Autor Wątek: Lands Beyond - RetroAct  (Przeczytany 2016 razy)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Lands Beyond - RetroAct
« 24 Wrz, 2012, 00:05:23 »






Wraz z utarefsonem zapraszamy do posłuchania naszego pierwszego pełnego albumu. Z całego zespołu zostały dwie osoby i w sumie nastawiliśmy się głównie na nagrywanie. Zajęło nam to dużo czasu, było i wesoło i denerwująco, ale dzieło w ostateczności nas zadowala.
No cóż, nie ma co się rozpisywać - mamy nadzieję, że się wam spodoba. Ściągajcie i wypowiadajcie się!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #1 24 Wrz, 2012, 14:01:30 »
No kurwa klasa! Nie to co jakieś pedalskie pseudo-muzyczne gówno co niektórzy tutaj próbują zachwalać. Kompozycje i aranż w pytkę a miks w chuj mocny, dojebany, jest pierwej sort. Wszystko dobrze słyszalne. Gitary trą o mosznę, wokal zrywa skórę z mordy, perkusja i bas nadają wszystkiemu odpowiedni ciężar i groove.

Dawno mi się żaden miks tak nie spodobał. ;) Gratuluję i czekam na więcej.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrz, 2012, 14:04:33 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #2 24 Wrz, 2012, 21:11:27 »
Cieszę się bardzo. Halo, coś mało tych komentarzy tu widzę ;). Komon gajs, łapcie i słuchajcie!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #3 24 Wrz, 2012, 21:41:09 »
A co mamy pisać jest napierdalante, ale jakoś tak zajeżdża mi plastikiem w brzmieniu wszystkiego nawet wokalu.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #4 25 Wrz, 2012, 00:12:14 »
Dla mniej doświadczonych w bandcampie - album nie jest płatny, chyba, że ktoś chce :D. W pierwszym przypadku wystarczy wpisać w cenie "0" i można śmiało ściągać. Zapraszam ponownie do posłuchania, myślę, że każdy może znaleźć w nim coś dla siebie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #5 25 Wrz, 2012, 09:48:21 »
Posłuchałem, znalazłem coś dla siebie i było miło :). Troszki faktycznie przy następnych produkcjach zluzujcie sterylność, ale teraz uznajmy, że tak ma być i koniec. To jest malutka uwaga - a poza tym bardzo dobrze się słucha, wciąga! Brzmienie i pomysły klasa.
Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #6 25 Wrz, 2012, 11:14:39 »
Niefajnie, że podebraliście riff ze "Space Whale" w "RetroAct".
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #7 25 Wrz, 2012, 11:20:01 »
Odsłuchałem płyty cztery razy od deski do deski. Na początek - Sławek, ty draniu!

Wlacz osadzony player soundcloud


Cytat: Aston
Awesome riff. Really, I'm listening to it fifth time.

Wlacz osadzony player soundcloud


W pierwszej chwili, czyli parę dźwięków po intro doznałem szoku, mówię - 'a co to, kołwer!? mnie!? wtf!', ale zaraz zszedłem na ziemię. Mam do tego ambiwalentny stosunek, bo z jednej strony cieszę się że mogłem zainspirować (świadomie czy nieświadomie, bo jeśli na prawdę spodobał Ci się ten riff to rozumiem, że mógł później sam pod palce wchodzić), a z drugiej Space Whale to roboczy kawałek i chciałem go kiedyś rozwinąć. Teraz skojarzenia zrzynania mogą być wśród skromnego grona odbiorców odwrotne.

Co do płytki... Kompozycje są bardzo ciekawe i urozmaicone. Sythy są lepiej wplecione niż na EPce i całość ma więcej klimatu. Widzę, że wszystko poszło bardziej w stronę wielorybiego djentu (nie nawiązuje do powyższego, mam na myśli sludge'owy nalot i sporo dołu) i bardzo mnie to cieszy. Mimo wszystko EPka mnie jakoś bardziej ujęła. Wracam do EPki raz na jakiś czas od wydania, a po wydaniu słuchałem jej non stop, a z tej płytki poza Recto(;))Art i Primitive utwory już mi się znudziły/nie porwały.

