Autor Wątek: Gejtara or barabara - czyli co do strojenia się w C#?  (Przeczytany 8130 razy)

Offline thunderbird

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Mam wyżej wspomnianego epiphone thunderbirda, jest świetny :)
Tzn. pierwsze co terzba zrobić, to przenieść górny zaczep na pasek, gdyż bas jest niewyważony i leci na ryj, oprócz tego mankamentu, wiosło jest idealne (chyba że chcesz wchodzić powyżej 15 progu - od 16 do 20, są niewygodne do łapania - służą głównie jako ozdoba). Podpinam go pod sansampa gt2 i rzucam ze wzmacniacza niewyobrażalnym mięsem ;) Sam teraz ciułam na Blackbirda sygnowanego przez Sixxa, gdyż ten dopiero kopie po jajach :P Natomiast thunderbird sunburst, jest z innego drewna (bodajrze olcha) i nijak ma się do goth'a
Swojego thunderbirda, boxampa taurusa b-2015 i gt2 zaniosłem do studia, przeczuwając że wypieprzą mnie i każą przynieść coś lepszego, ku mojemu zdziwieniu człowieczek mieszkający w studio (akustyk?) stwierdził że dawno nikt tu nie przyniósł tak potężnie brzmiącego sprzętu. Tak koleś się rajcował, że nagrywałem 2 linie basu (czystą i z gt2).
Przechodziłem przez dziesiątki basów w tym przedziale cenowym i epi thunderbird goth miażdżył je wszystkie (lutniczy aktywny jazz bass, fernandes tremor 5x, squier p bass special, washburn t14q, cort c5z, b.c rich warlock z serii bronze, wszelkie chińskie budżetówki pomijając ;) ). Jakby tylko dorwać białego :D
Btw. do tak niskiego stroju/basu wymagana jest RACZEJ zmiana nagłośnienia. I zawsze możesz pobawić się ze swoją yamahą + whammy od digitecha (lepsza inwestycja niż w gryf, swoją drogą, gryfy do basu lutnicy lepią za coś około 300 zł, przynajmniej lepili pół roku temu). No i na basie da się grać akordami ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2010, 16:46:25 wysłana przez thunderbird »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
72 Odpowiedzi
45272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2009, 00:58:21
wysłana przez Yony
14 Odpowiedzi
5280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 20:06:03
wysłana przez mondomg
27 Odpowiedzi
4989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2012, 23:56:55
wysłana przez bloodrafko
12 Odpowiedzi
11303 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2013, 21:48:00
wysłana przez sharpi
59 Odpowiedzi
16841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2014, 21:22:14
wysłana przez Yony