Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 310946 razy)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Trochę z innej beczki.

Dostałem od dziadka ciągnik xD


Konkretnie Ursus C-4011. Pamiętam jeszcze jak miałem 7 lat to na tym traktorze siedziałem w garażu, machałem kierownicą i robiłem "pyr pyr". Dziadko w sumie już prawie 90 lat i stwierdził, że definitywnie już za stary jest na gospodarzenie a jako że ja zawsze miałem zajawkę do traktorów, to stwierdził że mi go podaruje :D Jak mi to powiedział to aż mi się gorąco zrobiło.

Na pierwszym planie poprzedni właściciel vel mój dziadko


Zasadniczo ciągnik nie jest w aż takim tragicznym stanie. Pali na dotyk, chodzi całkiem dobrze no ale rzecz jasna ze względu na swój wiek trochę miłości wymaga.
Zamówiłem już nowy wałek z nakrętką kolumny kierowniczej. W zeszłym tygodniu przepłukałem układ chłodzenia, spuściłem wodę i zalałem na zimę płyn chłodniczy JCB. W ten weekend śmigam przód mu podnieść i pogrzebać przy przednich piastach bo wiele wskazuje, że luzy tam raczej są niemałe. Na samej kierownicy jest luz tak na pół obrotu, stąd nowy wałek i nakrętka ale dodatkowo jak się mu da w pizdę na najwyższym biegu to przy "większych" prędkościach przednie koła wpadają w oscylacje.

W tym roku raczej na tych piastach poprzestanę, chyba że mi wałek szybko przyjdzie to jeszcze się go wymieni. Za rok przede wszystkim hamulce, skrzynia biegów i elektryka. Jak to zrobię to radzę się jeszcze na tematycznym forum czy z silnikiem wszystko w porządku bo jednak z silników spalinowych to jestem noga xd Póki co podejrzewam, że będą luzy zaworowe do regulacji. Jak to wszystko pokończę to zasadniczo zostaje już tylko kosmetyka.

W każdym razie całe życie chciałem mieć swój własny traktor...no i mam. I to jaki :D