Autor Wątek: TEST GIBSON FLYING V GOTHIC rocznik 2001  (Przeczytany 17078 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: TEST GIBSON FLYING V GOTHIC rocznik 2001
« 13 Sie, 2021, 11:09:43 »
czas aby je odpowiednio poustawiać, gram bardzo twardą kostką i mocno nap..dalam w struny i stąd te odstrojenia, nie łącze kilku gitar i nie obrabiam dźwięku potem, zapuszczam

To nie są odstrojenia. Te gitary są po prostu nie nastrojone. Bardzo dobrze to słychać w tym teście, gdzie struna 5ta (E w tym stroju) się rozjeżdża. W teście LP było to również słychać w jakichś tam leadach co były na początku. Odstrojenie będzie miało mocniejszy, ,,falujący" charakter, coś w stylu grania Mastodona w A na 52. Tu po prostu struna jest z automatu wyżej/niżej od reszty. Ty tych gitar po prostu nie stroisz przed testem. Masz ostatnio kozak patyki, a próbek po prostu słuchać się nie da. Albo po prostu zostaw je w takim stroju jak przyszły, może takich problemów nie będzie.

Z drop A to  w ogóle mam taki problem, że w większości nagrań jakie krążą po sieci prędzej czy później gdzieś jakaś kwinta mi nie stroi, dlatego ucho mi już wariuje i trudno mi jest określić przyczynę, tylko po prostu słyszę że jest jakiś zgrzyt i tyle. Ilekroć ktoś nie używa kwint problem znika. Low interval limit mi się załącza już chyba ;)

Posty połączone: [time]13 Sie, 2021, 11:11:35[/time]


nie będę się powtarzał, ja gram twardą kostką, bardzo mocno uderzam w struny, a gibsony się rozstrajają przy takim graniu, stroje zawsze gitary, ale po paru sekundach Gibsony nie wytrzymują mojej gry. Przepraszam że jest aż tak uciążliwe, chyba zrezygnuje z dawania tutaj filmików bo tutaj siedzą sami idealni i perfekcyjni gitarzyści.



Ale 7demki też Ci nie stroiły ;)

Posty połączone: [time]13 Sie, 2021, 11:16:49[/time]
Masz rację tylko często dostaje dwie gitary na 1h i muszę nakręcić dwa filmiki i wtedy naprawdę nie ma czasu na ustawienie gitary idealnie, stroje zawsze, tylko każdy wie kto posiadał kiedyś gibsona, że jak on ma grube struny, jest mocno obniżony i mocno nawalasz w struny to się gita rozstraja w kilka sekund...jest on poprostu za miękki, za mało stabilny, dlatego ja np. odpuściłem sobie ta markę już bardzo dawno, w ESP i SolaR Guitars tego nie mam, ale tam mam Floyda z blokadą albo Evertune i dłuższą menzurę... oczywiście mój błąd że zaraz po nagraniu nie sprawdziłem jak to się nagrało, bo też inaczej słychać z tej drugiej strony... poprawie się.

PS. zobaczcie sobie filmiki wypuszczane przez GuitarCenterTV, tam dopiero wszystko nie stroi, ale to rozumie bo nikt tam nie ma czasu ustawiać 1000 gitar....

Gram 10 lat na Gibsonach i jakoś nie mam tych problemów. Rozciągaj struny jak stroisz, a nie tylko stroisz i zostawiasz. Tak to Ci się zawsze będzie rozstrajać gitara i nie musi być to Gibson, może być tez ESP ECLIPSE z główką 3 +3 i będzie podobnie.

Posty połączone: [time]13 Sie, 2021, 11:24:35[/time]
Masz rację tylko często dostaje dwie gitary na 1h i muszę nakręcić dwa filmiki i wtedy naprawdę nie ma czasu na ustawienie gitary idealnie, stroje zawsze, tylko każdy wie kto posiadał kiedyś gibsona, że jak on ma grube struny, jest mocno obniżony i mocno nawalasz w struny to się gita rozstraja w kilka sekund...jest on poprostu za miękki, za mało stabilny,

To nie ma nic wspólnego z jakąś mityczną MIĘKKOŚCIĄ (nawet nie wiem co to niby ma znaczyć, że gitara jest MIĘKKA) gitary, tylko z podstawowego ograniczenia Gibsona jakim jest 24,75" skali. Jesli nie chcesz, żeby Ci taki Gibol w A odwalał cyrki, to zakładasz mu min. 68 na górę i problem solved. Za to pojawia się drugi - ogólnopojęty muł. Sam sobie z reszta problem rozwiązałeś - jak masz Solara w 25,5" to już jest spora poprawa, biorąc pod uwagę dodatkowego jeszcze ET np.

A skoro GC robi źle, to po co się powołujesz na nich? To jest jakieś usprawiedliwienie? Bo ktoś robi tak samo coś źle, to ja też muszę? :D

Na 24,75 da się grąć w drop A ale tak naprawdę to nie jest skala do takiego grania i po prostu trzeba być mega fakin kerful... Co do GC, to to, że ktoś odpierdala lipe nie jest usprawiedliwieniem, żeby samemu to robić. Z takim myśleniem powinienem live faflunić jak Max Cavelera no bo przecież skoro on żyje z tego i ludzie przychodzą na jego koncerty to też tak mogę, nie ?
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2021, 11:28:04 wysłana przez Chomick »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
7543 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2013, 09:58:51
wysłana przez Drozd
11 Odpowiedzi
4401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2015, 23:25:17
wysłana przez lefty
0 Odpowiedzi
2562 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2016, 15:17:45
wysłana przez Stivo2005
6 Odpowiedzi
2895 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2017, 21:44:26
wysłana przez Zomballo
5 Odpowiedzi
1863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2021, 14:04:58
wysłana przez dari555