzy) ale na windzie 7 albo 8 i chcialbym zeby takie combo ipod touch + irig pro robilo mi za interfejs do nagrywania. Nie oczekuje cudow, jakosci z kosmosu, z tego co slysze ta apka BIAS brzmi fajnie i wystarczajaco na moje potrzeby. Chce po prostu moc tworzyc i nagrywac muzyke bez grzebania w vst gitarowych na kompie, bo potrafilem na tym spedzic godziny i pewnie bym z czasem doszedł do jakiegos optymalnego ustawienia ale wiem ze nie bede mial tyle czasu (zapracowany tata nie ma lekko ;)  ), dlatego chce takim zestawem wyeliminowac niepotrzebnie spedzony czas przed kompem, ktory w to miejsce moge zapełnić nagrywaniem, szlifowaniem aranżu, klikaniem midi perkusji :D (presety gitarowe zawsze bede mogl sobie poprawiac na ipodzie bedac w drodze z pracy czy gdziekolwiek a jezeli bede pracowal nad miksem to bede zabieral lapka w droge i w pociagu sobie to ogarne np bo jade z dobre 35 min do pracy).
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
a propos Sonic'a - kupowałem w PL na aledrogo.

co do użytkowania, to dla mnie Sonic + iphone/ipad służy za rejestrator pomysłów - taki szkicownik na szybko, chociaż - w racji tego że pracuję w domu to w momencie gdy na wyciągnięcie ręki mam Kempera przestaje się to robić tak mobilne jak wcześniej z HD500x, które trzeba było wyciągnąć rozłożyć etc.

nagrywam do Garageband na iOS, ale docelowo u mnie ląduje to w Logic'u na maku. IHMO to co można pocisnąć w Mobile POD jest ok, do "szkieletowania" pomysłu mi wystarcza, od biedy jakbym musiał to bym awaryjnie gig na tym pudełeczku pociągnął - brzmienia mesy są ok, dupy nie urywają, ale wstydu nie ma.

Wspomniałem o Lexiconie Omega, bo do nagrywania z mikrofonu potrzebny preamp, jak phanton to się robi zasilanie z sieci. z iOS dobrze gada Lexicon Omega bo ma zasilanie z sieci, inne interfejsy z racji zasilania mają problemy lub generalnie nie gadają. Tyle że wielkość/zasilanie robi z tego temat mniej mobilny.

mój workflow: gitara > sonic > mobile pod = garage band ios > garage band na maku > logic pro.

teraz kwestia co chcesz robić z tym co nagrywasz - kwestia eksportu tego, po prawdzie nie badałem innej drogi niż to co mi odpowiadało. w tej apce co podawałeś wk*** mnie to, że za wszystko trzeba dodatkowo płacić, zanim się obejrzysz a wydałeś 60 USD na pluginy do apki do ćwiczenia. Stwierdziłem, że wolę zapłacić więcej (circa 350 zł z wysyłką) za pudełeczko + darmowa apka z brzmieniami niż kupować te paki brzmieniowe do tymczasówki. no i plus dla mnie taki, że Sonic jest z dwoma kablami - także i ipad3 i iphone5 mają swoje. Rozważałem jakiegoś Poda nerkowego, ale zależało mi na czymś bezzasilaczowym, takim totalnie mobilnym.

Posty połączone: 14 Lis, 2013, 10:27:34
jakbyś był w wawie to byś sobie u mnie obadał :)
« Ostatnia zmiana: 14 Lis, 2013, 10:27:34 wysłana przez y »

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
no wlasnie z tym irigiem pro bym mial  xlr z phantomem i wejscie jack na gitare + tez 3 kable do urzadzen apple'a.

Co do aktualnego zestawu to powiem Ci ze na ampkita wydalem 100zl w sumie bo byla promocja jakas swiateczna i wszystko bylo 2/3 tansze ( mam w zasadzie praktycznie wszystko co bylo bibliotece poza jakims jednym czy dwoma simami wzmaka ktore mnie nie interesowaly, wszystkie pozniej dodane wzmaki byly z aktualizacjami na urzadzenia 4g niestety). Wiecej na to nie wydam, a jezeli przejde na jamup to chce kupic lepszy interfejs do tego bo ten obecny byl dobry na jakis czas. 
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
no właśnie - doszedłem do tego, że prościej kupić tego lexicona, bo od biedy nie chcąc ciągnąć gdzieś 13calowego macbookpro to nagram na ipadzie/iphonie ale mam wejścia na dwa mikrofony z fantomami lub cztery liniowe i/lub SPDIF'a - więc od czasu do czasu na próbie zgrać gary w stereo daje radę. Z przenośności takiej totalnej to mnie tylko rejestracja gitary interesuje (czyli z powrotem Sonic). A z mikrofonem to i tak robi się dłuższa historia dla mnie (mniej przenośna).

