Autor Wątek: Ciężki wybór ... czyli pierwsza siódemka ...  (Przeczytany 11543 razy)

Offline wh1te

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Jako, że to mój pierwszy post na forum, chciałbym tytułem wstępu wszystkich powitać.
Jeśli chodzi o Twój dylemat to mogę służyć krótkim sprawozdaniem z dotychczasowego użytkowania Ibaneza RG7321.
Generalnie opinie na jego temat są dość podzielone (a nawet przeważają negatywne) więc zamierzam być subiektywny :D
Największą imo zaletą tej gitary jest gryf Wizard II - przy ogrywaniu różnych patyków akurat gryfy Ibaneza najlepiej mi w łapie leżały. Jeśli idzie o minusy to... standardowe przetworniki. Pod mostkiem mam w tej chwili DiMarzio Tone Zone 7 i różnica jest spora (na plus). Neckowy humbucker delikatnie mówiąc też nie zachwyca, aczkolwiek na czystym kanale nie jest tragicznie. Najwięcej zarzutów padało pod adresem samego wykonania instrumentu (made in indonesia) ale moim zdaniem nie bardzo jest się do czego przyczepić (przynajmniej w moim egzemplarzu). Potencjometry działają bez zarzutu, lakier nie odpada, gryf dobrze umocowany i daje się świetnie regulować, klucze podobno mogłyby być lepsze ale mi akurat odpowiadają w 100%. Gitara w momencie kupna miała już wyregulowaną menzurę i od tamtego czasu właściwie regulowałem ją tylko raz podczas eksperymentów z różnymi grubościami strun.
Reasumując - jestem bardzo zadowolony z zakupu i uważam, że warto było na badyla wydać 1500zł (łącznie z kosztem nowej przystawki). Mi akurat udało się kupić dobrą "używkę" i Tobie również polecam zastanowić się nad podobnym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że moja przydługawa wypowiedź na coś Ci się przyda :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
7423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2010, 11:11:16
wysłana przez Tolein
44 Odpowiedzi
15687 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2014, 23:19:10
wysłana przez zyzio
34 Odpowiedzi
40181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2015, 14:12:02
wysłana przez niedziak
28 Odpowiedzi
11181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2015, 20:56:26
wysłana przez GhostAT69
28 Odpowiedzi
28024 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2016, 10:36:15
wysłana przez kermcio