Autor Wątek: Drewno - Tone Chart  (Przeczytany 89541 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Drewno - Tone Chart
« Odpowiedź #275 09 Lip, 2010, 21:56:54 »
Cytuj
Pictures say more than words.
NO, I don''t need mental help
NO, I don''t live on the lunyfarm
YES, I have a degree in engineering
YES, I have 2 degrees in engineering
NO, I don''t expect this to be a commercial succes
BUT, why didn''t anyone else think of it?

Winny się tłumaczy? :P

Po raz n-ty odświeżam temat. Ostatnio na sixie pojawił się przyjemny teles home-made, i tak od-myśli-do-myśli stwierdziłem że mam w sumie trochę "bałaganu gitarowego" w domu, tylko brakuje najważniejszej rzeczy - mianowicie korpusu (no, jeszcze paru drobiazgów ale to detale).
Od razu zaznaczam, że nie interesuje mnie kupowanie drewna po "normalnych cenach", zapuściłem już wieści po znajomych czy ktoś nie ma do oddania za symboliczną flaszkę jakiejś zleżałej deski z interesującego mnie materiału (swoją drogą tu też zaraz spytam*), ale zrobiłem też przegląd własnego strychu, gdzie jest praktycznie suszarnia ;)

I to pytanie niezdrowe nr 1 - czy w jakikolwiek sposób na korpus do gitary nadaje się 1) świerk - o tym czytywałem przy akustycznych tworach, ale jak się ma do elektryka? 2) buczyna?

Nie chodzi mi o brzmienie tr00vintage60'soriginalgibson, ale czy jest w ogóle sens zaczynać z czymś takim, czy lepiej zrobić sobie deskę do krojenia chleba? Projekt będzie (jeśli w ogóle będzie) całkowicie amatorski, strugany tylko dla własnej przyjemności i po godzinach... no właśnie, czy nie będzie to totalna strata tych godzin?

*I pytanie 2 - czy ktoś ma jakieś x-letnie deski/kawałki z bardziej "gitarowych" drewien które totalnie zagracają np. strych i nie chciałby się ich pozbyć za (ewentualną) symboliczną opłatą? W sumie pytanie jest dość serio zadane ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
drewno do kominka

Zaczęty przez nikt « 1 2 » Gitary 7-strunowe

37 Odpowiedzi
19718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2007, 20:27:01
wysłana przez Pan Sinner
12 Odpowiedzi
13997 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 00:32:44
wysłana przez bakerski
19 Odpowiedzi
3487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2012, 21:11:11
wysłana przez FlyingV
18 Odpowiedzi
5091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2012, 21:23:13
wysłana przez BetoNova
1 Odpowiedzi
1760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2014, 22:34:01
wysłana przez nikt