Autor Wątek: Weatherwax - nowa ósemensja z PAS Guitars  (Przeczytany 13959 razy)

Offline bishu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Weatherwax - nowa ósemensja z PAS Guitars
« 30 Paź, 2007, 17:59:57 »
No to po miesięcznym użytkowaniu instrumentu kilka dodatkowych refleksji. Mianowicie gitara na pierwszym i drugim progu (mówimy tu o strunach z owijką) brzmi hmmm... na sucho jest to dodatkowa wyższa czestotliwość, która brzmi lekko jak sitar. Na czystym kanale jest to słabo słyszalne, natomiast przy przesterze, szczególnie na przystawce przy mostku brzmi to jak jakis harmonizer czy inny octawer. Przy przystawce przymostkowej włączonej samodzielnie czy też z przymostkową efekt ten lekko zanika. Oczywiście tłumiąc struny przy mostku można to do pewnego momentu kontrolować. Zadziwia mnie dalej sustain. Ale cóż do ósemki trza duzego klocka drewna i dźwięk ma z czego wybrzmiewać. No i jeszcze na przystawce przymostkowej przy wybrzmiewaniu jakby sie hmmm.... podwyższał. Ciężko mi ten efekt narazie opisać. Ciekawie brzmi musze przyznać.
A odpowiadając na pytanie Apophisa to wziąłęm bezprogówkę dla miękkiego i nietypowego brzmienia i sie nie zawiodłem.
No i czy przypadkiem oktawa nie jest nazwą interwału i melodycznego i harmonicznego wynoszącego 12 półtonów? Niech mnie ktoś poprawi bo nie jestem znawcą w temacie teorii muzyki, a już jak Apophis poruszył temat to sie ciekawy zrobiłem?
Pozdro 6-0-0.  8)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
17144 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2010, 14:32:37
wysłana przez birthmark
88 Odpowiedzi
47052 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2007, 15:51:51
wysłana przez Pan Sinner
43 Odpowiedzi
23016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2008, 15:19:31
wysłana przez Pan Sinner
19 Odpowiedzi
13520 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2010, 13:18:18
wysłana przez Marency
2 Odpowiedzi
1801 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2022, 18:48:45
wysłana przez Bjørn