€119.99 za irig pro. no może ma to sens. dajesz radę z tego wyeksportować aiff/wav z każdego śladu co nagrasz?

ja do szkiców mikrofonowych rozważałem iM2 tascama (niecałe 20 EUR ale na stare łącze), ale - w sumie teraz myślę o kupieniu zooma H1v2, w thomannie przy 2 sztukach jest cena 81 EUR.
« Ostatnia zmiana: 14 Lis, 2013, 11:35:35 wysłana przez y »

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
€119.99 za irig pro. no może ma to sens. dajesz radę z tego wyeksportować aiff/wav z każdego śladu co nagrasz?

z ampkita moge normalnie DI w postaci WAV wywalic co prawda albo przez dziwna kombinacje z wifi albo po prostu na maila wyslac. Nie wiem jakie mozliwosci ma ta apka co ja daja z irigiem pro, ale pewnie tez pewnie nie ma problemu.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
o to fajnie. muszę przeklikać czy chodzi to z audiobusem. generalnie śladów DI na telefonie nie nagrywałem bo to ma chyba limit 16bitowy (iOS).

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
o to fajnie. muszę przeklikać czy chodzi to z audiobusem. generalnie śladów DI na telefonie nie nagrywałem bo to ma chyba limit 16bitowy (iOS).

a to dziwne bo np ten nowy interfejs od agile partners ampkit link hd ma A/D 24 bit wiec to bylaby lipa gdyby potem na iOSie te slady byly gorsze.

wziete ze strony jakiegos sklepu internetowego
Cytuj
AmpKit LiNK HD Features
Preamp input gain control
Pro-quality high-definition preamp with ultra low-noise
Pro-quality 24-bit A/D converter
44.1/48 kHz sample rate
Headphone volume control
Includes Apple 30 pin docking cable
Includes USB cable


...teraz doczytalem ze mozna go do kompa przez USB podlaczyc i wystarczy ASIO4ALL miec i powinno byc git:)

A jak ten Twoj SonicPort?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
o to fajnie. muszę przeklikać czy chodzi to z audiobusem. generalnie śladów DI na telefonie nie nagrywałem bo to ma chyba limit 16bitowy (iOS).

a to dziwne bo np ten nowy interfejs od agile partners ampkit link hd ma A/D 24 bit wiec to bylaby lipa gdyby potem na iOSie te slady byly gorsze.

wziete ze strony jakiegos sklepu internetowego
Cytuj
AmpKit LiNK HD Features
Preamp input gain control
Pro-quality high-definition preamp with ultra low-noise
Pro-quality 24-bit A/D converter
44.1/48 kHz sample rate
Headphone volume control
Includes Apple 30 pin docking cable
Includes USB cable


...teraz doczytalem ze mozna go do kompa przez USB podlaczyc i wystarczy ASIO4ALL miec i powinno byc git:)

A jak ten Twoj SonicPort?

przetwarzanie jest 24bitowe, natomiast iOS ma ponoć ograniczenie programowe na ten moment 16bitów zapisu.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
o to fajnie. muszę przeklikać czy chodzi to z audiobusem. generalnie śladów DI na telefonie nie nagrywałem bo to ma chyba limit 16bitowy (iOS).

a to dziwne bo np ten nowy interfejs od agile partners ampkit link hd ma A/D 24 bit wiec to bylaby lipa gdyby potem na iOSie te slady byly gorsze.

wziete ze strony jakiegos sklepu internetowego
Cytuj
AmpKit LiNK HD Features
Preamp input gain control
Pro-quality high-definition preamp with ultra low-noise
Pro-quality 24-bit A/D converter
44.1/48 kHz sample rate
Headphone volume control
Includes Apple 30 pin docking cable
Includes USB cable


...teraz doczytalem ze mozna go do kompa przez USB podlaczyc i wystarczy ASIO4ALL miec i powinno byc git:)

