Autor Wątek: NCD Buzzaro 4x12  (Przeczytany 3553 razy)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
NCD Buzzaro 4x12
« 20 Lip, 2012, 20:42:14 »
Jako fan polskich produktów postanowiłem zaopatrzyć się w pakę od manufaktury Buzzaro. Jak chciałem, tak zrobiłem - kontakt był sprawny, szybki, a ja mniej więcej wiedziałem co chcę - 2x Vintage 30 i 2x G12K100. Paka ma czarny tolex (chociaż korcił kolorek, ale chciałem żeby spasowała się z wzmakiem) i ogólnie prostą specyfikację. Głośniki są zamontowane na krzyż (ament). Na realizację czekałem jakieś 3 tygodnie od zamówienia, więc czas zupełnie w normie i zgodnie z zapowiedzią Buzzaro. Dzisiaj paka dojechała, w sam raz na BlacKatowe grill-party.

Jak to wygląda?
Wygląda ładnie. Jak już mówiłem, wybrałem czarny tolex i narożniki, żeby spasować ją wizualnie z posiadaną głową Hellstone Prodigy. Po długim wybrzydzaniu wybrałem szarojakiśtam grill (nie pamiętam teraz z nazwy który to, sorry). Gdy paka przyjechała, po zdjęciu pięćdziesięciu warstw kartonu i folii strecz, moim oczom ukazała się ślicznota. Dat toleks i grill. Wygląda niewiarygodnie, jakby kosztowała dwa razy tyle itd. Moje pozostałe paki nie należą do brzydul, ale do Buzzaro im daleko.

Jak to gra?
Zajebiście gra. W porównaniu do paki na samych wintydżach jest bardziej 3d i ma specyficzny subwooferowaty subbas (ale nie taki, który zmuli kapelę) jest szybka, dynamiczna, nie siarzy - do HSa wydaje się, że dobór idealny. Zresztą sam na taką kombinację nie wpadłem, tylko zaczęrpnąłem pomysł z paki diezla, którą ogrywałem w Guitar Candy w Belgii. Jestem bardzo na tak, a ponieważ nie umiem pisać o dźwięku to ograniczę się do zaproszenia kolegów, którzy jutro do mnie przyjdą na ogrywanie o dorzucenie 4 słów do ojca prowadzącego.



Offline Elites

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
Odp: NCD Buzzaro 4x12
« Odpowiedź #1 21 Lip, 2012, 12:00:38 »
Paczka jak paczka ;p każdy może taką nabyć... ale wzmacniacza tylko pozazdrościć ;]

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: NCD Buzzaro 4x12
« Odpowiedź #2 21 Lip, 2012, 12:57:07 »
Paczka jak paczka, ale ten dat top w Blackatcie  :O
Ssiecie.

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Odp: NCD Buzzaro 4x12
« Odpowiedź #3 23 Lip, 2012, 07:02:54 »
Wygląda zacnie, brzmi zapewne podobnie.
A z ciekawości - czemu głośniki na skos? Przy pionowo ustawionych można by się pokusić o jakieś opcjonalne stereo (lewa strona vintage, prawa g12). IMO mogłoby to sensownie zagrać, bo łatwiej byłoby zaznaczyć różnicę między stronami. Jakieś konkretne założenie było w przypadku ustawieniu na skos? Tylko pytam ;)

Spoiler

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NCD Buzzaro 4x12
« Odpowiedź #4 23 Lip, 2012, 14:01:41 »
Nie wiem czy Didej chciałby mieć kolumnę która z lewej gra inaczej niż prawa. Ja bym nie chciał, mieszanie głośników po iksie ma sens, bo (dopóki słuchasz uszami a nie mikrofonem) masz wszystko co najfajniejsze w V30 i G12K100.

Na pewno do zastosowań domowych nie chciałbym paczki w sterele z różnymi głośnikami z dwóch stron. Przecież nie będziesz przestawiał kanapy żeby posłuchać raz jednej, raz drugiej strony! :D
Łe tej.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: NCD Buzzaro 4x12
« Odpowiedź #5 23 Lip, 2012, 15:11:42 »
Po iksie właśnie dlatego, że chciałem mieć stosunkowo równomierne rozłożenie całości. Nie jara mnie stereo, mam 3 paczki, oprócz tej od Buzzaro jest jeszcze 4x12 na Greenbackach i 4x12 na V30


Wzmacniacze w tej chwili służą przede wszystkim jako test-rig to BlacKatów, a w zasadzie jako 3 testrigi na których można obiektywnie ocenić jak gitara żre z różnymi wzmacniaczami.

Spoiler

Kakaowe?

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Odp: NCD Buzzaro 4x12
« Odpowiedź #6 23 Lip, 2012, 17:23:30 »
stereło w paczce jest po to, żeby grać z efektami w stereło, a nie po to, żeby paka sama z siebie grała krzywo. muzy w domu też słuchasz na 2 różnych głośnikach? ;)
W sumie zdarzało mi się grać na dwóch kolumnach 1x12 z różnymi głośnikami i stąd moje zastanowienie, bo właśnie fajne było to, że przy efektach stereo słychać było dobrze co jest na którym kanale i myślałem nad zastosowaniem tego w kolumnach 4x12. Ale to co mówicie chyba rzeczywiście ma większy sens, w każdym razie w większości przypadków.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NCD Buzzaro 4x12
« Odpowiedź #7 23 Lip, 2012, 17:30:48 »
Na scenie to ma sens przy jednym gitarzyście w zespole, bo możesz sobie rozstereować lewą i prawą stronę na przodach, ale to można zrobić również mając kolumnę po iksie :D
Łe tej.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: NCD Buzzaro 4x12
« Odpowiedź #8 24 Lip, 2012, 09:55:24 »

Spoiler

Bo spalty, czeczoty i kakaowe oczka dają super tight low end i crushing midrange
Spoiler
weimar guitar gently weeps

Offline kosmos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: NCD Buzzaro 4x12
« Odpowiedź #9 26 Lip, 2012, 12:20:45 »
Wygląda przezacnie, fajna tkanina na froncie :D

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: NCD Buzzaro 4x12
« Odpowiedź #10 26 Lip, 2012, 13:37:32 »
Mam 212 od Buzzaro "w podobnym malowaniu". Myślę, że paczki fajnie wyglądałyby obok siebie :)
- mix your style -

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
8750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2011, 23:35:09
wysłana przez Page_Hamilton
29 Odpowiedzi
6173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2015, 17:34:47
wysłana przez Page_Hamilton
10 Odpowiedzi
4236 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2012, 22:56:47
wysłana przez Stivo2005
NCD - Buzzaro 2x12

Zaczęty przez Zomballo Wzmacniacze i kolumny

17 Odpowiedzi
7784 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2012, 09:58:06
wysłana przez Lukas
15 Odpowiedzi
6644 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2012, 14:12:54
wysłana przez xaperfly