Autor Wątek: Monitory aktywne jako głośniki do kompa  (Przeczytany 41153 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Niestety jak już napomknąłem w szałcie trzeba kupić oponki na zimę i nowe aku prawdopodobnie (zaraz ide zmierzyć prąd pobierany z aku kiedy auto jest na postoju), tak więc najpewniej skończy sie to tak, ze z braku laku wezmę któreś z Microlabów. Jak będą ok grały (powtarzam jeszcze raz, że mają służyć przede wszystkim słuchaniu muzy, wiec liniowości aż takiej nie wymagam), to będę się cieszył, jeśli nie będą fajne to na wiosnę, lub w inny czas sprzyjający przypływowi gotówki zmienię na coś lepszego (alesis, krk). Pozdr i dzięki wszystkim za pomoc, bo jeśli nie mi to innym się jeszcze przyda.

edit:

byłem sobie w rnr obsłuchać alesisy active 520, były tez fostex pm 0.4. Innych w tej półce cenowej nie było.

Wnioski.
Mimo że fostex na mniejszym driverze to lepiej grał imo. Lepiej brzmiało zdecydowanie pasmo środkowe, w alesisie jakby było wycięte (brzmienie bardziej w kierunku taniego hifi). Następnym wnioskiem jest niestety to, ze dla mnie takie monitory mają za nisko schodzacy dół (tak wiem, małe drivery tego nie uczynią) i nie było tąpnięcia na stopie (na odsłuch wziąłem ze sobą m.in. kawałek Concealing Fate pt1 Tesseracta). W aucie mam standardowe 2 głośniki z przodu, i dwa z tyłu, i kiedy wracając do domu puściłem sobie ten kawałek, od razu zrobiło się przyjemniej, mniej czytelnie, ale subiektywnie fajniej. Tak samo kiedy słucham sobie muzy na słuchawkach Technics RP-F290 też dołu mi nie brakuje, choć muszę resztę pasma trochę eq równać, bo pro słuchawki toto nie są :).

Więc albo mam zjebany gust (choć nie zaprzeczam, ze robienie mixów na takich monitorach musi być wydajniejsze) albo potrzebuje koniecznie suba do takich monitorów, żeby stopa ładnie siadała. Tak więc temat monitorów na razie sobie odpuszczam.

Znaczenie miało też pewnie to, że pomieszczenie w którym słuchałem było duuuże, i monitory nie miały możliwości zrobienia takiego ciśnienia akustycznego, ale o tym pomyslałem dopiero w drodze do domu, i nie zaproponowałem żeby posłuchać w kanciapce do testu gitar (choć z drugiej strony, to bez chęci kupna, to spore zamieszanie bym zrobił w sklepie :P )
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2009, 14:29:57 wysłana przez BartekL »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
9443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 14:35:41
wysłana przez Tolein
13 Odpowiedzi
10808 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2012, 16:27:18
wysłana przez pc131
28 Odpowiedzi
15936 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2016, 09:44:39
wysłana przez Andres
2 Odpowiedzi
2040 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2013, 11:33:27
wysłana przez davidsantana27
17 Odpowiedzi
5556 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2018, 20:49:00
wysłana przez ITHMW