A jak ten Twoj SonicPort?

przetwarzanie jest 24bitowe, natomiast iOS ma ponoć ograniczenie programowe na ten moment 16bitów zapisu.

a to lipa, to w takim razie DI z telefonu sa naprawde robocze, to co ja wrzucalem na soundcloud to wszystko DI nagrane na telefonie i potem wyeksportowane. Inna sprawa ze czystosc tych DI jest watpliwa bo nie ukrecilem jeszcze na tyle czystego sygnalu  - za kazdym razem DI byly przesterowane, clipowaly strasznie. Zreszta dawalem Sifemu do przemielenia przez vst na pc z impulsem od lorda, szału nie było. W takim razie nagrywanie bedzie mialo sens jedynie do zapisywania pomyslow na szybko a do nagrywania to możnaby spróbować pójść wyjściem liniowym do line in w PC.

Próbowałeś już tak?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
no tutaj z jakości byłem/jestem zadowolony, aczkolwiek wiesz - to szkicownik, natomiast wpinałem to raz równolegle z line6 hd500x i IHMO nawet gadało lepiej...

natomiast - poza jakimiś szkicami nic z tym nie kręciłem. wbijałem ślady z brzmieniem 'mesy', ale nie z sztańkim gainem tylko tak 50%. ampkita mam - muszę obadać.

generalnie - brzmienie samej gitary vs brzmienie gitary w miksie to dwie bardzo odległe bajki i systemy myślenia.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Sonic Port jest tańszy o prawie 100zl od ampkit linka hd, ale z kolei do PC nie podlaczysz i w sumie wejscia XLR nie ma, wiec iRig PRO tu wygrywa (cenowo wychodzi z kolei 100zl w gore od linka hd) tez ma kabel usb ale ciekawe czy zadziala ze zwyklym pc tak jak link hd bo pisza ze do maca podlaczysz i bedzie ok
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
@escape_artist, zmartwię Cię, ale Bias jest tylko na iPady :( iPodowcom i iFoniarzom zostaje JamUp.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
fak szit, teraz widze ze wymagany min. iOS7

czyli z urzadzen na ktore bede polowal to ipad mini albo ipad 2/3:



zajrzalem na alledrogo i cenowo na razie 500-800zl za cos z tego, ostatecznie iphone 4g ale nie chce sie meczyc na malym ekranie
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
iPad mini jest względnie słaby (specka jak iPad 2) ale imo wygodniejszy niż pełnowymiarowy, da sie go trzymać jedną ręką bez problemu. Za to nowe mini z Retiną kopią dupę osiągami i ekranem, polecam :) Nie są jakoś tragicznie drogie (JAK NA APPLE, za najtańszego 16GB chyba ~1500), a osiągi takie same albo nawet większe niż iPh 5S. No i będą go jeszcze dłuuuugo wspierać, a zwykłego mini mogą opuścić przez właśnie słabe osiągi.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
mi to akurat nie robi. nie mam parcia ani portfela zeby wydac 1500zl na jablko. Potrzebuje rozwiazania ktore bedzie "wystarczajaco dobre" i taki zwykly ipad mini mi to zapewni. Moglbym np wydac 500-600zl na intefejs audio do PC ale nie chce, bo to bedzie tylko moglo lezec na biurku i sie kurzyc, a ipada zabiore ze soba gdzie mi bedzie sie chcialo usiasc z wioslem w domu czy poza domem. Zostaje tylko kwestia interfejsu ktory wybiore do tego i poki co iRig PRO ma to co potrzebuje.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Najtaniej chyba powinien wyjść iPod touch. IMO bier używkę iPada 2, ja mam już kupę czasu wersję 32 GB i jakoś nie czuję braku retiny albo innych fajerwerków, działa mega płynnie i szybko, gry również bez problemu plumkają, jakość wykonania, zajebista (jak to u apple).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Apple i darmowy soft (?)

Zaczęty przez Grzgrz « 1 2 » Software

25 Odpowiedzi
8825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 21:28:54
wysłana przez Grzgrz
15 Odpowiedzi
5957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2014, 18:11:47
wysłana przez Maciek
8 Odpowiedzi
4081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2015, 13:55:38
wysłana przez wojasheck
0 Odpowiedzi
1369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 18:40:44
wysłana przez Drache
14 Odpowiedzi
5318 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2015, 16:43:20
wysłana przez sify11