Autor Wątek: Glosniki Man of War  (Przeczytany 7571 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Glosniki Man of War
« 11 Kwi, 2008, 11:37:32 »
Siema,

co myślicie o tych głośnikach? Szukam paczki do niskich strojów (poniżej A) i zarazem do bardzo mocnych higainowych brzmień. Wie ktos w ogóle jak to brzmi? Paczke prawdopodobnie zamawialbym u Mańka z NoisyBox

Aaa, i jak one sie mają do celestionów V30 (lub V30 Century)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Glosniki Man of War
« Odpowiedź #1 11 Kwi, 2008, 11:39:59 »
W zyciu nie slyszalem o takich glosnikach...

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Glosniki Man of War
« Odpowiedź #2 11 Kwi, 2008, 11:42:14 »
O TO chyba chodzi :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Glosniki Man of War
« Odpowiedź #3 11 Kwi, 2008, 11:46:43 »
egzaktli o te, tylko ze pisownie to sprawa względna, bo rożne źródła różnie podają, ale efekt koncowy taki sam. Więc? Jakieś doświadczenia/spostrzeżenia
B ( o ) ( o ) B S

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Glosniki Man of War
« Odpowiedź #4 11 Kwi, 2008, 12:22:51 »
osobiscie nie podoba mi sie ta charakterystyka (wykres) glosnikow bo to ze pisza
"The perfect replacement for that speaker you shredded at last night's gig"
i
"It delivers a chunky and solid sound with a little top-end sparkle, great for classic rock, grunge, and heavy metal."
znaczyc moze ze bedzie bardzo... charczace szkliste wysokie brzmienie... z tego co na oko rozpoznaje to raczej glosniki do grania do strojow wyzszych,heavy metalowe i dobre do solowania i shreddowania przy E...
napewno beda wyraziste bo 2-3khz najlepiej wpada w ucho ale i czasem najbardziej drazni...
w sumie ta dziura miedzy 1-2 mnie przeraza ;] ale musialbym poszukac harakterystyki v30 zeby powrownac
(sorry mowie o jak czlowiek ktory wymienial juz troche glosnikow u siebie i nie u siebie i jakos wizualnie je slysze :P)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Glosniki Man of War
« Odpowiedź #5 11 Kwi, 2008, 12:31:22 »
hmm, to może inaczej zapytam. Jakie głośniki byscie polecili?
interesuje mnie oferta Mańka z serii PRO: http://www.noisybox.com.pl/cennik/001/NOWY%20CENNIK%20GITAROWE%20WIOSNA-LATO%2008.pdf

nie ukrywam, ze chciałbym wydac jak najmniej, ale zarazem nie chce bawić się w połśrodki, wiec wolałbym juz kupic paczkę i nie musieć zyć z wizją ich wymiany.
Obecnie mam labogę 212 z plyty wiórowej na zwykłych celestionach (nie century). W sumie jestem w miare zadowolony z brzmienia, ale raz że przy moim 120W 5150 to ta paczka jest za mała, a 2 że wole jednak sklejkową paczkę. Wchodzi jeszcze w grę opcja dokupienia paczki 212 do tej mojej Labogi, ale musiała by to być jakaś paczka ktora się w miare uzupełi z Labogą. Tylko nie wiem jaką :/ Any ideas?
Mam nadzieje ze nie zamotalem? :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Glosniki Man of War
« Odpowiedź #6 11 Kwi, 2008, 14:07:41 »
Kup paczkę Orange i nie kombinuj.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Glosniki Man of War
« Odpowiedź #7 11 Kwi, 2008, 15:32:03 »
nie patrz na wykresy itp debilne chwyty marketingowe, ja mam taką pake od Mańka 4x12 mow i jestem kurewsko zadowolony. pierwsze wrazenie nie sypie piachem jest głeboka i nie muli jak np mesa na v30. duzo srodka mniej wysokich czestotliwosci ale to tez zalezy od wielu czynnikow. pogadaj z mankiem to ci powie co ludzie mowią po zakupie takiego zestawu. ja bym jeszcze sprawdzil eminence v12 albo private jack, cos jak green-y. na mow stroilem sie do G# i ladnie gadalo ale troszki struny za cienkie byly kminilem z A, A#, B ładnie wszystko bylo a i kumple graja na mojej paczce tez wiec mialem okazje porownac i mesa sie delikatnie nie przebija przez noisy boxa.


http://www.myspace.com/letskillgod


tu jest nagranie nie masterowane, glosnosci tylko. Nie jest naj jakosci ale moze cos podpowie strojenie C# gitara z lipy amerykanskiej klonu i palisandru wzmak JCM2000 ustawienia bas 3 srednie 6 wysokie 8 gain na 5,5 i tyle chyba

"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Glosniki Man of War
« Odpowiedź #8 01 Lut, 2012, 12:05:36 »
A czy ten Man o War sprawdzi się w tonacji standard D i drop C?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Glosniki Man of War
« Odpowiedź #9 01 Lut, 2012, 18:12:31 »
Nie. W takiej tonacji te głośniki wchodzą w przeciwfazę i nie dość, że grają ciszą, to jeszcze bezpowrotnie wsysają sygnał z pickupów.



... ten Man'O'War jest normalnym głośnikiem bez przeznaczenia do konkretnego stroju.
Łe tej.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Glosniki Man of War
« Odpowiedź #10 01 Lut, 2012, 21:11:53 »
To co? V30? Będę robił jednokanałowy 18 watt amp u MadDoga z kolumną 1x12.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5591 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2010, 15:21:35
wysłana przez ftideus
0 Odpowiedzi
3069 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2010, 20:22:28
wysłana przez immortal-king
35 Odpowiedzi
9698 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2015, 11:16:18
wysłana przez vader
35 Odpowiedzi
7089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2013, 16:03:05
wysłana przez fk
Glosniki/odsluchy do 350zl

Zaczęty przez bandit112 Hardware

20 Odpowiedzi
7049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2013, 23:29:02
wysłana przez Sali