Sławek, twoje czyste wokale mnie ujęły. Serio, chciałbym mieć takiego wokalistę. Skojarzenia trochę z Seetherem i może bardzo delikatnie Staind. Growle też dobre, taki trochę Ackerfeld, choć jeszcze brakuje trochę pary do niego. Screamy mnie lekko śmieszą, ale ja ogólnie nie jestem ich fanem i cieszę się, że jest ich mało.

Dominik, mix jest czadowy. Komplementy na jego temat już poszły, więc ja spróbuję ugryźć z drugiej strony. Całości moim zdaniem zabrakło ostatecznego balansu. Stopa jest bardzo z przodu i w gęstszych partiach przydałoby się trochę kompresji, albo automatyki. Same doły nie wiem czy przez stopę czy kłótnie basu z gitarą, ale są męczące i zabierają trochę oddechu. Brzmi to dobrze, ale po prostu męcząco dla uszu. Może jakby dać C4 na gitary (a jeśli jest to mocniej zastosować?)...hmmm... do gitar użyliście LeCto? Przyczepiłem się dla równowagi, ale nic mi więcej nie przeszkadza, a już na pewno nie wyżej wspomniana sterylność. Uważam, że jest się czym pochwalić i gratuluję. 
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #8 25 Wrz, 2012, 12:06:44 »
Nie chcę się wykłócać, ale ten riff to miałem we łbie już od półtora roku i tyle czasu ten kawałek w sumie czekał na wydanie. Zgapiałem z Icarus Lives tak bajdełej :D. Widek ma prawie identyko na intro do swoich filmików - po prostu widocznie jest prosty i satysfakcjonujący przy graniu ;).
Żaden ze mnie monster i dopiero uczę się darcia japy. Zrobiłem ile mogłem.
Do nagrywania gitar użyliśmy:
Langusia i Schectera BlackJacka C7 -> Peavey Windsor i Ignite Amps Anvil. 4 ścieżki, pan 100% na każdą stronę. Bas to Epi Embassy.
Dzięki bardzo za pozytywne słowa i krytykę, Muszu ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #9 25 Wrz, 2012, 12:24:10 »
Widek ma prawie identyko na intro do swoich filmików

Tak, ale to podobieństwo do zwrotki, nie main riffu... to teraz już wiem z czego ją odgapiłeś :D

Cytuj
Dzięki bardzo za pozytywne słowa i krytykę, Muszu ;)

Nie ma za co, lubię waszą twórczość :)
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2012, 12:26:05 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #10 25 Wrz, 2012, 12:25:33 »
Nie chcę się wykłócać, ale ten riff to miałem we łbie już od półtora roku i tyle czasu ten kawałek w sumie czekał na wydanie. Zgapiałem z Icarus Lives tak bajdełej :D. Widek ma prawie identyko na intro do swoich filmików - po prostu widocznie jest prosty i satysfakcjonujący przy graniu ;)[...]

 :facepalm:
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #11 25 Wrz, 2012, 12:27:32 »
Ja tylko dodam, że album jako pierwszy w historii forum trafił do mego odtwarzacza mp3. Jak się komuś ta muza nie podoba to niech sobie wróci do słuchania napierdalania solówek po pentatonice. ;)

Album jest mega.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: Lands Beyond - RetroAct
« Odpowiedź #12 25 Wrz, 2012, 21:00:23 »
Dzieki chlopaki za cieple slowa, fajnie ze ten kawal roboty nie poszedl na marne :) Co do plagiatowania to sie nie wypowiadam, bo nie jestem w temacie. Co do mixu natomiast to spedzilem nad nim sporo czasu, moze nawet za duzo bo w pewnym momencie stracilismy perspektywe. Chcielismy zeby bylo bardzo dobrze i wyszlo jak na moje zdolnosci mysle nienajgorzej, zawsze moze byc lepiej a juz na pewno inaczej :)

Utwory sa roznorodne, nie wpadaja w ucho i moga dojrzewac z kazdym przesluchaniem, dlatego nie skreslajcie ich po pierwszym zapuszczeniu :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
47 Odpowiedzi
6882 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2011, 10:52:40
wysłana przez Aston